У родинному селі Голови Проводу ОУН Андрія Мельника вшанують його 122 роковини

Andrij Melnyk

У неділю, 16 грудня, в с.Воля Якубова Дрогобицького району відбудеться вшанування 122-ої річниці від дня народження Голови Проводу ОУН полковника Андрія Мельника.
У заході, організованому Львівською обласною ОУН візьмуть участь депутати районної та сільських, селищних рад, працівники райдержадміністрації та районної ради, громади сіл та селищ Львівщини.
Для забезпечення вчасного доїзду учасників заходу до с. Воля Якубова районна влада організовує додаткові автобусні рейси.

Нагадаємо, що Андрій Мельник народився 12 грудня 1890 р. у с. Воля Якубова Дрогобицького повіту на Львівщині. Полковник армії УНР, військовий і політичний діяч. Організатор формації Січових Стрільців у Києві, один з організаторів УВО. З 1938 р. – голова Проводу ОУН, в’язень польських і німецьких таборів. З 1945 р. жив в еміграції, у Німеччині та Люксембурзі. У 1947 р. на третьому Великому Зборі Українських Націоналістів Мельник обраний довічним головою ОУН. У 1957 р. висунув ідею створення світового конгресу українців і союзу українців і в 1967 році було створено Світовий Конгрес Вільних Українців.

Андрій Мельник помер 1 листопада 1964 р. у Клерво (герцогство Люксембург), похований у Люксембурзі.

Людина незламної волі, послідовний у принципах, мужній, порядний, суворо-вимогливий до себе, чуйний до інших, Провідник з непересічним розумом державного мужа – так характеризували багатолітнього Провідника ОУН усі, хто знав його.

Джерело: Дрогобицьке земляцтво

Leave a Reply