Бюджетні сесії у місті та районі

Rajrada Sesiya

Дрогобич із бюджетом

27 грудня 2012 року відбулося пленарне засідання ХХVІІ сесії Дрогобицької міської ради. На його початку отці Мирослав Соболта (УГКЦ) та Михайло Бачинський (УАПЦ) освятили ікону Св.Миколая, яка тепер висітиме у сесійній залі, та поблагословили народних обранців на плідну працю для громади.

Традиційно депутати виголосили низку запитів і звернень. Так Олег Хрущ та Михайло Ваврин запропонували заслухати підприємців з промислового ринку на вул.П.Орлика, які прийшли до сесійної зали. Також депутати вимагали заслухати звіт про роботу за рік заступників міського голови. Трохи згодом слово представнику підприємців таки надали, а звіти заступників слухатимуть у січні 2013 року. Прозвучала пропозиція відкласти розгляд питання оптимізації мережі закладів освіти, оскільки його треба ретельно вивчити. Мова йде про злиття шкіл: ЗОШ №8 та №16, ЗОШ №3 та №15, Стебницьких ЗОШ №11 та №18. Міський голова Олексій Радзієвський зауважив, що це питання дуже серйозне і на цьому сесійному засіданні його не розглядатимуть.

Також виступили депутати Лариса Панькевич, Сергій Гориславський, Богдан Пристай, Петро Суда. Серед порушених ними проблем – продаж сигарет та алкогольних напоїв неповнолітнім, торгівля спиртним у нічний час та інші.

Головним питанням було затвердження проекту бюджету Дрогобича на 2013 рік. Проте перш ніж перейти до його розгляду, довелося вислухати представника підприємців Романа Гринду. Хоч міський голова призначив їм зустріч на 16.00, люди дуже хотіли, щоб їх почули депутати і просто не давали працювати, довго вигукуючи «Ганьба!».

Р.Гринда розповів, що через будівництво критого ринку їхні торгові місця, які розташовані близько до новобудови, керівництво КП «Дрогобицький ринок» намагається перенести на майданчик позаду платного паркування на вул.П.Орлика. Підприємці проти цього, між ними і директором В.Мойсеєнком виник конфлікт, вирішити який просять міську владу. Збентежені люди вимагають звільнити директора ринку, дозволити їм орендувати теперішні торговельні площі та дозволити їхню реконструкцію.

Міський голова Олексій Радзієвський зазначив, що згідно з вимогами будівельних норм, переміщенню підлягає лише один торговельний ряд. А всі деталі готовий обговорити на нараді, навіть із виїздом на місце. Підприємці залишили сесійну залу і депутати продовжили роботу.

Проект бюджету Дрогобича на 2013 рік представила начальник фінансового управління Оксана Савран. Розмір дохідної як і видаткової частини загального фонду становить 350 млн. 690 тис. грн. Проте дефіцит прогнозують у 7%.

Відповідаючи на запитання депутатів, Оксана Савран назвала бюджет-2013 бюджетом виживання, хоч у ньому і фігурують більші цифри, ніж у 2012-му. А керівник відділу охорони здоров’я Андрій Шевкенич вважає проект міського бюджету-2013 чи не найгіршим за роки незалежності України. Проблема полягає в тому, що контрольні цифри на фінансування бюджетної сфери, затверджені для Дрогобича у Державному бюджеті України, є значно меншими від потреб. Різницю доведеться перекрити за рахунок власних доходів міста, які теж не очікуються значними через зупинку промислових підприємств.

Олексій Радзієвський висловив припущення, що це робиться свідомо з двох причин: місцеві громади підштовхують до оптимізації видатків, а також у Кабміні намагаються управляти Держбюджетом в ручному режимі. Це щоб керівники органів місцевого самоврядування їздили «на поклон» до столиці і просили додати коштів, а там вже будуть вирішувати кому дати, а кому ні.

На галузь освіти у новому бюджеті передбачено витратити 99 млн. 526,7 тис. грн., на охорону здоров’я – 65 млн. 557,4 тис. грн., культуру і мистецтво – 14 млн. 175,5 тис. грн., соціальний захист населення – 99 млн. 448 тис. грн., житлово-комунальну сферу – 21 млн. 170 тис. грн., фізкультуру і спорт – 2 млн. 297 тис. грн.

У ролі співдоповідачів виступили голова депутатської комісії з питань бюджету Орест Скірко та перший заступник міського голови Олександр Коростельов. Останній детально зупинився на видатках з бюджету розвитку Дрогобича, який формується за кошти, отримані від продажу землі та об’єктів комунальної власності. Отож, бюджет розвитку міста запланували у розмірі 38 млн. грн. З них 10 млн. грн. – це кошти з Держбюджету на соціально-економічний розвиток Дрогобича, які О.Радзієвському вдалося «вибити» у Києві. Їх буде скеровано на завершення реконструкції стадіону «Галичина» і, можливо, частково на ремонт доріг.

500 тис. грн. передбачено витратити на поточний ремонт бюджетних установ. Окрім того, 8,5 млн. грн. скерують на благоустрій міста (в т.ч. 700 тис.грн. на ремонт тротуарів), 4 млн. грн. – на капремонт доріг (вул. Лесі Українки та ін.), 2,5 млн. грн. – на ремонт шатрових дахів, а 3,5 млн. – на замощення бруківкою площі Ринок. За програмами співфінансування об’єктів, на які мають надійти  державні кошти, плануються видатки на реконструкцію басейну ДЮСШ, добудови ЗОШ №5, каналізування вулиць Завіжної, Зварицької, Млинок, прокладання водогону вулицями І.Франка, Лесі Українки, на Млинках, ремонт гуртожитків, встановлення двох міні-футбольних майданчиків зі штучним покриттям (на стадіонах шкіл на вул.Самбірській та М.Грушевського).

Також у бюджеті розвитку міста передбачені кошти на розширення кладовища, ремонт ліфтів, реконструкцію мереж вуличного освітлення, спорудження кількох дитячих майданчиків. Для «Комбінату міського господарства» за 250 тис. грн. планують придбати каток та машину для розмітки доріг.

200 тис. грн. закладено в бюджет на розробку проектної документації будівництва державним коштом нової школи та спорткомплексу на вул.Є.Коновальця, оскільки ЗОШ №10 розташована в приміщенні колишнього дитсадка.

У загальному фонді бюджету передбачено збільшення від 200 до 250 грн. доплати ветеранам ОУН-УПА з Дрогобича та від 100 до 200 грн. – ветеранам ОУН-УПА зі Стебника. Зросли видатки на літнє оздоровлення дітей, молодіжне житлове кредитування, а також розмір так званих депутатських коштів (до 300 тис.грн.). Тепер на виконання депутатських запитів кожен народний обранець зможе скерувати не 5, а 6 тис.грн.

На харчування одного школяра у новому році замість 4,2 грн. у день витрачатимуть 5 грн. (для дітей пільгових категорій – 8 грн.).

В обговоренні проекту міського бюджету взяли участь Олексій Радзієвський, Михайло Ваврин, Петро Суда, Богдан Пристай, Володимир Ямельницький, Олег Хрущ, Роман Курчик, Богдан Звір, Андрій Шевкенич. А Володимир Білоган зачитав заву фракції ВО «Свобода». Її члени відмовилися голосувати за запропонований проект бюджету, який у повному обсязі не підкріплений доходами, і поставили вимогу підготувати новий проект головного фінансового документа Дрогобича, що мав би гарантувати фінансування бюджетної сфери у повному обсязі.

Крапки над «і» розставило голосування. Більшість народних обранців таки підтримали запропонований проект бюджету з надією на внесення до нього змін упродовж року (36 голосів «за»). Як висловився один із депутатів, краще поганий бюджет, ніж ніякого.

Згодом на сесії розглянули ще низку питань порядку денного й оголосили перерву в роботі.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: виступає депутат Богдан Звір.

 

Головна програма року прийнята

За три дні до Нового року 73 депутати району зібралися у сесійній залі, щоб завершити ХХІІ сесію шостого скликання. Необхідно було затвердити бюджет Дрогобицького району на 2013 рік, і розглянути декілька питань, з яких не встигли прийняти рішення попереднього разу.

Керівники представницької і виконавчої гілок районної влади Михайло Сікора та Михайло Винницький десь у душі відчували певний дискомфорт щодо бюджетного питання, адже напередодні депутати двох районів не проголосували за нього. Начальник фінансового управління РДА Віталій Перхун і голова постійної комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики Михайло Кравець доповідали про бюджетну програму на 2013 рік. Перший здебільшого озвучував цифри, другий робив акценти на бюджетній політиці вцілому, вносячи певні побажання щодо його корекції впродовж року.

В обговоренні проекту бюджету взяли участь депутати Наталія Колінко, Микола Лук’янченко, Леонід Литвин, Володимир Стецівка та інші. Пані Колінко на сформований бюджет висловила думку всієї фракції «Свобода», мовляв уряд Азарова сповідує дискримінаційну політику щодо Західної України, виділяючи мізер для бюджетної сфери, людей пільгових категорій і т.д.

Однак голосування з бюджету засвідчило такий результат: за його прийняття висловилося 60 депутатів, проти було 13. Ще п’ять питань, які були обговорені в комісіях, не забрали багато часу. Головуючий на сесії подякував присутнім у залі за плідну роботу і побажав гараздів, спокою і доброго настрою у 2013 році.

Володимир ТУРМИС

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply