Дрогобич: підсумки 2012 року. Версія “Дрогінфо”

Рік, що минає, надовго запам’ятається світу фальшивим “кінцем”. Чимало лякливих та легковірних впали у паніку – немало було й підприємливих, які скористалися ажіотажем. Що ж стосується України, то ми відбули чергові вибори, вкотре комусь там віддали свої голоси – щоб потім знову нарікати на обранців. Буває. Але обмежимося Дрогобичем та районом – коротко підіб’ємо підсумки 2012 року.

Новий Рік прийшов у місто із новими маршрутами пасажирських перевезень у Дрогобичі. Міська рада отримала чергову порцію прокльонів від дрогобичан, але жага наживи від нового поділу маршрутів перевершила все. Та надзвичайно резонансною у січні, після смерті ректора у ДДПУ, стала “Казка про азійсько-дрогобицьку університетську династію”, де у інакомовній формі показано недоліки університетських “властьімущих”.

Програма “Ревізор” у лютому показала нам, у якому жахливому стані перебувають готелі та ресторани Дрогобича і Трускавця, у тому числі сумнозвісне “Залісся”. На загальному фоні найкраще проявив себе “Козацький хутір” – та видно було, що все це постановка. Також у лютому на хабарі затримали головного архітектора Дрогобицької РДА Анатолія Гребенюка – однак, продовження ця історія так і не отримала, що й не дивно.

Березень – місяць “імені ДДПУ”. Чергова “Байка про дрогобицьку університетську династію…”, яка викликала викиди жовчі у тих, кого вона стосується. Добряче нашуміла також публікація про корупцію у ДДПУ – нічого дивуватися, адже таке ганебне явище у нашому університеті вкорінилося вже давно і, схоже, надовго.

Не стане відкриттям повідомлення, що “Приватбанк” не лише незаконним шляхом пропонує свої послуги і захоплює ринок банківської справи, але й ошукує своїх клієнтів. З цієї причини журналістка Вікторія Лишик навіть зверталася до СБУ. А ще у квітні у Дрогобичі було проведено “Велику Гаївку” – за деякими думками, надзвичайно вдала піар-ідея для отримання політичних дивідендів для організаторів у майбутньому.

Через провальне для Дрогобича “Євро-2012” в Україні навчальний рік завершився швидше (все не як у людей), і тому випускний відбувався у травні, перед ЗНО. Травень також став місяцем скандалу навколо чергової оборудки міської влади стосовно дерибану землі.

Ганебна ситуація у ДДПУ, коли людей хотіли змусити піти у відпустку за власний рахунок, з приходом нового ректора ще більше посилилася. Ще б пак – адже “прізвище ректора не змінилося, як і порядки”. Але подією №1 у червні стало ДТП на дорозі Стрий-Нижанковичі, коли потерпілі довго чекали прибуття рятувальників і навіть інспекторів ДАІ.

Черговий доказ пагубного впливу релігії на свідомість людини ми могли спостерігати у липні після публікації про т.з. “секту Догнала”, які себе називають “правовірними греко-католиками”. І справжнім відкриттям та інструкцією дій стала для дрогобичан (і не тільки) стаття “Паспортний стіл у Дрогобичі: як не платити незаконні побори”.

Серпень і знову “догналівці” – на цей раз незаконно, як вони вважають, затримані та засуджені. До діяльності цієї організації можна ставитися по-різному, але цей випадок показав нам кричуще беззаконня та свавілля міліції у Дрогобичі. Щодо інших подій серпня, то несподівано популярною стала тема обговорення прес-конференції Миколи Лагодича в кінця місяця.

День міста 2012 у Дрогобичі святкували із широким розмахом – кандидати у народні депутати робили собі рекламу. До таких же піар-заходів можна віднести і відкриття фонтану у Дрогобичі.

Жовтень прийшов у місто із непогодою та озброєним пограбуванням – особи невідомих нападників так і залишились невстановленими. Що й казати, це ж для міліції не мирних протестувальників на площі Ринок у білий день в машину кидати. А в останню неділю жовтня Дрогобич, як і вся країна, спостерігали за виборами у режимі реального часу.

Самогубство міліціонера і труп хворого на туберкульоз на вулиці – ось про що говорили дрогобичани у листопаді. Не менш трагічним стало і ДТП біля Дрогобича, коли “Шкода” протаранила рейсовий автобус.

Роздуми про те, чи готує собі Коростельов місце після Радзієвського, не залишили байдужими багатьох дрогобичан у грудні. Тема політики червоною ниткою пронизала грудень – другим за популярністю у цьому місяці став вихід програми “Відверто про все” з Романом Іликом.

Так чим запам’ятався 2012 рік для Дрогобича? Корупція у ДДПУ, корупція у РДА, корупція у міській владі, свавілля банків та міліції, смерть на вулицях та на дорогах, пограбування і вибори. Неприємне поєднання. Що можна ще сказати про 2012? Рік як рік. Життя продовжується.

Джерело: Дрогоінфо

Leave a Reply