На Дрогобиччині вшанували пам’ять Андрія Мельника

Melnyk

Учора, 16 грудня, у с.Воля Якубова Дрогобицького району біля монументу, спорудженому на честь полковника Армії УНР, Голови ОУН Андрія Мельника відбулося урочисте віче з нагоди 122-их роковин від дня народження цього видатного українського військового і державного діяча.

Як наголосила ведуча урочистого віча Марія Головкевич, ім’я Андрія Мельника прославило його родинне село Волю Якубову на всю Україну і на увесь світ.

Голова ОУН Богдан Червак у своєму виступі сказав, що полковник Андрій Мельник назавжди залишиться у вітчизняній історії як однин із визначних державних і політичних провідників нації у ХХ сторіччі. Для широкого українського загалу, він передусім – Голова ОУН, Провідник Організації, яка у всі часи асоціюватиметься із безкомпромісною боротьбою українського народу за свою державу.

Як зазначив політик, Андрій Мельник – мислив категоріями національної єдності, був консолідуючою постаттю, яка завжди надихала українців до боротьби за Україну і її волю. У лексиконі Андрія Мельника ніколи не було слів поразка, капітуляція, не було слова зневіри. «Цього бракує нам сьогодні у змаганні за те, щоб бути господарями на своїй землі», – наголосив Б.Червак.

Народний депутат України Павло Кириленко у своєму виступі нація, яка пам’ятає своїх героїв, достойна жити в сильній незалежній державі, мати процвітаючу економіку і повагу в світі. Дуже велику увагу відродженню памяті борців на сході і Заході, які боролись за волю України. Схід і південь пробуджується шаленими темпами. Дуже скоро будем мати достойне майбутнє. Можемо в Одесі вивести тисячі людей на акції з відзначення українських видатних дат На Сході і Півдні Мельник Бандера отаман Семен Заболотний, Яків Кошовий, які ганяли більшовичці банди, не давали грабувати людей. Ми побачили, що можемо протистояти орді мародерів, які нині грабують Україні. Мине небагато часу і українці остаточно переможуть у своїй державі.

Нардеп Ілик здійснюється не маємо сьогодні окупантів, які нищать все українська. Здійснюється внутрішня окупація України тими, які нищать все українське. Ми сьогодні не маємо за духом і суттю ні українського президента, ні уряду. Маємо окупантів, які нищать все українське. Першочергове завдання – єдність українського народу. В цій єдності є сила кожного українця. Цю єдність продемонстрували політики – не тільки спільним походом на вибори, але й в парламенті. Національно-патріотичні сили будуть відстоювати усі питання, які стосуються українського народу, кожної людини на Богом даній землі. Для того будуть використовутись всі методи. Ми повинні дати зрозуміти всім, що це наша земля, наших дітей і онуків. І за це варто боротися.

На ролі ролі Андрія Мельника в боротьбі за Українську державу акцентували увагу заступник голови Дрогобицької районної ради Роман Угрин, Заслужений вчитель України Йосип Присяжнюк, член Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Ганна Рудник та інші.

До об’єднання націоналістичних сил під одним проводом закликали у своїх виступах депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, голова Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів Тарас Гентош. Михайло Задорожний запропонував запровадити проведення влітку у с.Воля Якубова щорічні фестивалі пам’яті видатного борця за волю України Андрія Мельника. Цю ініціативу підтримав секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик. Віче одноголосно проголосувало за проведення шорічних Мельниківських фестивалів. Днем проведення фестивалю обрано 23 липня – дату відкриття монумента Андрію Мельнику.

Учасники віча поклали вінки до монументу Борцеві за волю України . Місцевий священик відправив панахиду пам’яті Андрія Мельника та усіх, хто поліг в боротьбі за Україну.

Нагадаємо, що 23 роки тому, 13 грудня 1989 року, декілька національно свідомих українців уперше приїхали у це село помолитись на могилі батьків Андрія Мельника. З тих пір щороку, у день народження Андрія Мельника, на могилі його батьків і біля пам’ятного Знаку на місці батьківської садиби, краяни запалювали свічки пам’яті. 23 липня 2006 року тут було споруджено величний монумент цьому славному волянцю.

Іван ТИХИЙ.

Джерело: Дрогобицьке земляцтво

Leave a Reply