Заява Руху «Чесно в Дрогобичі» щодо організації звіту міського голови Дрогобича О. Радзієвського

Chesno V Drohobychi

Рух Чесно в Дрогобичі оприлюднив відкриту заяву щодо організації звіту міського голови Дрогобича третього лютого 2013 року.
Пропонуємо вашій увазі текст заяви.

Міському голові Олексію Радзієвському

Народному депутату України Роману Ілику

Депутатам Львівської обласної ради Миколі Барану, Тарасу Курчику

Депутатам Дрогобицької міської ради

Місцевим осередкам політичних партій та громадських організацій

Засобам масової інформації

Заява Руху «Чесно в Дрогобичі»

Третього лютого цього року в Народному домі відбувся звіт міського голови Дрогобича. Для мешканців нашого міста це стало резонансною подією, викликало багато дискусій та суперечок. Рух «Чесно в Дрогобичі» провів аналіз цього заходу на відповідність відкритості та прозорості дій місцевої влади.

Такі звіти передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема в Статті 42 цього закону говориться, що міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою. Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.

В Руху «Чесно в Дрогобичі» є ряд зауважень до організації цього заходу:

1. Звіт міського голови не був затверджений Дрогобицькою міською радою та не був завчасно опублікований в засобах масової інформації для ознайомлення громадян перед проведенням зустрічі.

2. Міська рада не вжила достатніх заходів щодо інформування громадян, про час і місце звіту голови. Значна частина мешканців міста не була поінформованою. На офіційному порталі міської ради не опубліковано ні звіту, ні дати, ні місця проведення. Це разюче відрізняється від методів інформування про зустрічі з кандидатом на міського голову О.Радзієвським у 2010 році перед виборами, коли місто було практично «заклеєне» анонсами-афішами.

3. Проведення іншого заходу в тому ж залі о 16 годині практично обмежило час зустрічі до двох годин, що не дозволило усім бажаючим громадянам задати запитання та отримати на них відповіді. Рух «Чесно в Дрогобичі» вважає це порушенням права громадян на отримання інформації та відповідей на запитання до міського голови.

4. Міським головою О.Радзієвським проігноровано рекомендацію Руху «Чесно в Дрогобичі» забезпечити встановлення мікрофонів в залі, щоб громадяни могли задавати питання в усній формі. Тим самим порушено права громадян, які з тих чи інших причин не могли задати питання письмово.

5. Участь громадян у зустрічі з міським головою Дрогобича, у вільний від виконання службових обов’язків час, є добровільною, за бажанням. Одночасно Рух «Чесно в Дрогобичі» відзначає, що дрогобичани – працівники виконавчих органів влади та комунальних структур приймали участь організовано, що з великою ймовірністю дає можливість припустити про примушування до участі в заході їх керівниками.

6. Звіт міського голови О.Радзієвського пройшов без виступів громадян та обговорення доповіді. Це не надало можливості громадянам висловити оцінку роботи міської ради і міського голови, висловити пропозиції та зауваження до роботи голови з метою їх усунення в наступній діяльності.

7. У виступі міського голови не висвітлено виконання його передвиборчої програми, не дано жодної оцінки фактам розкрадання коштів на будівництві стадіону, руйнування історичної пам’ятки 17 ст. шпихліру, неналежного ремонту доріг та інших резонансних порушень.

8. Рух «Чесно в Дрогобич» відмічає, що в перше в Дрогобичі при проведенні звіту міського голови сцена та підступи до неї були блоковані невідомими особами спортивної статури, що призвело до подальшого конфлікту з громадянами.

Рух «Чесно в Дрогобичі» констатує, що звіт міського голови проведений формально, без належного інформування громадськості та обговорення.

З метою виконання норми закону про підзвітність, підконтрольність і відповідальність міського голови перед територіальною громадою,

ПРОПОНУЄМО:

1. Територіальній громаді зобов’язати міську раду в тижневий термін оприлюднити звіт міського голови Дрогобича за 2012 рік.
2. В місячний термін після публікації звіту провести його обговорення в політичних, громадських та інших організаціях, з наданням громадсько-політичної оцінки звіту міського голови та організації заходу.
3. Місцевим осередкам політичних партій та громадським організаціям, публічно підвести підсумки обговорення, ознайомити з результатами громаду міста, міського голову та депутатів міської ради.
4. Засобам масової інформації оприлюднити результати оцінювання звіту міського голови Дрогобича.

8 лютого 2013 року.

Прийнято на засіданні Руху Чесно в Дрогобичі.

  1. небайдужийнебайдужий02-12-2013

    Нарешті хтось посмів плюнути на папу.

  2. ПростоПросто02-18-2013

    “Чесно” було і залишається лавочкою бюторилих, які підтримують як Ілика, так і Радзіка, який в такій “критиці” зацікавлений!

Leave a Reply