Патріотизм повинен подолати прагматизм

Honskyj

2 березня у Центральній міській бібліотеці ім.В.Чорновола відбулася презентація книги Володимира Гонського «Людина і нація. Час воїнів». До Дрогобича письменник, патріот, громадський діяч, співак і публіцист завітав разом з народним депутатом України Романом Іликом.
роман і письменник
Як зазначив Володимир Васильович, саме завдяки Романові Ілику та активістам партії ВО «Батьківщина» ця книга побачила світ. Як сказав автор, презентуючи видання, «це книга для всіх, хто думає і шукає».

Перед безпосереднім спілкуванням із письменником перед присутніми на теми патріотизму та національного самоусвідомлення українців виступили представник Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова Петро Іванишин та політолог і мовознавець Ярослав Радевич-Винницький.

Уродженець Івано-Франківщини Володимир Гонський навчався у Сільськогосподарській академії в Києві, Національному педагогічному університеті, Муніципальній академії управління, аспірантурі. Викладав психолого-педагогічні, політологічні дисципліни та піар-технології в університетах Києва, Міжнародному республіканському інституті (США). Майже 15 років Володимир Гонський займається громадсько-політичною роботою. Брав активну участь в акції голодування на Хрещатику в 1990-му та у Помаранчевій революції, а згодом був учасником практично всіх демократичних майданів та патріотичних акцій.

Пан Володимир розповів, що це його друга книга з циклу «Людина і нація». З часу виходу в світ першої він провів 98, а з другою книгою – 129 зустрічей-презентацій у населених пунктах всієї України. Спілкуючись із людьми, завжди намагався доносити до них правду, виховувати патріотичні почуття, доступно пояснювати необхідність усвідомлювати себе частиною нації. Адже народ, який не має честі сьогодні, завтра не матиме і хліба.

Володимир Гонський пожалкував, що навіть на Галичині люди збайдужіли до політики, тому і їздить Україною з гітарою та книгою, яка допоможе виховати нове покоління патріотів. Бо переконаний, що патріотизм повинен подолати прагматизм. Заспівав він декілька пісень під гітару і в Дрогобичі, а відому «Ой, у лісі на полянці…» співали разом усі присутні в залі.

У книзі «Людина і нація. Час воїнів» зібрано соціофілософські, історичні та політологічні матеріали на актуальні для нашого часу теми: про національну ідею як рушій прогресу, про героїв національно-визвольної боротьби українського народу, про мову як чинник формування людини і нації, про геноцид українського народу, про роль Майдану. Автор зібрав донедавна невідомі історичні факти, вмістив близько 300 фотографій борців за Україну 1917-2012 рр.

Статті В.Гонського вирізняються оригінальністю думок, лаконізмом, несподіваними висновками. Всього й не розповіси – цю книгу краще прочитати. Звичайно, з думками автора хтось, можливо, й не погодиться, проте замислиться над ними.

Своїми думками про почуте поділилися Тимофій Бордуляк, Роман Пастух, Михайло Богаченко, Степан Яворський, Мирон Чернець та інші.

На завершення зустрічі Роман Ілик подякував Володимиру Гонському за приїзд до Дрогобича і запросив відвідати інші населені пункти Франкового краю.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора
Галицька зоря

  1. недільконеділько03-10-2013

    Іликам-баганам-винницьким мало гарматного м’яса! А так, ще чернецям!

Leave a Reply