Дискусійний клуб: Проблеми водопостачання Дрогобиччини

Dyskusijnyj Klub11

Коли я запропонував керівникові комунального підприємства “Дрогобичводоканал” Романові Шагалі висловити свою думку щодо проблем водопостачання, він сказав, що проблем нема.

І все ж на тридцятому засіданні Дискусійного клубу, яке відбулося 21 лютого 2013 року, попри певні здобутки говорили й про проблеми водопостачання. Тим паче, що мова йшла не лише про Дрогобич, а про Дрогобиччину загалом.

За словами Романа Шагали, ось уже декілька місяців Дрогобич цілодобово забезпечений водою. У значній мірі дала свої плоди співпраця зі Світовим банком, який стабільно фінансує відповідну програму з модернізації інфраструктури.

70 відсотків абонентів з майже 35 тисяч встановили лічильники. А ось ті, хто їх не має, дозволяють собі не платити за воду. При цьому водоконалу дешевше не судитися з ними, оскільки виконання судових рішень не є досконалим. Крім того, від 25 до 40 відсотків води не обліковується. Скажімо, з водоколонок можна хоч цілодобово брати воду і не платити за це ні копійки. Цю серйозну проблему слід розв’язувати на державному рівні.

Дрогобич нерозривно пов’язаний із Бориславом. Про це говорив помічник народного депутата України Романа Ілика Володимир Кондзьолка. Нещодавно в Бориславі провели нараду з водопостачання, на якій виявили чимало скритих резервів. Наприклад, слід просто модернізувати насоси, аби зменшити кількість електроенергії для перекачки води.

 

Крім того, Борислав винен Дрогобичу близько двох мільйонів гривень за очистку стоків, а зі штрафами і пенею ця сума складає вже понад чотири мільйони. Нині ці роботи вже не здійснюються, але від цього більше потерпає Дрогобич, бо Тисмениця несе нечистоти із Борислава.

А ще бориславське керівництво хоче фактично “кинути” дрогобичан, довівши до банкрутства місцевий водоканал і “забувши” про його борги. Навіть створили паралельну структуру, але вона не може отримати відповідної ліцензії на діяльність. Крім того, продали труби, так що про нову гілку для водопостачання вже не йдеться.

Ситуацію намагався пояснити депутат Львівської обласної ради від Борислава Володимир Голобутовський. За його словами, нове підприємство намагалося розблокувати рахунки за спожиту електроенергію. Проте потрібно втручання держави, аби Борислав розрахувався з боргами. Крім того, він вважає, що краще вкладати гроші у відновлення локальних водозаборів, ніж витрачатися на реконструкцію. Втім, Роман Шагала зазначив, що в цьому плані ефективність складає нуль цілих нуль десятих. Щодо викопаних труб, то тоді на підприємстві склалася важка ситуація. За них працівникам виплатили заборговану зарплату, хоча вона й досі повністю не погашена.

На засіданні Дискусійного клубу йшла мова і про проблеми водопостачання у Стебнику та Трускавці. У місті калійників з’явилася незрозуміла структура – так званий “Стебникводоканал”, а Трускавець свого часу хотів прибрати до рук “Дрогобичводоканал”. Через це на корені була підірвана ідея про регіональне водозабезпечення, яким би мало опікуватися єдине підприємство. Роман Шагала навів приклад Швеції, де побував. Саме одне підприємство обслуговує там найближчі чотири міста.

Про якість води говорив громадський діяч Хосе Турчик, який уже давно користується очищеним продуктом. Проте порівняно з іншими місцевостями, вода на Дрогобиччині витримує допустимі норми, за що відтепер агітуватиме народний трибун Ярослав Бігуняк.

Голова Дрогобицької міської організації Партії зелених Петро Дригулич порушив екологічні проблеми, пов’язані з водопостачанням, а керівник громадської організації “Дрогобицька громада” Богдан Юзефів цікавився технічними характеристиками, на що отримав вичерпні відповіді від Володимира Кондзьолки та Романа Шагали.

Дискусія пройшла на високому професійному рівні.

Читайте про неї на сайті tustan.io.ua і переглядайте світлини. Відео-звіт шукайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка 30 Дискусійний клуб” (13 епізодів).
Відео: Дрогобицьке інтернет телебачення
Анатолій ВЛАСЮК

  1. дрогобичаниндрогобичанин02-26-2013

    Ну якщо прирівняти десь проблему водопостачання і доріг, то, звичайно,з водою, тьху-тьху–у нас склалося в місті, а от з дорогами-ні. Значить треба змінити того шефа який керує ремонтом доріг чи вірніше видає гроші на ремонт( а може і не видає?)

  2. ......................02-27-2013

    …..а в Бориславі води знову немає…..

Leave a Reply