У Дрогобичі на швидкій допомозі економили щороку 3,4 млн грн

Shvydka Dopomoha

У Дрогобичі та Стебнику з передачею станції швидкої допомоги новоствореному «Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» бюджет охорони здоров’я втратить 3,4 млн грн.

Як наголошувалося на сесії Дрогобицької міської ради, останнім часом Дрогобичу й Стебнику з Держбюджету на фінансування станції швидкої допомоги виділяли приблизно 6 млн грн. Завдяки економній витраті коштів, робота станції обходилася в 2,6 млн грн на рік, а решта грошей скеровували на інші підрозділи охорони здоров’я. Тепер ці 6 млн грн надходитимуть не до міського, а до обласного бюджету.

Дрогобицькі депутати докладно обговорили питання про надання в оренду приміщень станції швидкої допомоги в Дрогобичі й Стебнику, а також передачі майна, транспорту й кадрового складу «Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Щоб пояснити суть реорганізації, яка відбувається на рівні держави, на трибуну вийшов керівник міського відділу охорони здоров’я, депутат Андрій Шевкенич. Справа в тому, що від 2013 року служби швидкої допомоги у всіх населених пунктах Львівщини фінансуватимуться з обласного бюджету з відповідним підпорядкуванням. Планується, що для потреб екстреної меддопомоги області придбають 165 нових машин (щось перепаде й Дрогобичу) та GPS-навігатори, за якими відслідковуватимуть місцеперебування екіпажів. Центральна станція й апаратна буде у Львові. У Дрогобичі також буде станція екстреної допомоги, якій до того ж підпорядковуватимуться підрозділи у Стебнику, Трускавці, Бориславі, районі. За словами Андрія Шевкенича, вводиться зональний принцип обслуговування, що має покращити роботу служби. Адже зараз, наприклад, на виклик у с.Довге-Гірське має право виїхати лише «швидка» з району (станції розташовані у Рихтичах і Підбужі), хоча з Борислава бригада медиків у Довге доїде значно швидше. Після реформування на виклик машина їхатиме звідти, де ближче.

Але є й негативні моменти. Головний лікар Стебницької лікарні, депутат Роман Пукало додав, що автомобілі швидкої допомоги часто використовують для забезпечення потреб лікарень. Після реорганізації цього не буде, тож керівники медицини спробують залишити при лікарнях 1-2 машини для їхніх потреб.

Урешті-решт сесія затвердила запропонований проект рішення.
Джерело: ЗІК

Leave a Reply