Кого боїться Олексій Радзієвський, або як міліція захищала “банду” в Ратуші.

Militsiya Berkut

Прогноз “Тустані”, висловлений у попередньому числі, на жаль, збувся: дрогобицька влада й далі продовжує ігнорувати опозицію і воює з громадою.

ХТО ДАВ ПРАВО НЕ ПУСКАТИ ЛЮДЕЙ ДО РАТУШІ?

Зранку двадцятого лютого чимало дрогобичан зібралося під стінами ратуші. Напередодні Дрогобич ряснів листівками, в яких людей закликали прийти на сесію міської ради, аби депутатам не вдалося втілити в життя незаконні рішення.

Людей зібралося декілька сотень, і це свідчить, що протестні настрої в Дрогобичі наростають. Якщо влада не зробить належних висновків, завтра до ратуші прийдуть тисячі, і міліція та “Беркут” не зможуть врятувати можновладців від справедливого гніву.

Заради справедливості слід сказати, що чимало дрогобичан не знали, чого прийшли цього дня до ратуші. Інших спокусили деякі фальшиві повідомлення в листівках, які не відповідали дійсності, щодо буцімто підняття на сесії тих чи інших питань. Анонімним організаторам акції все ж слід шляхетно підходити до своєї відповідальності перед людьми, бо завтра їм банально можуть не повірити.

Уже на підступах до ратуші дрогобичан, які хотіли потрапити до ратуші, очікувала міліція, а за зачиненими дверима забарикадувався “Беркут”. Наївні спроби прорвати цей подвійний кордон не увінчались успіхом, тим більше що основною рушійною силою виступили жінки та декілька молодиків, а статечні чоловіки спостерігали за ситуацією. Згодом ті ж жінки і молодики відтіснили вайлуватих і лінивих міліціонерів від головного входу ратуші, але пройти далі їм завадив “Беркут”.

Як дідько з табакерки, несподівано вигулькнув всюдисущий керуючий справами міськвиконкому Євгеній Шильник в окулярах із затемненими скельцями. Поруч з ним перед входом до ратуші стояв судовиконавець, який зачитав рішення Львівського апеляційного суду про заборону зібрання під стінами ратуші представникам громадських організацій, які звернулися з відповідним клопотанням. Проте коли депутати міської ради Михайло Ваврин і Володимир Ямельницький звернулися до присутніх з проханням назватися цим представникам громадських організацій, ніхто не відгукнувся. Отже, ніхто з тих, хто стояв того дня під ратушею, до цих громадських організацій не належав, а тому рішення суду їх не стосувалося. Шильник і судовиконавець, формально виконавши свою справу, фактично впіймали облизня. Мабуть, на майбутнє не треба просити у влади дозволу на те, що не забороняє Конституція України. Як відомо, народ є вищим джерелом влади, а люди мають право на вільні зібрання й мітинги. Зрештою, дрогобицькі платники податків утримують у належному стані не лише приміщення ратуші, а й завдяки їхнім відрахуванням начисляється зарплата тим, хто у тій ратуші працює. Треба мати елементарну совість, не кажучи вже про те, що слід неухильно дотримуватися чинного законодавства, аби нехтувати інтереси людей, які тебе годують.

Логічно виникає запитання: що перед ратушею робила міліція, а всередині неї – “Беркут”? Хто дав право міліції та “Беркуту” не допускати в приміщення ратуші депутатів Дрогобицької міської та Львівської обласної рад, священика, який мав благословити роботу народних обранців, журналістів, просто людей, які прийшли на сесію? Чи був у рішенні суду пункт щодо забезпечення порядку правоохоронними органами? Чи це самодіяльність міської влади? Хто й коли у Дрогобичі відмінив одну із статей закону про місцеве самоврядування щодо того, що відвідування сесій є вільним? Ці та інші запитання є риторичними і стосуються прокуратури, яка своєю бездіяльністю розв’язує руки владі у її намаганні розправи з громадою. Рано чи пізно за це доведеться відповідати – і не перед Радзієвським.

Крім того, нашим доблесним пінкертонам слід з’ясувати ще одну важливу обставину. Декілька сотень дрогобичан, які пікетували приміщення ратуші, скандували: “Банду геть!” і “Ганьба!”. Цікаво було би дізнатися, що за банда окопалася в ратуші і чому її захищають міліціонери? В мене складається враження, що ця банда так нікуди і не виходила з кабінетів і туалетів. Тоді якого лисого з відрахувань дрогобицьких платників податків держава платить такі високі зарплати правоохоронцям?

І останнє. Влада зіштовхує лобами міліцію, яка би мала бути народною, з людьми. Це ми вже проходили. Радзієвський і компанія чекають, коли визріє дрогобицька революція, а міліція стане на бік народу? Ліпше не будити лихо, поки все тихо…

ТВЕРДОЛОБІСТЬ ВЛАДИ І ГНІВ ГРОМАДИ

У сесійній залі, поки тривало зовнішнє протистояння, опозиціонери заблокували трибуну. Якби Радзієвському, Метику, Шильнику та іншим держимордам вистачило здорового глузду, вони би вивели трансляцію сесії на площу, що успішно робилося під час попередніх каденцій. Упевнений, що такого протистояння на вулиці й у ратуші не було би, а присутність міліціонерів і “беркутівців” була би зайвою.

Після словесної перепалки відбулася сутичка між Олексієм Радзієвським і депутатом Дрогобицької міської ради Михайлом Вавриним. У результаті постраждали окуляри міського голови. Відтак свої фізичні можливості продемонстрували як прихильники Олексія Радзієвського, так і його супротивники. В результаті – Дрогобицька міська рада перетворилася на міні-модель Верховної Ради України. Залишилися лише нічні чатування та частування варениками. Ось тільки хто претендуватиме на роль Марії Матіос? Є в мене одна кандидатура, але утримаюся від називання цього прізвища, оскільки “Тустань” здебільшого читають на сон грядущий, так що можуть наснитися жахіття.

Зрештою, Олексій Радзієвський змушений був погодитися з попередньою пропозицією опозиціонерів провести позачергову сесію, і робота народних обранців розпочалася з майже двогодинною затримкою.

На позачергову сесію винесли питання щодо скасування попереднього рішення міської ради про надання дозволів інвестиційній кампанії для будівництва на території молочного ринку триповерхової будівлі з облаштуванням на першому поверсі сучасного ринку для торгівлі молочними продуктами.

Зазвичай на позачергову сесію виноситься лише одне питання, але опозиціонери наполягали на розгляді ще одного – про заборону насильного переселення підприємців з промислового ринку на нову територію в парковій зоні.

Під час обговорення питань з’ясувалося, що деякі опозиціонери вже не є настільки твердими, аби протистояти Олексієві Радзієвському та депутатській більшості. Бо як інакше розцінити той факт, що лише 15 депутатів проголосували за те, аби не будувати новий молочний ринок, хоча за позачергову сесію з цього приводу підписалося 18 народних обранців? Прозріли в ході сесії чи на них вплинули іншим чином? У результаті жодне з цих рішень не набрало необхідної кількості голосів і не було прийняте.

Під час чергової сесії вже все йшло за планом влади, хоча й були спроби зірвати плавний хід прийняття рішень. Але Олексій Радзієвський, укотре проігнорувавши опозицію й воюючи з громадою, міг вважати себе переможцем, не дивлячись на те, що позбувся дорогих окулярів.

І все ж громада й опозиція сильно налякала можновладців, якщо ті вдаються до захисту міліції та “Беркуту”. Втім, рано чи пізно може настати прекрасний день, коли проти грубої сили буде застосована інша груба сила. Це не найкращий варіант для розв’язання проблем. Але якщо влада й далі виявлятиме твердолобість, відчує гнів громади.

ЧИ ЗАКОННИМИ Є ДІЇ ВЛАДИ?

У зв’язку з подіями навколо молочного ринку прес-служба народного депутата України Романа Ілика розповсюдила заяву, в якій зокрема сказано:

“Сьогоднішня сесія Дрогобицької міської ради стала безпрецедентною: вперше бійці “Беркуту” заблокували вхід у Ратушу народним обранцям та помічникам народного депутата, перешкоджали проведенню пікету. Без будь-якого громадського обговорення, консультацій із політичними партіями ухвалені рішення, які суперечать інтересам громади”, – так прокоментував події у Дрогобичі народний депутат України фракції “Батьківщина” Роман Ілик.

Під час сесії Дрогобицької міської ради було зачитано звернення Романа Ілика до міського голови та депутатів щодо неприпустимості порушення законодавства України та регламенту міської ради. За наполяганням Романа Ілика міські депутати голосували персонально. “Тепер мешканці Дрогобича знатимуть поіменно “героїв”, які діють всупереч інтересам громадськості. Переконаний, що і надалі під час розгляду усіх резонансних питань має бути поіменне голосування. Цю ініціативу також було озвучено під час сесії”, – каже парламентар.

За словами Романа Ілика, на позачерговій сесії 20 лютого було залишено у силі рішення міської ради щодо реструктуризації міського ринку. “Частину ринку планується закрити, а землю у самому центрі міста – віддати приватній структурі без будь-якого конкурсу та зобов’язань працевлаштування людей”, – пояснив Роман Ілик.

Парламентар запевнив, що законність ухвалених рішень за його ініціативою перевірять компетентні органи. “Міська влада та депутати неухильно повинні ухвалювати рішення виключно в інтересах громади”, – заявив Роман Ілик.

За великим рахунком, будівництво молочного ринку має бути призупинено, оскільки виникають певні суперечки з чинним законодавством. Але, не чекаючи 25 лютого, коли би мало офіційно розпочатися роботи на ньому, увечері 23 лютого почалися певні дії щодо підготовки фронту робіт, зокрема з обох боків були встановлені брами.

А напередодні сесії відбулося засідання бюро Дрогобицької міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Прийняте рішення, яким депутати від “Батьківщини” були зобов’язані проголосувати за відміну будівництва молочного ринку. Як стало відомо в результаті поіменного голосування, за це проголосував лише Михайло Ваврин. Натомість Михайло Лужецький, Богдан Недбальський і Роман Пукало не підтримали цього. Як відреагують на це Роман Ілик, керівник обласної організації “Батьківщини”, і Роман Москаль, який керує дрогобицькою міською організацією цієї політичної сили? Чи переросте господарське питання в політичну площину? Чи все-таки мова йде про непорядність влади, яка ігнорує чинне законодавство?

Але це вже тема іншої розмови…

Анатолій ВЛАСЮК

Тустань

 1. Виходьте на майдан!Виходьте на майдан!02-25-2013

  Читаючи ці рядки, я, жінка, стисла кулаки. Звичайно, мають всі ці питання опрацювати порядні правники, але чи є у нас в місті закон?. Думаю, ні. Тому і стискаються кулаки і не лише у мене, знаю, що у багатьох!

 2. тоді ми маємо обовязоктоді ми маємо обовязок02-25-2013

  А дійсно хто дав наказ викликати беркутів зі Львова, поставити і в середині і надворі перед входом і на яких підставах?! Хто в місті має таке право?!

 3. Ффу!Ффу!02-26-2013

  А боїться Радзієвський людей, народу і чим побільше, тоді побачите,як буде дерти із свого кабінету!

 4. праваправа02-26-2013

  А хто запросив Ілика, щоб він стояв поряд з Радзієвським на університетському посвяченню в студенти перед виборами?!

Leave a Reply