„… Ми не бажаємо давати заробляти на своєму здоров’ї фармацевтичній промисловості…”

Hra V Shahy

Купання в крижаній воді вже 15 років поспіль стало традицією для тих, хто називає себе зимоплавами, або ж “моржами”.

Вікторія Лишик

Для плеяди загартованих морозами чоловіків та жінок, які представляють громадську організацію Дрогобицького міського товариства любителів загартування, зимового плавання і здорового способу життя „Криголам” (засновник Леся Пиц), мороз та крижана вода є цілющими „знахарями”, які лікують організм від недуг. Цього року, під час традиційних Йорданських купань вони знову оздоровилися в ополонці, що знаходиться в колишньому кар’єрі на вул. В. Стуса. Я охоче приєдналася до їх товариства, тим більше, що сама активно займалася моржуванням близько чотирьох років. Була приємно вражена, що цього року виявив бажання оздоровлюється в крижаній воді і віртуоз газетного слова Максим Федис.

Поспілкувавшись з товариством, дізналася, що старійшинами „сімейного вогнища” є Ігор Ананійович Щур (родом з Тернопільщини), якого по праву називають аксакалом зимоплавів, та п. Леся Пиц. Вони вже 15 років приймають крижані „ванни” і почувають себе після них бадьорими, життєрадісними та енергійними. А головне – жодного разу не хворіли застудою, чи грипом, не „чіпає” їх і нежить. На запитання, що спонукало цих ідейних зачинателів моржування займатися таким видом спорту, вони відповіли: „Ми бажаємо бути здоровими і не хочемо давати заробляти на нашому здоров’ї фармацевтичній промисловості”. Їх підтримали Марія Поповчук, яку недуга змусила пірнати в ополонку (жінка вже 12 років оздоровлюється в крижаній воді і почуває себе абсолютно здоровою), п. Марин Бучковська з чоловіком Тарасом, Назар Пиц, Назар Ших, Андрій Лупіцький, Тетяна Дружиніна, Володимир Хім’як з синами Василем та Назаром, Василь Демків з сином Давидом, Тамара Сидор’як, Ярослав Надкерничний, Ярослав Камінський. У цей день приєднався до товариства і відомий політичний та громадський діяч Юрій Мацюрак. П. Марина розповіла присутнім, що її стимулювала увійти в крижану воду дружина Ігоря Щура, котра минуло річ пірнала в ополонку на Йорданські свята. Подружжя зимоплавів випромінювало таку енергію бадьорості та життєвої наснаги, що п. Марина пожалкувала за тим, що в цей день не прихопила з собою купальника.

Здивував присутніх цього дня і вісімдесятирічний Мирослав П’єх, який майже півстоліття загартовує свій організм таким чином. Хтось навіть спонукав свого домашнього песика пірнути в ополонку. На ставок завітав цього дня й любитель зимової риболовлі. Адже в цей день у ставку було прорубано дві ополонки. Пропонуємо до уваги читачів репортаж з місця купання відчайдухів.

Після короткої розминки для адаптації тіла до крижаної води купальники один за одним стрибали в ополонку. Опісля бувалі й «свіжоспечені» «моржі» та «морженята», долаючи власний страх і труднощі оздоровилися у цілющій Йорданській воді і наповнилися життєдайною Господньою енергією Божественного Спасителя. Вдовольнившись процедурою холодного купання, “моржі” зігрівалися біля вогнища гарячим чаєм, узваром та частувалися смачними наїдками. За видовищем спостерігали понад сотні людей, даючи собі слово, що колись і вони поповнять плеяду безстрашних зимоплавів.

Наступного дня „моржі” влаштували на Йорданські свята змагання з шахів. Кожен, хто заходив в ополонку, підпливав до берега, на якій було розміщено шахову дошку з фігурами і робив свій хід. В результаті чого – „чорні ” взяли в полон у „білих” офіцера, а ті в свою чергу – коня. Та загалом, перемогла дружба.

Вікторія ЛИШИК

Leave a Reply