Чесно в Дрогобичі — до і після виборів. Заява осередку

Preskonferentsiya Chesno

Ми не партія і не організація. Ми – громадянський Рух ініціативних громадян, яким не байдужа доля своєї країни, свого міста, майбутнє своїх дітей та онуків. У нас немає ієрархічної структури. У нас немає керівництва. Нас не фінансує жодна партія. Ми не є носіями чужих ідей. Ми не виконуємо чужої волі.


Рух “Чесно в Дрогобичі” працював у складі 9 осіб: Балог Олег, Ваврин Михайло, Гринчишин Богдан, Демко Тарас, Кондзьолка Володимир, Кучма Тарас, Сурма Святослав, Хорт Петро, Юзефів Богдан та діяв в рамках Всеукраїнського руху “Чесно”.
Головною метою руху: активізація громади Дрогобиччини, з метою очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів.
Ми не агітували за жодного кандидата чи партію. Ми доносили до виборців інформацію з відкритих джерел (ТБ, газети,офіційні документи держустанов,тощо) про відповідність діяльності та способу життя кандидатів критеріям Чесно.

ЩО ЗРОБЛЕНО

Громадянським рухом «Чесно в Дрогобичі» зібрано, оброблено і оприлюднено профайли на більшість з двадцяти кандидатів депутати, які пройшли всю виборчу дистанцію.
За результатами нашої діяльності Критеріям доброчесності :
Відповідають  8 чол. -Гентош Т., Грабовський С., Ілик Р., Курчик Т., Одрехівський М., Соколов В., Старовойтова В., Тустановський М.
Не відповідають 6 чол. – Возняк В., Задорожний М., Курус І., Лагодич М., Сендак М., Янковський М.
На перевірці у аналітиків  2 чол.- Барнацький П., Гук М.
Не закінчено роботу – 4 чол.

Крім цієї основної роботи проведено багато заходів з популяризації Руху та поінформованості виборців. А саме:
– круглий стіл за участі координатора Рибачука Олега;
– участь в Дискусійному клубі м. Дрогобич;
– проведено фільтрацію та оприлюднено в спецвипуску газети “Тустань” профайли на кандидатів;
-учасники «Чесно в Дрогобичі» брали участь в телеефірах (ЗІК, Алсет) та давали інтерв’ю в ЗМІ.

ЩО БУДЕМО РОБИТИ.

На загальнонаціональних зборах координаторів руху ЧЕСНО, які відбулись 4 грудня, учасники затвердили рішення про завершення кампанії “Фільтруй Раду!”.
Але із закінченням кампанії,як І-го етапу Руху,не завершується сама діяльність Чесно.
Про що свідчать слова громадського діяча Сверстюка Євгена,який на Форумі заявив: «Чесно» лише починає своє життя!”
Моніторинг Верховної Ради має перерости в системний контроль за діяльністю уряду, парламенту та інших гілок влади,в т.ч. місцевої… Тож це не кінець ЧЕСНО, а початок нового етапу!
Рух «Чесно» береться за розробку проекту щодо наступного етапу своєї діяльності (ймовірно, він буде представлений вже на початку наступного року).
Рух “Чесно в Дрогобичі”-є осередком міськрайонного масштабу та залишаючись в тісному контакті з Всеукраїнським рухом «Чесно» запропонував Центру своє бачення в подальшій своїй діяльності. А саме там де він може бути найбільш активними і корисним.

1. Контроль за діяльністю народних депутатів. Ми маємо депутата ВРУ по округу №121 Ілика Р. і будемо проводити постійний моніторинг його діяльності та діяльності помічників, приймальні і т.п., в окрузі, про що з Києва чи Львова буде важко судити. Про роботу депутата Ілика Р. у стінах парламенту можна буде отримувати інформацію з сайту ВРУ та від центрального офісу Руху.
2. Вироблення стратегії та організації діяльності з моніторингу місцевих органів влади та моніторингу діючих депутатів місцевих Рад. У нашого осередку є бачення стратегії моніторингу місцевих владних структур на загальноукраїнському та місцевих рівнях. Це дворівнева система, в якій на загальноукраїнському рівні проводиться моніторинг прозорості ( доступу до публічної інформації) місцевих рад, а на місцевому рівні осередками, за прийнятою Рухом технологією, провадитиметься моніторинг.

МОНІТОРИНГ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Ми в Дрогобичі, вже почали опрацьовувати модель моніторингу участі та активності депутатів міської ради. Членами нашого осередку розроблена технологічна карта спостереження за роботою міських депутатів під час сесійних засідань.
30.11.2012 р. член осередку «Чесно в Дрогобичі» Петро Хорт взяв участь у роботі сесії міської ради, про що перед сесійним засіданням було офіційного оголошено. Це викликало суттєве пожвавлення серед депутатів. Після закінчення засідання складений звіт та заповнена технологічна карта, в якій відмічена явка депутатів на сесію, виступи, підготовка питань, подача звернень та інші деталі роботи депутатів. На наступну сесію плануємо додатково застосувати відеофіксацію засідання. Осередком розроблений графік присутності членів на сесійних засіданнях міської ради.

ВІРИМО

Рух “Чесно в Дрогобичі” сподівається на тісну співпрацю з усіма зацікавленими сторонами суспільно-політичного життя нашого міста та регіону – журналістами, депутатами, політичними та громадськими організаціями. Нам потрібні, як ваша конструктивна критика, так і корисні поради.
Наш Рух “Чесно в Дрогобичі” вітатиме появу нових та спільних по духу громадських утворень, які працюватимуть і взаємодоповнюватимуть одні інших у справі зміни на краще місцевої влади. Віримо, що це сприятиме прозорості громадсько-політичних процесів на Дрогобичччині. Ми готові до рівноправної та продуктивної співпраці з усіма зацікавленими сторонами,як діючими (Опора, КВУ, ін.) так і новоствореними.

Віримо, що зерна засіяні нашим Рухом “Чесно у Дрогобичі” і зрошені такими поняттями, як відкритість, незалежність, толерантність, прозорість та добровільність зійдуть і дадуть перші пагони в справі зростання громадянського суспільства в нашій державі!

Команда Чесно в Дрогобичі

фото: Іван Тихий

 

 1. голосголос12-16-2012

  Брехуни!
  “Нас не фінансує жодна партія. Ми не є носіями чужих ідей. Ми не виконуємо чужої волі”
  А Кондзьолка що робив у виборчому штабі капітельманів?
  Кому ви розказуєте про свою безсторонність???
  “Ми не агітували за жодного кандидата чи партію”
  Ідіть таке розповідати алкоголікам з Почаєвич!

 2. дрогобичаниндрогобичанин12-17-2012

  Дуже добре, що все-таки знайшлися люди, яким небайдужа як наша дійсність так і наше майбутнє.

Leave a Reply