Дрогобицькі війни за ринки

Narod1

У Дрогобицькій міськраді воювали. Воювала влада із народом, а якщо конкретніше – депутати із своїми виборцями, не впускаючи їх у приміщення мерії за допомогою міліції та «беркутівців».

А питань у народу до влади було більше ніж достатньо. Це і оптимізація (закриття) шкіл, підняття цін на комунальні послуги, і рішення про забудову території молочного ринку (КП «Дрогобицький ринок») у центрі міста, і щодо реконструкції промислового ринку, на якому не всі підприємці з огляду на вартість оренди знайдуть собі місце. Всі ці питання так вже набили оскому міським жителям, що усі разом прийшли під стіни мерії. Щоправда, туди їх поспілкуватися із своїми повпредами не пустили «беркутівці».

Та й у самій мерії розгоралися пристрасті. Депутати «торгувалися» з міським головою Олексієм Радзієвським з приводу черговості чи позачерговості сесії. Третина депутатів (18 осіб) згідно із законодавством вимагала провести позачергову сесію, натомість міський голова запрошував на чергову сесію. Ініціатори позачергової сесії виносили на розгляд питання, що стосувалися двох ринків. Причому стосовно молочного ринку сесія ще в липні вже приймала ухвалу, за якою дозволила на його місці побудувати торговельний триповерховий центр з обіцянкою від інвестора залишити на першому поверсі місце для селян, що привозять на продаж молочні продукти. Друге питання також стосувалося ринку (вул. П.Орлика), але промислового, рішення щодо якого приймав міський голова, погодивши його реконструкцію за допомогою інвестора. І, як часто у таких випадках трапляється, хтось із підприємців –«за», а хтось – «проти».

Після гострих переговорів депутатів у кабінеті міського голови і наполягань депутатів від ВО «Свобода», «Нашої України» запросити до сесійного залу людей представники останніх таки потрапили на сесію. Так само вдалося перемогти цій третині депутатів, які ініціювали саме позачергову сесії міськради, щоб ще раз переглянути «ринкові» питаннями.

Ініціатори позачергової сесії намагалися відмінити рішення сесії щодо побудови на місці молочного ринку кількаповерхового торговельного центру. Мовляв, не личить у 925-літньому граді в центрі міста будувати такі споруди та й селянам ніде буде продавати свою продукцію. Депутатів не переконав навіть виступ представника інвестора, яка обіцяла прийняти у новозбудованому центрі селян, що реалізують свої молочні продукти.

Однак за результатами голосування статус-кво липневого рішення на користь інвестора, що планує забудувати місце молочного ринку, залишився. Так само не вдалося депутатам змінити статус рішення міського голови щодо реконструкції промислового ринку, який також будуть реконструювати і розбудовувати інвестори.

На думку міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського і в одному, і в другому випадку, потрібно сприяти інвесторам, які вкладуть у місто 28 млн. грн. Дрогобич отримає сучасні торговельні ринки, а підприємці матимуть комфортні робочі місця. Як воно буде – час покаже. Наразі, за словами депутата міськради Дрогобича від ВО «Свобода» Олега Хруща, захисники молочного ринку, який ще працює, будуть проводити громадські слухання (поки не розпочалося будівництво).

Юрій Боруцький
Вголос

  1. !!!!!!02-21-2013

    Міська влада як хоче. так і маніпулює своїми виборцями.бо впевнена у своїй безкарності.А МИ МОВЧИМО! Підняли тарифи на квартплату-мовчимо! Фактично без згоди громади віддали землю в центрі міста так званим інвесторам і благодійникам. які побудують супер або гіпермаркет і наші бабусі з молоком. сиром і сметаною забудуть назавжди дорогу до Дрогобича і втратять свій невеликий шанс вижити в цей важкий час. А ми мовчимо. Що роблять із мовчазним бидлом?. Так. ведуть на заклання! Ми цього чекаємо?

  2. ЦікавоЦікаво02-21-2013

    А то вдалині часом не Байса нишпорить? Щось смачненьке мусить в зубах для папи принести. Продажна н-ч.

  3. суддясуддя02-24-2013

    То війна не за ринки а за наше демократичне право бути і жити як вільна людина. А у місті керує мафія на чолі із мафіозі радзієвським та прирученими депутатами. Хтось біля ратуші говорив що там не всі погані депутати. а як можна бути чистому. коли сам попав у суцільне багно?Отож ті.що може і нічого не брали і не прихватили. начувайтесь. бо ви замарані вже одним перебуванням в упряжці із злочинцями!

Leave a Reply