Верховній Раді пропонують скасувати закон про ліцензування імпортних ліків

Roman Ilyk 2013

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується скасувати ухвалений у липні 2012 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», – повідомив народний депутат фракції “Батьківщина”, перший заступник парламентського комітету з питань охорони здоров’я, співавтор законопроекту Роман Ілик, йдеться на офіційному сайті народного депутата http://romanilyk.com/

“Якщо закон про ліцензування імпортних ліків не буде скасовано, то уже в березні якісні європейські ліки зникнуть з аптек. А здоров’я і життя українців, які залежать від вживання медичних препаратів іноземного виробництва, опиниться під загрозою”, – заявив Роман Ілик.

За словами Романа Ілика, закон було ухвалено, а механізм його реалізації – відсутній: “Цей закон уже з 1 березня 2013 року заблокує ввезення на територію України медичних препаратів іноземного виробництва без ліцензії. Проте досі не затверджені ні уповноважений орган, відповідальний за ліцензування імпорту, ні відповідні ліцензійні умови. Без сумніву це сприятиме появі чергових корупційних схем”.

Народний депутат стверджує, що контроль за якістю іноземних ліків регулюється достатньою кількістю законодавчих актів, тож таке дублювання окремих їх положень є недоцільним.

Також, ухвалений закон призведе до монополізації імпорту лікарських засобів, підвищення цін на ліки, і можливо навіть появі “чорного ринку” ліків, які для певних категорій громадян є життєвонеобхідними.

Як зазначено у пояснювальній записці розробленого парламентською опозицією законопроекту, у групі найбільшого ризику опинились українці, які страждають на кардіологічні захворювання, онкологію, гемофілію, туберкульоз, гепатити, СНІД. “Тобто практично карають на смерть тих, чиє життя безпосередньо залежить від доступу до імпортних ліків – у тому числі, й тих, що закуповуються за кошти Державного бюджету України”, – зазначено у законопроекті.

  1. ТурикТурик02-10-2013

    а Ілик виступає за те, щоб підроблені і смертельношкідливі вітчизняні ліки гірше продавалися?

Leave a Reply