Слухали Романа Ілика, слухав і Роман Ілик

Ilyk21

Вибори-2012 до Верховної Ради України стали історією. Як відомо, переконливу більшість прихильників здобув кандидат від об’єднаної опозиції Роман Ілик. Він і став народним депутатом від усієї Дрогобиччини. Уперше за роки незалежності Франкове Підгір’я має в парламенті свого уродженця. Незважаючи на розмаїті симпатії виборців, він представляє в найвищому законодавчому органі держави інтереси всіх мешканців округу.

Після складення присяги, набуття депутатських повноважень і входження до об’єднаної парламентської опозиції Роман Ілик уперше провів офіційну зустріч із дрогобицьким політикумом та культурно-громадським активом Дрогобича. Вона відбулася 23 грудня 2012 р. у переповненій читальній залі центральної міської бібліотеки імені В.Чорновола. У першій частині зустрічі нардеп зупинився на питаннях політичної, економічної та соціальної ситуації в Україні, розстановки політичних сил у Верховній Раді, кількості й чисельності її Комітетів, формування та перших кроків діяльності об’єднаної опозиції. Присутні загалом добре обізнані з ними завдяки телебаченню, тому чогось екстраординарного чи «смаженого» не дізнались. Але все ще попереду.

Серед іншого нардеп повідомив, що має «на прицілі» роботу в котромусь із трьох Комітетів: або охорони здоров’я, або освіти, або державного будівництва і місцевого самоврядування. Оскільки вважає себе «послушним гравцем команди», то ввійде в той, за який висловляться колеги-депутати. Поселився в звичайному однокімнатному номері готелю «Київ». Назвав своїх імовірних помічників-консультантів у окрузі та в столиці, але через неполагоджені формальності їх кількісний і персональний склад подасть найближчим часом на своєму депутатському сайті в Інтернеті. Передбачає відкрити в окрузі по одному депутатському офісу в Дрогобичі, Дрогобицькому районі, а також у Бориславі, Трускавці та Стебнику. Найімовірніше органи місцевої влади виділять для них кабінети у своїх приміщеннях.

Друга частина зустрічі відбулася в зворотному режимі: тепер уже слухав і відповідав на запитання членів Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, Дрогобицької «Просвіти», Союзу Українок, Конгресу української інтелігенції Дрогобиччини, творчих спілок, інших громадських організацій – Михайла Ваврина, Тараса Демка, Ігоря Бучковського, Тимофія Бордуляка, Юрія Модрицького, Віри Байси, Святослава Сурми, Василя Дзвінки, Романа Пастуха, Лесі Процик, Ольги Сятецької, Олега Косика, Костянтина Іваночка, інших і щось уважно нотував собі Роман Ілик. Питань і проблем йому насипали повний віз. Ще стільки ж він почує на аналогічних зустрічах в інших містах округу, районі, хоча наслухався їх на передвиборчих зустрічах. Усі вони й стануть програмою діяльності Романа Ілика та його помічників-консультантів на цілу депутатську каденцію.

Щодо третьої частини зустрічі, то з нагоди Нового року та Різдвяних свят він гонорово запросив усіх на традиційний келих шампанського вина. І ще така деталь. На відміну від своїх немісцевих попередників у Верховній Раді України Роман Ілик не поспішав на літак до Києва, а спілкувався, з ким хотів він і хто хотів із ним без обмеження в часі. Але це не означає, ніби місцевий політикум не буде принциповий, вимогливий і не триматиме його діяльність у Верховні Раді та в окрузі під постійним контролем. Втім, так і повинно бути, адже від цього виграють усі.

Роман ПАСТУХ

Джерело: Галицька Зоря

  1. Попередній запис чомусь стерто. Спробую сьогодні його відновити, оскільки була подана суспільно важлива інформація. Ось цей текст. Певне здивування викликала вище наведена стаття, оскільки про зміст події не сказано ні слова. Які питання задавалися, які відповіді прозвучали – зовсім невідомо. Тому спробую назвати принаймні власне питання та відповідь на нього нашого депутата. Моє питання було таким: чи толеруватиме наш обранець і тих виборців. які проголосували проти нього і чи готовий співпрацювати із громадкістю Дрогобиччини через сприяння проведення Форуму Громадських організацій? Відповідь була коротка і наш обранець щось читаючи зі своїх записів відповів “так”! Та моє задоволення з відповіді тривало декілька годин рівно до того ж недільного вечора. Тоді Роман Ілик мені на фейсбук написав листа під моїм повідомленням про цю зустріч, що я “лукавлю” і що він не бажає мати справу з “бовтуном”, бо він “плуга пре”, а тому ставить “крапку”. От і всі ілюзії наш народний обранець розвіяв. Для нього більш важливим є створювана ним громадськість, яка сьогодні в очікуванні чи зробить її оплачуваними помічниками. а чи тільки приласкає різними преференціями… О така обіцянка у пана!..

Leave a Reply