Бориславці виступили на захист Павличенків

Pavlychenky

Минулої суботи, 26 січня 2013 року, чимало бориславців, які йшли чи їхали повз статую Святої Варвари на вулиці Володимира Великого, були подивовані здвигом молоді.

Все-таки інформація в Бориславі належним чином городянам не подається, бо мало хто знав, що саме того дня відбувається акція на підтримку Павличенків.
Але й більшість бориславців теж не знають, хто такі Павличенки і чому їх треба захищати. В цьому я переконався, коли запитав у деяких перехожих, хто ж такі Павличенки.
На відміну від них, молоді люди, які в мороз затіяли цю акцію, чітко відповіли на поставлені запитання. Не все так погано у нашому місті, якщо знаходяться ті, хто готовий вийти і висловити свою думку проти нашої так званої правоохоронної системи.
Батька і сина Павличенків хочуть засудити за буцімто вбивство ними київського судді, який свого часу виселив їх з власної квартири. Правозахисники стверджують, що ця справа шита білими нитками. Просто міліції, прокуратурі та суду треба було знайти крайніх, навішати на них злочин, отримати подяки, премії та чергові зірочки на погонах.
Молодший Павличенко був уболівальником київського “Динамо”, і саме футбольні фанати цього клубу розпочали акції протесту проти судової системи по всій країні.
Могутня маніфестація пройшла Києвом. До акції приєдналася відома співачка Руслана, задекларувавши свою солідарність з Павличенками. Протестували Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, інші великі міста та малі містечка.
Футбольні фанати і ті, хто до них приєднався, виступали не лише за те, аби батько і син Павличенки вийшли на волю, а й засуджували так зване вибіркове правосуддя в Україні, коли за грати кидають невинних, а бандити продовжують вчиняти злочини.
Характерно, що протест футбольних фанатів і їхніх прихильників збирав більше людей, ніж організовані політиками акції, а тому всі відразу відмовилися від партійних прапорів. Це був виклик не лише судовій системі України, а й усьому режиму Януковича.
Хвиля протестів докотилась і до Борислава. З півсотні юних бориславців вишикувались в колону, несучи гасло “Волю Павличенкам!”. Вони скандували націоналістичні гасла, несли державний і бандерівський прапори.
Від статуї Святої Варвари їхній шлях через усе місто проліг до пам’ятника Степанові Бандері, де й відбувся мітинг.
Важливо, щоби державницький порив юних бориславців не розтанув у повітрі, не розбився об байдужість старшого покоління та боягузство можновладців. Проблеми з так званими правоохоронними органами є не лише в Києві. Завтра їхньою жертвою може стати кожний із нас.
На сайті tustan.io.ua читайте розповідь про це дійство та переглядайте фотографії. Відео-звіт про акцію на підтримку батька і сина Павличенків шукайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Борислав Павличенки” (5 епізодів).

Анатолій ВЛАСЮК

  1. агаага02-02-2013

    Це вам не захист злодЮлі!

Leave a Reply