Міністр культури нагородив артистів капели «Бескид» з Дрогобича, де сам навчався співу

Beskyd1

У Дрогобичі відбувся ювілейний вечір народного чоловічого хору «Бескид» ім. С. Стельмащука з нагоди 50-річчя його заснування. Присутні в переповненому залі «на біс» сприймали кожну пісню і нагороджували гучними вигуками «Браво!».

«Прославлений хор протягом піввікової концертної діяльності зробив неоцінений внесок у відродження української пісенної культури і духовне відродження, національно-патріотичне виховання українців», – наголосила, вітаючи колектив, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка професор Надія Скотна.

Заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Галина Гайдук вручила артистам грамоти міністра культури і туризму України Михайла Кулиняка і передала його щирі вітання і подяку бескидівцям за дворічну школу хорового співу, яку він тут пройшов, навчаючись у Дрогобицькому державному музичному училищі.

Нагадаємо, що біографія «Бескиду» почалася 12 вересня 1962 року, коли група ентузіастів хорового співу на чолі з диригентом Степаном Стельмащуком зібралася на свою першу репетицію. 14 грудня 1962 року в музично-драматичному театрі відбувся перший концерт хору, присвячений 120-й річниці від дня народження М.Лисенка.

Чудову віртуозність артистів високо оцінили видатні митці Станіслав Людкевич, Микола Колесса, Анатолій Кос-Анатольський, Богдана Фільц, Євген Козак, Олесь Гончар, Борис Тен, Василь Юхимович. В одному з солідних музичних журналів за 1984 рік відзначалося, що «хор «Бескид» по праву вважається одним із найкращих співочих аматорських колективів України».

Творчий доробок хору багатий і різноманітний: налічує майже 200 пісень і великих хорових полотен. Але основне місце в репертуарі посідає українська пісня, твори М.Лисенка, М. Леонтовича, Д. Січинського, П. Ніщинського, К. Стеценка, О. Нижанківського, Є.Козака, А.Кос-Анатольського, Ф. Колесси, А. Рубінштейна, В. Гомоляки, К. Вебера, Ш. Гуно, Д. Верді, а також пісні С. Стемальщука та Р. Сов’яка.

«Бескид» – лауреат українського фестивалю самодіяльного мистецтва (Київ, 1967), Першого фестивалю козацької пісні (Хортиця, 1990), Міжнародного фестивалю духовної пісні (Кошіце, 1992). Його концертні дороги хору пролягли до Львова, Ужгорода, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Житомира, Вінниці, Києва, Канева, Запоріжжя, Даугавпілса (Латвія), Кошіце (Словаччина).

27 років хор виступав під батутою Степана Стемальщука, а після його від’їзду до Львова у січні 1990 року добру традицію «Бескиду» успішно продовжив диригент і композитор Роман Сов’як. З 2008 року хором керує Василь Найчук, йому допомагає Віктор Магера, концертмейстер Лілія Андрух. Незважаючи на труднощі, «Бескид» продовжує своїм співом дарувати радість вдячним слухачам.

Джерело: ЗІК

Фото: Іван Тихий

  1. фурсафурса12-19-2012

    Ще б їм шестикутну зірку від табачніка!

Leave a Reply