Сьогодні помер полковник УПА Василь Левкович

Сьогодні о 5 годині ранку відійшов у інші світи полковник УПА Василь Левкович – кавалер найвищої відзнаки УПА Золотого Хреста Бойової Заслуги.

Василь Левкович народився 6 лютого 1920 року в селі Старий Люблінець Любачівського повіту.

В ОУН вступив у 1939 році. Після початку війни, у 1941 році увійшов до складу похідної групи ОУН під керівництвом керівника Любачівського повітового проводу ОУН Омеляна Грабця — «Батька». У липні 1941 група прибула в Рівненську область, де Левкович став інструктором окружної міліції та працював до вересня 1941 року. Після початку переслідувань учасників ОУН німцями, Левкович перейшов на нелегальне становище, був порученцем керівника Дубнівського окружного проводу ОУН «Драпача», а з кінця літа 1942 — заступником організаційного референта цього проводу.

З березня 1943 року і до дня арешту Левкович перебував в УПА, пройшовши шлях від чотового до керівника Воєнної округи «Буг».
17 грудня 1946 року заарештований.

Тривалий час перебував під слідством, був етапований зі Львова до Києва. 22 липня 1947 року Військовий трибунал військ МВС Київської області засудив Левковича до 25 років виправно-трудових таборів. Він повністю відсидів строк покарання і був звільнений з Дубравного табору 7 грудня 1971.

20 січня 1997 року Генеральна прокуратура України реабілітувала Василя Левковича.

Вічна йому память.
Автор: Тарас Возняк

Джерело: Zaxid.net

Leave a Reply