Добрі справи святого Миколая

Radzijevskyj Dytyacha Likarnya

Св.Миколай – у душі кожного з нас

Автівка для дитячої лікарні

На Св.Миколая чекають усі – як малеча так і дорослі. Цього дня милосердя і Божа благодать огортають душу кожної людини з добрим серцем, і продовжують на землі благородну місію цього архієпископа. Він народився у містечку Патарії, що в Лікії і вже з юних літ відзначався великою побожністю. Ставши священиком, виявляв надзвичайне милосердя до ближніх. Під час паломництва до Єрусалиму прославився багатьма чудами – втихомирював бурю, зцілював хворих. У Палестині ступив до монастиря, а повернувшись додому, став архієпископом, прикладом великої Християнської віри. На Нікейському соборі відстоював свідчення про божество Ісуса Христа. Миколай помер 342р., а день 19 грудня і кожний четвер тижня Церква присвятила його пам’яті.

Послідовники Св.Миколая живуть у кожній українській оселі, у кожній державній установі. Не стала винятком і міська влада Дрогобича. Ще задовго до цього свята вона віднайшла кошти на придбання автомобіля – карети «швидкої». Позаяк нинішні ціни на таку техніку надто «кусаються», вирішили укласти угоду на її придбання з фірмою «Петрус». Директор Петро Ягоцький знизив ціну на автівку втричі. Більше того, на урочистому заході з передачі швидкої карети дитячій лікарні заявив: «До кінця світу ця машина береться на обслуговування «Петрусом». Адмінперсонал і медики зааплодували йому, а водій Ігор Іллющенко на радощах забажав ще й постійну заправку бензином.

Піднесений настрій цього дня був у всіх, передусім у керівника медицини міста Андрія Шевкенича і головного лікаря дитячої лікарні Сергія Власова. Обоє у виступах наголошували, що з боку міської влади і зокрема Олексія Радзієвського, вони відчувають предметну підтримку у функціонуванні медичної мережі загалом.

Олексій Радзієвський і його перший заступник Олександр Коростельов уже в неформальній обстановці в колі медиків говорили про наступні кроки для покращення матеріально-технічної бази медичних установ міста.

Володимир ТУРМИС, фото автора

Святкова традиція

18 грудня міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський традиційно завітав до Підбузької спеціалізованої школи-інтернату «Мала академія мистецтв». Він привіз її вихованцям подарунки від Святого Миколая.

Святкова традиція. У Малій академії мистецтв у Підбужі

Діти радо зустріли поважного гостя. Вони щиро дякували за подарунки, а згодом продемонстрували спеціально підготовлену концертну програму.

До речі, Олексій Радзієвський уже понад десять років усіляко допомагає вихованцям та педагогічному колективу Підбузької «Малої академії мистецтв».

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

МАРАФОН Святого Миколая

День Святого Миколая є одним із найулюбленіших свят дітей і дорослих. Адже хто з нас не любить отримувати подарунки. Має свято і виховний зміст: щоб заслужити на подарунок від святого дітям треба бути чемними. А дорослі мають змогу відчути, що дарувати щось іншим не менш приємно, ніж отримувати самим. Особливо, якщо допомагаєш тим, хто цього насправді потребує.

Подарунки дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування

18 грудня у сесійній залі ратуші святкові подарунки з рук секретаря міської ради Тараса Метика отримали діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. У ролі помічників Святого Миколая також виступили служба у справах дітей (О.Лобик) та управління праці та соціального захисту міської ради (І.Терлецький), які активно долучилися до організації заходу. Грамоту міського голови отримала дрогобичанка Ольга Павловська за чуйність, милосердя та допомогу хворій дитині.

Гарний настрій усім присутнім подарував колектив «Вишиванка» (ЗОШ №14).

 

Уже традиційно 18-19 грудня чимало помічників Святого Миколая відвідують сиротинець «Оранта». Наші кореспонденти стали свідками, як із цікавою програмою до вихованців дитячого будинку, які так потребують тепла і уваги, завітали студенти Дрогобицького коледжу статистики (директор – Франко Мазур).

Студенти розповіли легенду про Святого Миколая, розіграли сценку за участю традиційних для цього дня персонажів – Ангела, Чортика та інших. Згодом діти з «Оранти» отримали подарунки, спеціально підготовлені до свята колективом коледжу.

Того дня сиротинець також відвідали учні ВПУ-19, незмінний меценат, голова СГК «Дніпро-Бескид» Олександр Чебаненко, гості зі Львова та багато інших.

***

18 грудня з подарунками від районної державної адміністрації до Дитячого будинку сімейного типу в с.Дорожів прибули заступник голови райдержадміністрації Галина Гайдук та керівник служби у справах дітей Ольга Солтис. Разом з представниками районної влади діточок вітав і Дорожівський сільський голова Василь Летнянка.

Шестеро вихованців ДБСТ зраділи подарункам, які привезли гості – солодощам, іграшкам, книжечкам. Діти похвалилися віршиками, які підготували для Святого Миколая.

Керівники оглянули умови, в яких проживають та виховуються діти, поспілкувалися з мамою-вихователькою Лесею Мазур.

***

18 грудня в районному Народному домі відбулося доброчинне свято для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, а також сімей, які опинилися у важких життєвих обставинах. Від райдержадміністрації присутніх привітала заступник голови райдержадміністрації Галина Гайдук. Свято підготували служба у справах дітей, відділ освіти райдержадміністрації та працівники районного Народного дому. Яскраве святкове дійство зі Святим Миколаєм, ангеликами та іншими казковими персонажами, з піснями, віршиками і танцями подарували дітям вихованці Нижньогаївської СЗШ І-ІІІ ст. Розваги та конкурси провели працівники районного Будинку учнівської творчості. На завершення всі діти отримали призи та солодкі подарунки, придбані за кошти районного бюджету та завдяки спонсорській допомозі.

Окрім цього, служба у справах дітей у рамках доброчинної акції «Зігрій теплом свого серця» організувала збір одягу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, а також дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах.

***

 

18 грудня 30 дітей пільгових категорій району отримали гарний подарунок від відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Цього дня вони відвідали Львівський державний цирк. Тут у рамках акції «Святий Миколай для дітей» школярі переглянули цікаву циркову виставу «Новорічний сюрприз» за участю екзотичних тварин, акробатів, ну і звичайно ж, веселих клоунів. Після закінчення вистави кожна дитина одержала солодкий пакунок від Святого Миколая.

Організатор акції «Святий Миколай для дітей» – управління з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації.

 

19 грудня яскраве Свято Миколая відбулося у Народному домі ім.І.Франка. Його організували відділ культури і мистецтв міської ради (О.Яводчак), центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (О.Матчишин) та колектив Народного дому (П.Кос).

Учасники дійства не лише зустрілися з добре відомими персонажами – Ангелом-хоронителем, Чортиком Антипком, Святим Миколаєм, а й стали глядачами концертної програми. Виступили вихованці зразкового ансамблю танцю «Верховинка», ансамблю бального танцю «Оксамит», музичних шкіл №1 і №2 та інші. Усіх привітав зі святом секретар міськради Тарас Метик.

А згодом подарунки від Св.Миколая отримали близько 90 дітей із сімей, які перебувають на обліку у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Солодощами нагородили й учасників концертної програми.

***

19 грудня у сесійній залі ратуші подарунки від Святого Миколая отримали також діти із багатодітних родин. Це сім’ї, де виховують четверо і більше діточок до 18 років. У ролі помічників доброго святого виступили працівники відділу сім’ї, молоді та туризму міської ради на чолі з Олександрою Пашко. Найкращі побажання присутнім та їхнім родинам висловив секретар міськради Тарас Метик. На знак подяки за подарунки декілька дітей виявили бажання розповісти віршики про Святого Миколая, за що отримали книжечки.

Ярослав ГРИЦИК, Леся ГРИЦИК, Леся ЛУЦІВ

 

А хто, хто Миколая любить!

Рік за роком з краю в край

Йде Угодник Миколай!

Ось і прийшло найочікуваніше, найжаданіше свято усіх дітей України – день святого Миколая. 19 грудня в ЗОШ №17 у святково прибраному 1-В класі (керівник – Володимира Іванівна Штим), де запах хвої, шоколаду та мандаринок приємно лоскотав ніздрі – завітав святий Угодник Миколай.

Свято у ЗОШ №17

Учні 1-В класу з нетерпінням чекали та готувались до зустрічі зі святим Миколаєм. Вони писали листи, малювали, ліпили святого. Тож усі ці дитячі шедеври мав нагоду побачити та відзначити найактивніших учнів-бджілок святий Миколай: Анастасію Східницьку, Оленку Марків, Марічку Щербак та Юлію Петраш.

Володимира Іванівна коротенько розповіла присутнім історію виникнення цього свята та про життя щедрого св. Угодника.

Миколай вислухав дитячі вірші й пісеньки. Їхнє виконання було сповнене безпосередністю, щирістю та відкритістю, а схвильовані погляди, звернені до Св.Миколая зігрівали серця батьків та вчителя. Св.Миколай щиро похвалив дітей та обдарував усіх довгоочікуваними подарунками.

Свято у ЗОШ №17

На згадку всі сфотографувалися з Миколаєм. Свято продовжилося дитячими іграми, конкурсами.

Ольга СХІДНИЦЬКА, голова батьківського комітету 1-В класу

 

«Дайте, то і вам дасться…»

Кожна людина для належного сповнення мети свого життя повинна виконати потрійний обов’язок: щодо Бога, себе і своїх ближніх.

Бога ми любимо, про себе дбаємо, а як бути з ближніми? Чи стане чеснота милосердя для нас дорогою нашого спасіння? «Дай хліб, і візьми рай! Дай мале, і візьми велике! Дай смертне, і візьми безсмертне! Дай тлінне, і візьми нетлінне!» – так говорить великий Іван Золотоустий, бажаючи нам спасіння.

Ми часто зустрічаємося у житті з потребуючими людьми. Та чи виконуємо свій обов’язок християнського милосердя? Чи вміємо подарувати частинку себе ближньому без погорди чи бажання похвали: пробачити, подати милостиню, порадувати добрим словом, вчинком, а чи тільки нарікаємо на суспільні негаразди, які дошкуляють кожному з нас?

Людська доля… У кожного вона своя – комусь посміхнулась більше, когось обійшла стороною. Старість – також частина життя, як і молодість, дитинство. Вона – неминуча.

Кажуть, що про зрілість суспільства судять із його ставлення до дітей і людей похилого віку. Бо старенькі – наше минуле, а діти – наше майбутнє. В Україні – понад 2 млн. самотніх людей і близько 200 тис. із них мешкають у будинках-інтернатах.

Саме в такий будинок (геріатричний центр) смт.Підбуж завітав самодіяльний народний художньо-просвітницький колектив районного Народного дому напередодні свята Миколая. Тут живують однією родиною 113 людей похилого віку. Долі їхні різні, а, може, в чомусь і схожі, і тому вони добре розуміють і допомагають один одному. Бо доброта і милосердя ходять поруч. Безперечно, що приємні хвилини радості й для підопічних геріатричного центру, які цілий рік чекали Святого Миколая, і щиро вірили, що він і надалі творить чудеса, шукаючи для себе помічників на землі!

Свято розпочалося… В актовому залі Святий Угодник Божий щедрою рукою благословив присутніх, Ангел-хоронитель роздав подарунки, а вокальна група прославляла Господа колядами. Завітали і в палати, де лежать хворі та немічні… Вони теж із трепетом чекали Святого Миколая. Подарував справжнє свято цим людям новообраний депутат Верховної Ради України Роман Ілик, надавши кошти для придбання подарунків. Приємно, що є серед нас люди, які безкорисливо творять добро, наслідуючи Святого Миколая. Дякуємо пану Роману за добре серце і за людське милосердя. Нехай і надалі Господь допомагає йому творити добрі справи – і малі, і великі.

Марія ВАСИЛЕНКО, керівник самодіяльного народного художньо-просвітницького колективу

 Джерело: Галицька Зоря

 

Leave a Reply