Ефект Власенка

Vlasenko

Один удар у вухо заміняє дві години виховної бесіди. І якщо удар не смертельний, то піде опозиції тільки на користь. Рішення суду щодо позбавлення мандата нардепа Сергія Власенка – саме такий випадок. Найцікавіше, що це рішення абсолютно не логічне. Воно нерозумне і марнотратне. Режим сам себе висік і це очевидно навіть далекій від політики людині.
 
Позов Рибака і попереднє рішення щодо позбавлення мандата нардепа від партії регіонів Веревського на тлі шуму, який підняла опозиція з приводу Власенка дали владі просто козирні карти для відмінної партії. Тільки уявіть, як красиво можна було зіграти. Отже – що ми маємо на старті. Є формальний привід позбавити мандатів двох депутатів – свого і чужого. Опозиція без претензій з приводу регіонала, але грудьми встала на захист Власенка. Напираючи на те, що не просто опозиційний депутат, а страшний ворог режиму, головний захисник Тимошенко. Європа коментує і переживає, в ЗМІ шум і на цьому фоні якось вже не важливо, що захист Власенка поки не занадто полегшив долю Тимошенко.
 
Ланцюжок простий – злісний режим, кишеньковий суд і всі вони порушують закон заради розправи над самими кращими соратниками Юлії Володимирівни. Сьогодні скандал досягає піку – суд бере паузу для вирішення. До речі, вчора нікого не насторожила поведінка судді? Якщо ні – порівняйте з паралельним за часом судом по вбивству Щербаня. У випадку з Власенком суд вів себе куди тактовніше і явно уважно слухав аргументи захисту. І що б сьогодні не говорили, Арсеній Яценюк вибрав абсолютно правильну, саме юридичну лінію захисту. І ГПУ визнала – не адвокат Власенко, а захисник.
 
Цілком логічним і зручним для влади було б рішення суду на користь Сергія Власенка. На тлі шуму, під пильним поглядом і явною підтримкою Європи – суд приймає рішення на користь опозиціонера і захисника Тимошенко. Ось це був би у Януковича козир у розмові з європейськими партнерами! Це де кишенькові і необ’єктивні суди? В Україні – приймають рішення на користь опозиції. І не просто опозиції – на користь соратників і захисників Тимошенко. Головне – у провладного депутата мандат забрали, а в опозиціонера ні. І президент не втручається, тому що не по-європейськи втручатися в судові рішення.
 
Ми тут звичайно цю комбінацію бачимо наскрізь, але на рівні дипломатів це великий плюс української влади. Особливо, при грамотному піарі. А вже на тлі порушеного опозицією шуму зробити на цьому хороший піар зміг би і політтехнолог Наталії Королевської. Тому що крім «Ось бачите – у нас все чесно і незалежний суд» і говорити нічого не треба. А потім, через місяць, можна помилувати Луценка. І в травні вийти на переговори з ЄС вже майже в білому. Трохи запраному, але в білому. Упевнений, саме такий сценарій розглядався в якості основного. І поведінка судді і закрита справа проти Власенка в ГПУ – непрямі докази.
 
Немає в мене ніяких інсайдів, просто це логічно – з мінімальними втратами отримати максимум виграшу. Це логічно і просто. Тому що адвокат Власенко без мандата не став набагато слабкішим депутата Власенка в ролі захисника. І тепер головне питання – чому цей сценарій протягом дня був скасований і влада прийняла незручне, компрометуюче для себе рішення? Чому відмовилася від великого виграшу заради дрібної капості? Це ж просто нерозумно! Що за розмін стратегічної переваги на моральне задоволення?!
 
Тут можливі два варіанти. Перший – ця «парочка» не дарма шепотілася до другої години ночі. Можливо, нас чекає велике загвинчування гайок, а розмови про прагнення до Євросоюзу коштують дешевше паперу, на якому про них писали в глянцевому журналі. Можливо. Є й другий варіант. Чергове блокування трибуни, гучні заяви почали дратувати тих, хто сидить на самому верху. У чиєїсь душі прокинувся шкільний хуліган з маленького шахтарського містечка. У школі цей хуліган міг узяти у першокласника куртку і шапку, кинути на землю та наступити. Єхидно дивлячись на слабака – що, мовляв, ти зробиш. Зараз хуліган виріс і повторює старі фокуси в більшому масштабі. І вже у всієї опозиції і у всіх зацікавлених запитує – що ви зробите? Той же тон, той же погляд, та ж ситуація. Але цікаво вже не тільки хулігану, всім цікаво – лідери опозиції, що ви зробите?
 
А справді – що? Заблокуєте трибуну? Чхати вони на це хотіли. Звичайно, якщо Кличко забезпечить прикриття зі спини і почне класти ворогів штабелями – він вийде президентом, цей технологічний і революційний варіант ми вже розглядали. А якщо ні? Можуть натовпом навалитися, можуть розпустити парламент, Конституційний суд винесе якесь оригінальне рішення. Наприклад, «Про тимчасову передачу всієї повноти влади самі знаєте кому». Тим більше, цю Раду все одно вирішили розпускати досить скоро, так що готовий сценарій у влади вже напевно є.
 
Ще які варіанти? Арсеній Петрович, як і обіцяв, звернеться до Європейського суду? Упевнений, його вислухають, рішення приймуть на користь Власенка, а далі? Далі що? Власенку, як і Юрію Луценку, пообіцяють своєчасно виплатити компенсацію. Це максимум.
 
Що ви ще зробите, дорога опозиція? Поїдете в Харківську лікарню порадитися. Під знущальний сміх опонентів. І будуть у нас дві новини – опозиція приїхала в лікарню до Тимошенко і опозиція поїхала. Це два заголовки. У тексті можуть бути деталі – дозволили зустрітися чи ні. На дійсність ці новини ніяк не впливають і реальність залишається тією ж. Ще варіанти є? Або на запитання «Що ви можете зробити?» У опозиції більше відповіді немає?
 
Тоді сформулюємо питання інакше – що Ми можемо зробити? Що Ми Разом можемо зробити? Відчуваєте різницю. Інакше звучить, правда. Впевненіше. Тому що Ми можемо зробити все. І змінити лад, владу, президента – легко. Без рішення Євросуду, без санкцій і дзвінків в Брюссель чи Вашингтон. Просто вийдемо на вулиці і зробимо. Благо, досвід є. Але залишається ще одне питання – коли Ви покличете Нас на вулиці, за що будете кликати? Тобто з яким криком я повинен стрімко прямувати в сторону Києва, Межигір’я і взагалі – куди скажуть? Вам це може здатися деталями, але відповісти на це питання дуже важливо. Юлі – волю? Сергію – мандат? Думаєте, багато піде. Або інший клич потрібен. Не треба – не поспішайте відповідати. Тут треба дуже добре подумати. Помилка може не підлягати виправленню і оскарженню. Як вердикт ВАСУ, який і ми і ви сьогодні почули.

© Donchanin

Джерело:durdom.in.ua

 1. так і повірилитак і повірили03-09-2013

  Матеірал про чергового жuда-коханця жuдівки капітельман – дурили людей і будуть дурити. А той гребе по 250 тисяч у місяць :))))

 2. ЯнаЯна03-11-2013

  Після прочитання цієї статті у мене відразу теж виникло запитання ;” Яким кличем нас можна закликати на протест?”-і не дала собі відповіді. Хоча знаю, що піду.

 3. КіндратКіндрат03-11-2013

  Я не за удар у вухо а за бомбу в ратушу.

 4. ГудокГудок03-11-2013

  Не надо никаких лозунгов . Все признаки революционной ситуации- в наличии. Терпеть низы уже и не хотят и не могут. А почему бы уже и не начинать революцию прямо здесь, в Драгобыче?

Leave a Reply