У Вічність відійшов владика Юліян Вороновський

Voronovskyj

28 лютого на 77 році життя в реанімаційному відділенні Львівської обласної клінічної лікарні помер єпископ Юліян Вороновський.
Юліян (Юрій Вороновський), син Івана та Ксенії (з дому Костишин), народився п”ятого травня 1936 року у селі Гумниська Бузького району Львівської області. По закінченні середньої школи вступив до Українського Поліграфічного Інституту у Львові, котрий закінчив 1961 року за спеціальністю інженер-технолог поліграфічного виробництва. Впродовж п’ятнадцяти років працював на різних посадах від інженера до начальника відділу у Проектно-Конструкторському Інституті у м. Львові. В час, коли праця на займаних посадах через його віровизнання стала для нього недоступною, змушений був звільнитися і перейти на роботу у котельню, де працював до часу виходу УГКЦ із підпілля.

1958 року вступає до підпільного монастиря монахів Студійського Уставу і починає навчатися у Львівській підпільній греко-католицькій семінарії. 1964 року складає чернечу схиму, в часі якої через наречення отримує ім’я Юліян. 27 жовтня 1968 року з рук єпископа Василя-Всеволода (Величковського), підпільного Митрополита УГКЦ, приймає ієрейські свячення. Молодий ієромонах активно включається у діяльність підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Він відвідує домівки греко-католиків, у яких відправляє богослужіння, надаючи їм духовну опіку. 1976 року ієромонах Юліян змушений через своє віровизнання та діяльність підпільного греко-католицького священика залишити місце праці і надалі, аж до виходу Церкви з підпілля у 1990 році, працює оператором котельні. Це дає змогу йому більше приділяти уваги кандидатам до монастиря і навчати та формувати їх. У недовгому часі ієромонах Юліян стає ігуменом підпільного монастиря. За це його неодноразово викликають до спецслужб, звинувачуючи в антирадянській діяльності. Через недостатність доказів священикові вдається уникнути покарань. 30 вересня 1986 року тодішній митрополит підпільної Церкви Володимир (Стернюк) на одній із львівських квартир хіротонізує ієромонаха Юліяна (Вороновського), і призначає його єпископом-помічником у Львові. У часі легалізації УГКЦ і відновленні української державности владика Юліян бере активну участь у богослужіннях, маніфестаціях, віче тощо. Єпископ стає членом екуменічної студійної групи, до якої належать єпископи та священики греко-Католицької та православної церков. Владика Юліян прикладає багато зусиль до конфесійного порозуміння і є добрим авторитетом як для духовенства так і мирян не лише греко-католиків, але і вірних інших церков. Єпископ веде відкритий і відвертий діалог із представниками державної влади та ієрархами інших конфесій. 1991 рокуМирославом Іваном (Любачівським), Главою УГКЦ, був призначений архимандритом монастиря Студійського Уставу і ректором Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. 1993 року йому було доручено адміністраторство новоутвореної Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. 17 квітня 1994 року владику Юліяна введено на престол новоутвореної Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. Чин інтронізації довершив Патріарх Мирослав Іван (Любачівський) у співслужінні митрополита Володимира (Стернюка), Папського нунція архиєпископа Антоніо Франко та єпископів з України і Польщі.

За час свого єпископського служіння Владика Юліян висвятив близько 500 священиків, освятив понад 100 храмів, ініціатором будівництв та фундатором багатьох з яких був сам. За 18 років свого служіння повіреної Єпархії Владиці вдалося розбудувати структури єпархії, відкрити духовну семінарію, Катехитичний інститут, працювати над розробкою різних програм для навчання дітей та молоді, а також надавати великої увагисоціальним проектам. Владика Юліян двічі був членом постійного Синоду Єпископів УГКЦ, а також очолював синодальні Комісії у справах шкільництва та родини.

Указом Президента України від четвертого листопада 1999 року владика Юліан був нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

Указом Президента України № 915 від 26 червня 2006 року владику нагороджено орденом “За заслуги” ІІ ступеня.

21 січня 2010 року рішенням №520 Трускавецької міської ради владиці Юліяну (Вороновському) присвоєно звання «Почесний громадянин міста Трускавця».

Першого липня 2011 року рішенням Вченої ради Українського католицького університету владиці Юліяну присвоєно звання Doctor Honoris Causa, яке дев”ятого липня 2011 року вручив Блаженніший Любомир, Великий канцлер УКУ.

27 жовтня 2011 року повідомлено про прийняття зречення Патріархом Святославом (Шевчуком) з уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького владики Юліана. З того моменту владика був вислуженим єпископом Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Із липня 2012 року владика Юліян проживав у Святоуспеннській Унівській лаврі та будув її архимандритом.

Олег БІСИК
Майдан

Leave a Reply