Для кого це свято?

Obitsyanky

Мобілізований адміністративний ресурс міської ради, незважаючи на примхи природи, ще задовго до початку звіту міського голови зайняв місця в залі міського будинку “Просвіта”. Головні розпорядники коштів у особі начальників відділів, підприємств та управлінь виконавчих органів міської ради в такий спосіб долучились до звіту. Воно й зрозуміло: міський голова, за його ж словами, підводив деякі підсумки роботи за 2012 рік, тобто ті, які хотіли почути працівники бюджетної сфери. Мабуть, для решти дрогобичан вкупі з правоохоронцями мер буде складати звіт в інший час…

Незважаючи на максимальну відкритість та прозорість роботи міської влади (про що стверджував промовець), трійка цензури за столом президії на чолі з Т.Метиком за вказівкою голови чинила посильний спротив контролю з боку громади (в особі депутата М.Ваврина) процедури надходження та реєстрації записок від громадян. Чого боявся О.Радзієвський? Запитань від громадян міста, на які не може відповісти? Виникає запитання: чому? Невже за закритістю інформації – протизаконні дії, зловживання, злочини?…

Найкращий спосіб переконувати – факти.

Загальний обсяг видатків за дев’ять місяців 2012 року перевершив загальний обсяг доходів на 14380510 грн. У той же час: сума надходжень до бюджету (звіт міського голови) – 203343200грн., сума, затверджена сесією, – 208149285, 77грн. Різниця 4806085 грн, звідки?

Податковий борг по сплаті за землю станом на 1.10.2012 р.- 6710, 3 тис.грн. Де санкції проти боржників?

Заборгованість за оренду комунального майна станом на 1.10.2012 р. – 548 тис.грн., у тому числі філія АТ “Ощадбанк” (директор – дружина О.Радзієвського)- 136, 3 тис.грн! Відколи це міська рада повинна кредитувати банки? А може, це корупція? Міська рада протягом року надала пільги (плата за землю та комунальне майно) на суму – 623, 1 тис. грн.

У звіті надходжень пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту вказана сума 300 тис.грн. А де ж гроші за продані 60 ділянок по вул. А.Шептицького по ціні 80тис.грн.за ділянку на суму 480 тис.грн? Вони ж повинні йти на розвиток інфраструктури.

На вуличне освітлення використано – 376, 3 тис. грн. У той же час на закупівлю вуличних світильників – 899, 6 тис.грн!

Із обіцяних (під час звіту в 2011 році) 20 млн. грн на утеплення фасадів будинків у 2012 році – аж 69100 грн за 9 місяців. Де ж ті іноземні інвестиції, про які так мажорно звітував мер?

На реконструкцію стадіону “Галичина” витрачено 389, 3 тис. грн. А де ж обіцяні у 2012 році – 22 млн. грн та закінчення реконструкції стадіону? Хто поніс відповідальність за загнані за попередньою змовою групи осіб державні кошти на рахунки київської фірми-метелика і не повернені досі? Ця тема хвилювала О. Радзієвського по-своєму і він не бажав ділитися своїми міркуваннями зі всіма. Врешті, має на те право…

Мабуть, тепер стане зрозумілою мета ліквідації КП “Спорт для всіх”, замовника реконструкції стадіону, створеного під “Євро2012”, про що поінформував присутніх під час звіту О. Радзієвський. Кінці в воду… Але як кажуть: кінець – це завжди початок нового. І мер сказав: “Ми побудуємо потужну спортивну базу. Гроші є !” (У когось же вони повинні бути!…)

Кожен рік на ремонт ратуші витрачаються значні кошти. Так лише за 9 місяців 2012 року – 361.8 тис грн.

За 9 місяців 2012 року в Фонд розвитку надійшло лише 10056, 5 тис.грн, що становить 43, 4% до запланованого. За рахунок цього збільшено статутний фонд КП “КМГ” на 1468, 4тис. грн, КП “ЖЕО” на 215, 1 тис. грн, КУ “Інститут міста” на 100, 3 тис.грн (функції якого по влаштуванню дитячих та спортивних площадок повинно виконувати КП “Спорт для всіх”). Кому вигідно таке дублювання? Яке ж це ефективне використання бюджету?

Звіт міського голови за 2012 рік був, як і рік назад, наповнений згадками про переможців шкільних олімпіад, репертуар обласного драмтеатру та показник народжуваності. Жодної згадки про ріст злочинності, наркоманії та пияцтва. Голова виявився вельми проінформованим про робочі дні та вихідні вчителів СШ№8, які мали необережність прийти на сесію міської ради і вимагати відміни рішення про оптимізацію. На що в залі виявились ініціатори моніторингу роботи мера під час поїздок до Трускавця та закладів громадського харчування від “Залісся” і аж до самого лісу…

Міський голова подякував всім, хто два роки схвалює його роботу.

Він би не був Радзієвським, якби не видав щось грандіозне. Виявляється, у 2012 році, за його підрахунками, на одного мешканця Дрогобича припадає 268$ іноземних інвестицій. Це набагато більше, ніж у наших сусідів. Народ був вражений настільки, що забув подякувати мерові за турботу про майбутнє. Непрості підрахунки сказаного: 268$ х 8, 15 = 2184, 2 грн. / 1 чол.

2184, 2 х 100000 чол. = 218 млн 420 тис. грн (сума іноземних інвестицій в місто).

Чи мають цифри майбутнє, коли вони голі, та ще й узимку? Які заводи, підприємства із іноземними інвестиціями введені в експлуатацію за 2012 рік? Скільки створено на них робочих місць? Скільки надійшло податків та зборів до міського бюджету від їх діяльності?

Любити і обіцяти ніколи не буває забагато! – кажуть ненаситні, стоячи на краю прірви. Любити гроші і обіцяти все, щоби їх отримати…

Двомузична феєрія (одночасно духовий оркестр у холі та розмаїта музика на сцені) більше нагадувала атмосферу на базарі, аніж на офіційному заході міського голови, передбаченого Законом України “Про місцеві ради та місцеве самоврядування”. Репліка з залу про дотримання регламенту викликала шок не тільки на сцені, але й в залі. Радзієвський заявив: “Звіт потрібний мені, а не вам!”. І все конституційно… І всім нарешті стало зрозуміло, для кого це свято…

Це – не наше свято! Це наші проблеми, які потрібно вирішувати…

Оксана Чайковська

Джерело: Дрогінфо

  1. викладачвикладач02-05-2013

    Коротка память у виборця – більше 10 років тому радзієвські зі скотними відмивали гроші, які РОКАМИ не отримували педагоги!

Leave a Reply