ДОЛІ ЛЮДСЬКІ. Вони стоять за кожним рядком – бюджетним і газетним

Mer Drohobycha

Минулої п’ятниці, відбулася прес-конференція міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського, на якій було підбито підсумки 2012 року.

Незважаючи на труднощі, обумовлені переважно об’єктивними чинниками, вдалося досягти результатів, які на тлі інших міст області та й, зрештою, цілої України, виглядають цілком пристойно. Наприклад, поріг 2013 року Дрогобич переступив без заборгованості з виплати заробітної платні працівникам багатогалузевої бюджетної сфери, тим часом, як для органів самоврядування багатьох інших міст це залишилося нездійсненою мрією. І таких порівняльних прикладів на користь Дрогобича є чимало.

Водночас владі міста, завдяки системному підходу до розв’язання проблем, удалося здійснити позитивні зміни в декількох соціально важливих напрямках. Наприклад, роками в місті не вирішувалося питання індивідуального житлового будівництва. Нарешті, як мовиться, крига скресла. У 2012 році сесія міськради прийняла рішення про затвердження «Положення про порядок виділення громадянам земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва», а відтак розроблено квартали індивідуальної забудови на вулицях А.Шептицького та С.Наливайка. І ця практика, було зазначено на прес-конференції, продовжуватиметься і надалі.

Суттєві перетворення відбулися у галузі пасажироперевезень. Так, з 1 січня 2012 року змінено маршрути. При формуванні нової мережі основною вимогою було зменшити кількість автобусів у центрі міста та, зокрема, замінити малогабаритні старі транспортні засоби на великогабаритні нові (місткістю до сорока посадочних місць). Цієї мети успішно досягнуто. Все це, зазначалося на прес-конференції, було зроблено для того,щоби пасажирські перевезення були безпечними і комфортними. Хоч недоліків у цій царині є ще багато, резюмував міський голова, але й позитиви, яких досягнуто протягом року, також є незаперечними.

У2012 році було знято будь-які «табу» на встановлення індивідуального опалення. Кожен, хто цього бажає, може без перешкод отримати всі дозвільні документи.

Загалом Олексій Радзієвський підсумовуючи результати діяльності, не уникав гострих кутів і не упустив із поля зору жодної сфери діяльності. І в кожному випадку, як красномовно свідчать результати, ситуація не є такою жахливою і безнадійною, як у цьому намагаються переконати дрогобичан окремі ЗМІ. До речі, міський голова, котрий кинув курити, зізнався, що саме необ’єктивна та упереджена критика інколи виводить його з рівноваги і спонукає мимоволі згадати про погану звичку.

Окреслюючи перспективи на 2013 рік, Олексій Радзієвський наголосив, що напередодні сесія затвердила найбільший за своєю масою бюджет, які приймалися за всю історію незалежності. Поза тим, констатував міський голова, грошей все одно замало. Відтак, резюмував Олексій Васильович, до бюджету треба ставитися як до живого організму, себто вміти його читати, аналізувати і з розумінням ставитися до можливих змін, позаяк за кожним його рядком стоять людські долі.

Між іншим, міський голова скромно промовчав про те, що бюджет розвитку у 2013 році завдяки його особистим зусиллям складає не 18, а 28 млн.грн. Про це повідомили заступники міського голови, які сказали, що в результаті неодноразових поїздок міського голови до столиці – Кабмін, що називається, в порядку винятку, виділив Дрогобичу 10 млн.грн. на соціально-економічний розвиток, що теж є приємним прецендентом за всю історію життєдіяльності міста в період новітньої доби.

З огляду на те, що Олексій Радзієвський після народження другої онучки почуває себе в найкращій морально-психологічній і фізичній формі та в творчому піднесенні, дрогобичанам і стебничанам залишається сподіватися, що поїздки міського голови до Києва в 2013 році примножать цей фінансовий здобуток. Головне – не виводити Олексія Васильовича з рівноваги і не псувати йому з приводу всіляких нісенітниць кров.

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

Джерело: Галицька Зоря

  1. премудропремудро01-11-2013

    збільшив із 18 на 28 млн,щоб 10млн-просто і нагло вкрасти

  2. теж старийтеж старий01-14-2013

    А мені цікаво, чи задумується він про потойбіччя, бо там йому буде непереливки.

Leave a Reply