Трускавець-2012: змарнований рік /Альтернатива звіту/

Pokraschennya

В 2008 році депутати Кульчинський, Возняк та Врублевський створили громадську організацію «Трускавець-2012». Через деякий час появився і сайт з однойменною назвою. Фактично останні три-чотири роки на 2012 рік надіялися як на рік прориву у розвитку курорту і причин таких надій було декілька, та головна з них – Євро-2012. Покійний нині Степан Лукашик зі Львова в 2010 приїжджав до Трускавця та разом з міським головою Левом Грицаком і головним архітектором Олександром Грищенком обговорювали проект майбутнього оновлення, а фактично зведення майже з нуля стадіону. Після приходу до влади Руслана Козира багато говорилося про фан-зону, яка збиратиме зарубіжних уболівальників, дискутувалося, чи більшість фанатів приїде залізницею чи автошляхами. Лунали заклики не лише до реконструкції та модернізації господарства, але і до зміни способу мислення. Що ж натомість отримав Трускавець у 2012 році? Використав свої шанси чи змарнував? Давайте подивимося разом.
Січень. В Польщі закликали утриматися від поїздок до Трускавця в зв’язку з масовими вбивствами собак, які пройшли в місті-курорті 30 грудня 2011 року. В січні заступник міського голови Юрій Яворський перебував із робочим візитом в польських містах Ясло та Ліманова. Скандал, пов’язаний із виходом в ефір на «Новому каналі» програми «Ревізор», присвяченої сервісу у готельних та ресторанних закладах міста Трускавця. Прорив каналізаційного колектора в урочищі Помярки.
Лютий. Два тижні сильних морозів, діють два пункти обігріву від ТМО Партії регіонів. З 1 числа в Трускавці орієнтовно на 18% подорожчало теплопостачання. Чиновниками здійснюється спроба виселити цирк «Каскад» із приміщення, яке «каскадівці» відремонтували власними силами. Спроба обмежити участь опозиційної преси у щопонеділкових нарадах, яка завершилася тим, що відтепер небажана преса знаходиться тільки на початках засідання (орієнтовно 15 – 20 хвилин), а потім змушена покидати зал засідань і залишаються тільки комунальні ЗМІ (міське радіо). «Підселення» в центральну бібліотеку Трускавця танцювальної студії «Савич» із Дрогобича та надання ще одного приміщення в бібліотеці в оренду під масажний кабінет. Аварія в мережі теплопостачання в СШ № 2-гімназії. У Трускавці побувала делегація з польського міста Ясло. Преміювання мера та заступників, що обурило мешканців. І останній акорд лютого – масштабне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (обслуговування будинків та прибудинкових територій) згідно рішення виконкому. Своє занепокоєння з цього приводу висловили міські осередки «Свободи», Партії регіонів, ряду громадських організацій.
Березень. Місяць пройшов під знаком протестів трускавчан проти підвищення тарифів. Протести відбуваються у мікрорайонах та безпосередньо біля стін міської ради. Пікет сесії у зв’язку з невдоволенням дій влади відносно небувалого підвищення тарифів пройшов 29 березня. Протестують і туроператори проти їхнього відселення з історичних місць. Своє невдоволення діями місцевої влади висловлюють і художники, фотографи, інші категорії підприємців. 1 березня проходили громадські слухання у справі питного озера. Пошкодження пам’ятника Роману Різняку-Макомацькому. Пошкодження скульптурної композиції «Лукаш та Мавка» в курортному парку. Початок протистояння між міською владою та трускавецькою санстанцією. Скандал на сесії міської ради навколо кулуарних домовленостей міського голови Руслана Козира з ТзОВ «Інвестиції та консалтинг» у справі «Лісової пісні». 31 березня у Львові пройшов марш-протест проти вбивств безпритульних тварин в Україні, в тому числі і в Трускавці.
Квітень. У Трускавець пустили старий склад електропоїздів. Святкові заходи «На Великдень – у Трускавець» та «кривий танець» громади з Русланом Козирем. Підвищення тарифів на відвідування музеїв Трускавця та встановлення тарифу на відвідування Народного дому (рішення виконкому від 26 квітня). Перегляд тарифу на квартплату у сторону зменшення під впливом протестних акцій. Участь трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» у туристичних виставках в Молдові, Білорусі, Казахстані та Азербайджані. Зустріч в «Ріксосі-Прикарпаття» ділових кіл Трускавця та Ліманової з надією отримати співфінансування від Євросоюзу. Розпорядження Голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка № 245/0/5-12 від 18 квітня 2012 р. «Про здійснення заходів щодо оголошення окремих курортних територій області курортами державного значення» – не виконане трускавецькою владою по сьогодні (стосувалося надання Трускавцю статусу курорту державного значення). 20 квітня – громадські слухання у справі тарифів, на яких трускавецька громада сказала своє «Ганьба!» Руслану Козиру. Конфлікт влади Трускавця з підприємцем Розорою, спровокований публікаціями у провладній пресі. 30 квітня – спалення символіки «Фронту змін» трускавецькими підприємцями.
Травень. Викрадені чаші з джерела «Юзя». 4 та 22 травня пройшли акції під стінами мерії проти «козирних» тарифів. Ситуація з тарифами у Трускавці стала темою засідання Дискусійного клубу, пройшов ефір на телеканалі «Алсет» за участю правозахисника Теодора Дяківа зі Львова та тодішнього юриста КП «Трускавецьжитло» Богдана Андроника. З 27 травня скасовано залізничне сполучення Трускавця із Харковом та Дніпропетровськом. Делегація з Трускавця побувала в польському місті Ясло. У «Карпатах» пройшов фестиваль лицарських турнірів. В «Женеві» пройшов кінофестиваль «Золота пектораль». Відбулося відкриття «Міротелю».
Червень. Євро-2012 та фан-зона для трускавчан та гостей із сусідніх міст та сіл. День міста, День молоді та вечір пам’яті Ореста Мацюка. Успіх хореографічного колективу «Золоті діти» дитячої школи мистецтв на фестивалі «Яскрава країна збирає друзів» в Ялті. Початок протистояння міської влади та ЗАТ «Трускавецькурорт» через неузгодженість щодо пам’ятника Франку неподалік «Міротелю». Початок конфлікту навколо спорудження каплиці УПЦ КП на вулиці Івасюка (рішення виконкому від 21 червня). Обмеження реклами в курортному парку та центрі міста для неугодних владі підприємців.
Липень. 4 липня проходить позачергова сесія Трускавецької міської ради проти «мовного» закону Ківалова-Колесніченка. Скандал навколо спроб трускавецької влади здійснити цензуру книги «Унікальність трускавецької «Нафтусі» авторства Літописця В’ячеслава (Цвєткова). Відкриття двох нових платних громадських туалетів у Трускавці. Переведення громадського туалету біля бювету № 1 у статус платного. Оприлюднено інформацію про наміри міської влади встановити пам’ятник Франка авторства Самотоса та Каменщика.
Серпень. Акт вандалізму з погруддям Івана Франка і початок затяжної «Франкіани по-трускавецьки». Початок активної фази передвиборчої агітації. Офіційно повідомлено, що Міжнародний економічний форум відбуватиметься тепер не у Трускавці, а у Львові. У Трускавці затвердили список присяжних. Початок скандалу навколо намагань влади встановити паркан біля місць роботи туроператорів у курортному парку. Трускавець зайняв друге місце в обласному конкурсі «Екологічно чистий населений пункт» серед міст обласного значення.
Вересень. У Трускавці проходять Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» та конференція «Актуальні проблеми урології». Святкування Дня фізичної культури та спорту і Дня туризму, організація байкер-паті-2012. Трускавецька компанія «Тур-Галичина» визнана кращим малим підприємством Львівщини. Демонтовано щити туроператорів у курортному парку. В курортному парку 24 вересня проходить акція протесту підприємців проти нелюдської політики Руслана Козира. Кадрове оновлення – до Трускавця призначено нового прокурора та нового начальника залізничного вокзалу. Повернення відновленого погруддя Франка на історичне місце. Перешкоди у відновленні дитячо-спортивного майданчика на Довженка.
Жовтень. Ініціативною групою встановлено пам’ятник Івану Франку нижче церкви святого Миколая. Нова таблиця на Алеї кінослави біля «Злати». Силами міської організації Партії регіонів відновлено та відкрито спортивний майданчик на вулиці Довженка. Встановлення перед виборами нових дитячих майданчиків. Круглий стіл «Підприємці Трускавця за рівноправне і прозоре партнерство з органами влади та місцевого самоврядування», проігнорований представниками трускавецької влади. Зрив початку опалювального сезону в дитячих садочках міста. Вирізка дерев біля центрального універмагу. Виконком прийняв рішення про збільшення норм накопичення твердих побутових відходів, що автоматично підняло плату за вивіз сміття. У Трускавці побував Посол Республіки Казахстан. Міський голова Руслан Козир публічно відмовився від власних слів у підтримку кандидата Віктора Конца (згодом було оприлюднено аудіозапис прямої мови міського голови). Вибори до українського парламенту: Трускавець підтримав партію «Свобода» та кандидата-мажоритарника Романа Ілика.
Листопад. Трускавецький завод мінеральних вод виступив проти рейдерського захоплення. Зміна керівника в міській організації партії «Наша Україна». Трускавецька міська лікарня розпочала успішну промоційну кампанію. Святкування ювілею Будинку учнівської творчості та Свята Михаїла. Швидку передано на баланс області. Громадські слухання у справі місця під пам’ятник Франка та будівництва каплиці УПЦ КП на вулиці Івасюка.
. Пограбування відділення «Укрсоцбанку». Дикий кабан поранив у Трускавці двох відпочивальниць. Монтаж ілюмінації в центральній частині Трускавця. Відкриття нового приміщення трускавецького суду. Двадцятилітній ювілей Художнього музею Михайла Біласа. Громадські слухання у справі паркової зони біля «Миру» та щодо детального плану неподалік питного озера. Невміння дати раду з ожеледицею в курортному місті.
…Як бачимо, негативних новин для жителів Трускавця, на жаль, в цьому році було більше від позитивних. Не стала громада Трускавця «заможною», на жаль. На нашу думку, міський голова не виправдав надій та очікувань трускавчан. І нема на то ради. Залишається сподіватися, що 2013 рік не буде для Трускавця таким невдалим та провальним, але з цією міською владою ця надія направду дуже і дуже мізерна.
Володимир Ключак
Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply