Зустріч народного депутат Романа Ілика з представниками бізнесу Дрогобиччини

Zustrich Z Pidpryjemtsyamy

В минулий четвер, 28 лютого, в офісі Укрінбанку в Дрогобичі відбулась зустріч народного депутата Романа Ілика з представниками середнього та великого бізнесу в Дрогобичі.
Зупинка промислових підприємств, стагнація ділової активності в регіоні викликає серйозне занепокоєння як в керівників підприємств, регіональної влади так і народного депутата.
Основою розвитку Дрогобича, Борислава і Стебника є індустрія. Що заважає її розвитку? Чи причини знаходяться в регіоні, чи на більш високому рівні? Про це власне і йшлося у відвертій розмові з промисловцями.
Народний депутат виступив перед присутніми з інформацією про роботу Верховної Ради України, стратегію та тактику опозиції, свою роботу в Комітеті з охорони здоров’я. Роман Ілик висловив стурбованість закриттям підприємств в регіоні, перешкодами в діяльності підприємців, запропонував присутнім свою допомогу у вирішення наболілих питань.
Розмова точилась більше двох годин, керівники підприємств, зокрема Зіновій Ільницький та Михайло Скікун наголосили на відсутності протекціонізму влади власного виробника перед імпортерами. Для прикладу привели розумну політику казахського уряду, який поставив вимогу: при співставленні пропозицій на тендері, де є казахський та іноземний учасник, перевага надається власному виробнику, навіть якщо його пропозиція є вищою, але не більше ніж на двадцять відсотків.
Це спонукає іноземні фірми відкривати представництва в країні, організовувати виробництво і виходити на тендери як місцевий виробник. У нас же, тендерне законодавство заплутане не прозоре, що дає море можливостей чиновникам для зловживань. Михайло Пукаляк, керівник “Грамеду”, ознайомив присутніх з проблемами з закупівлями у медичній сфері.
Велику кількість нарікань керівників підприємств викликає робота Львівобленерго, яке перекладає розвиток електричних мереж на споживачів. “Як можна говорити про відкриття нового виробництва, коли затрати на підведення до нього електричної енергії перевищують в рази вартість самої інвестиції у виробництво?” – таке питання задав Микола Кімак, власник підприємства “Кімак”. Володимира Ямельницького турбує корумпогенність та закритість інформації при формування умов закупівель послуг та товарів Дрогобицькою міською радою, адже всі ми розуміємо, що можна сформувати умови так, що конкурс пройде тільки одна, наперед визначена чиновниками фірма. Тому формування умов проведення тендерів має бути прозорим.
Ще багато різних питань підіймали підприємці, та всі присутні дійшли до висновку, що такі зустрічі мають стати регулярними, мінімум раз в квартал, а той частіше. Народний депутат запропонував підприємцям розробити зміни до законів та інших нормативних актів, щоб усунути перешкоди у веденні бізнесу, а він буде лобіювати їх введення в дію, захищати інтереси наших підприємств у Києві. Учасники зібрання пообіцяли, що в наступний приїзд нардепа вже буде предметна розмова з обговорення пропозицій, які вони підготують.
На закінчення зустрічі керівник дрогобицької філії Укрінбанку Мирослав Прим’як, подарував гостю пам’ятну монету з зображенням нашого земляка Юрія Дрогобича і запевнив, що Укрінбанк готовий сприяти проведенню таких зустрічей і двері його установи завжди будуть відкриті для добрих починань у розвитку бізнесу в Франковому краї.

  1. трістріс03-05-2013

    Підприємцям потрібно вважати, бо такий збір інформації про їхню діяльність капітельманами зіграє з ними ДУЖЕ поганий жарт.

  2. добредобре03-06-2013

    добре,що в цьому богом забутому місті ще є хоч малий бізнес

Leave a Reply