Живу мапу фотографували з вежі ратуші,як символ єдності та могутності України

Zhyvyj Lantsyuh

22 січня у Дрогобичі, традиційно, з нагоди Дня Соборності та Свободи України соціально-свідома громадськість прийшла вшанувати День проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, живим ланцюгом.

Молоді люди (студенти, активісти політичних та громадських організацій), як знак вшанування державного об’єднання Сходу та Заходу, в цей день носили на своєму обличчі Українську символіку: тризуби та синьо-жовті прапори.
Розпочалося дійство спільною молитвою біля пам’ятника Юрію Дрогобичу та благословенням священика УГКЦ. Згодом були виступи молодих ідейних людей про те, що День Собо́рності — свято України, яке відзначається щороку. В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР. Під схвальні оплески присутніх на площі було зачитано вітання із Днем Соборності друзів, всіх тих, які вшановують цей пам’ятний День живим ланцюгом, з усіх куточків України. Привітання завершувалися словами: „Хай ці символічні ланцюги які пройдуть по українських містах поєднають наш дух, наші мрії, наше бачення спільного майбутнього, поєднають у спільній боротьбі за нашу долю і волю!!!”.

Згодом молодь разом зі своїми батьками і дідусями пройшли від Площі Ринок до Церкви Пресвятої Трійці, утворивши живий ланцюг. А вже тоді, біля ратуші, утворили на площі Ринок живу мапу України жовтого та синього кольорів. І хоча погода „увінчала” активістів відлигою, проте змерзлі ноги не були перепоною до вшанування свята. Навпаки, з уст людей линули патріотичні пісні та вітання: „Слава Україні!”. Живу мапу фотографували з вежі ратуші, як символ Єдності та Могутності України.
Вікторія ЛИШИК

Leave a Reply