Олексій Радзієвський: «Не дозволю зупинити соціально-економічний розвиток міста!»

Radzijevskyj Preskonferentsiya

6 березня у світлиці ратуші відбулася прес-конференція міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського за підсумками роботи у січні-лютому цього року. Асистував міському голові секретар міської ради Тарас Метик.

Олексій Радзієвський розпочав виступ із сумної теми. Адже днями Самбірсько-Дрогобицьку єпархію УГКЦ сколихнула сумна звістка – відійшов у вічність духовний батько, мудрий наставник, вірний син та патріот України, беззаперечний авторитет у християнському світі – єпископ Юліян (Вороновський). Міський голова висловив співчуття всім віруючим, а також подякував колективам, які долучилися до організації похорону. Це: мистецькі колективи музичного училища ім. В.Барвінського, муніципальний камерний хор «Боян Дрогобицький», хорова капела «Гаудеамус» ДДПУ ім.І.Франка, духовий оркестр в/ч А-1108. Координатором мистецької скорботної програми виступив відділ культури та мистецтв міської ради.

Міський голова поінформував, що з початку року відбулося дві чергові та одна позачергова сесія міськради. Прийнято чимало важливих для життєдіяльності нашого міста рішень. Зокрема, затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника на 2013 рік; прийнято рішення про надання пільг окремим категоріям громадян (інвалідам, одиноким, воїнам УПА). Заплановано створення сектору патріотичного виховання молоді. Прийнято низку програм у сфері гуманітарної, соціальної, молодіжної, медичної та інших сфер життя міста, а також «Стратегію розвитку Дрогобича до 2020 року».

У рамках цієї програми буде реалізовано проект створення у нашому місті індустріального парку, що дозволить створити нові робочі місця, сприятиме розвитку бізнесу, наповненню скарбниці міста. Індустріальний парк планується облаштувати в районі проходження недобудованої об’їзної дороги на вул.С.Наливайка неподалік промислової зони на вул.Гайдамацькій. Розробку проектної документації та виготовлення документів на землю профінансує канадська сторона.

До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і Львівської ОДА подали два проекти на фінансування з держбюджету: «Реконструкція великого плавального басейну з допоміжними приміщеннями ДЮСШ на вул. Академіка Сахарова» та «Реконструкція з прибудовою ЗОШ №5 на вул.Зварицькій» на загальну суму майже 6 млн.грн. Однак, за словами міського голови, Львівська облдержадміністрація не підтримала ці пропозиції, а запропонувала фінансувати об’єкти інших міст і районів, у тому числі з нульовим відсотком готовності (при тому, що готовність прибудови ЗОШ №5 – 85%!). Дрогобицькій владі довелося задіяти всі можливі механізми і вдалося домогтися повернення з Кабміну інвестиційної програми Львівщини для її перегляду. Тож є надія, що нове керівництво облдержадміністрації таки підтримає пропозиції Дрогобича.

Зупинився Олексій Радзієвський і на темі ринкової торгівлі. У Дрогобичі розпочалася реконструкція молочної частини КП «Дрогобицький ринок». Для забезпечення належного санітарного стану та покращення умов праці людей, які торгують молочною продукцією, за кошти інвестора (6 млн. грн.) там постане триповерхова будівля. На її першому поверсі розташують місця для торгівлі молочними продуктами та лабораторія. Міський голова запевнив, що плата за торгове місце не буде вищою, ніж зараз, про що є домовленість із інвестором – ТзОВ «Діакор Голден Інвест». На 2-3 поверхах будуть крамнички та офіси. З цього приводу сесія міської ради прийняла відповідні рішення, які не суперечать чинному законодавству. На період будівництва для продавців молочної продукції створили тимчасові робочі місця, зокрема, біля «Прометею» та на вул.Ковальській. Спорудження ринку планують завершити до жовтня цього року.

Ще один комплекс для ринкової торгівлі вартістю 28 млн.грн. зводить на вул. П.Орлика (на місці багаторічного залізобетонного довгобуду) інший інвестор. Туди зможе перейти торгувати частина підприємців із промислового ринку. Ще частині адміністрація КП «Дрогобицький ринок» пропонує спорудити сучасні торгові місця замість металевих контейнерів, які є вчорашнім днем ринкової торгівлі.

Натомість, за словами О.Радзієвського, деякі місцеві політики та групка підприємців, не розібравшись, що саме пропонує влада, створюють нездоровий ажіотаж навколо цього питання, перешкоджають роботі сесій міської ради. Міський голова запевнив, що не дозволить цим політиканам зупинити соціально-економічний розвиток міста. А журналістів деяких ЗМІ, які, на думку мера, безпідставно критикують владу, він запросив на відкриття новозбудованого молочного ринку через півроку, щоб вони порівняли умови торгівлі молоком і зрозуміли хибність своєї позиції.

Міський голова також повідомив, що у Дрогобичі розпочали ліквідацію аварійно-небезпечної ямковості на дорогах. Такий тимчасовий ремонт виконано на вулицях І.Мазепи, Завалля, Музичній, Стрийській, В.Великого, Самбірській (біля Меморіалу Слави). А технологічно правильні ремонтні роботи розпочнуться за належного температурного режиму у середині квітня. Незабаром продовжиться реконструкція вуличного освітлення міста.

Олексій Васильович із приємністю відзначив, що від початку року у Дрогобичі і Стебнику налагоджене цілодобове водопостачання. Це – результат багаторічної плідної праці колективу КП «Дрогобичводоканал».

Відмінні здобутки Дрогобич має в галузі освіти: 73 переможці обласного етапу ХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових шкільних дисциплін та обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН. Дев’ятеро школярів, які вибороли перші місця, візьмуть участь у Всеукраїнській учнівській олімпіаді у Києві.

Разом із тим, через демографічну кризу, кількість учнів у школах за 10 років скоротилася з 15798 до 9270, а кількість будівель залишилася незмінною. Уряд фінансує освіту з розрахунку 6832 грн. на одного учня, тож цього року коштів освітянам Дрогобича і Стебника вистачить на 10 місяців. Зрозуміло, що витрачати чималі суми на утримання великих приміщень, де навчається лише 170-300 дітей, – це нераціональне використання бюджетних коштів.

«Тому, хочемо того чи ні, до оптимізації шкільної мережі вдатися все одно доведеться. Чи це буде при цьому міському голові, чи при наступному – іншого варіанту нема. Такі реалії життя. Але насильно ніхто таких кроків не робитиме. Будемо розмовляти з колективами шкіл, переконувати, шукати порозуміння. Сподіваюся, компромісу таки вдасться досягти», – зауважив мер.

Секретар міськради Тарас Метик розповів, що січень-лютий були багатими на культурно-мистецькі заходи. Зокрема, це цикл різдвяних програм, загальноміське Йорданське водосвяття, фестиваль різдвяного хорового співу «Колядує Франкове Підгір’я». Відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України, до Дня пам’яті Героїв Крут, із нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Окрім того, відбулися просвітницькі заходи до 104-ої річниці від дня народження Степана Бандери, Міжнародного Дня рідної мови, з нагоди дня народження Лесі Українки, Наталі Забілої. Добре попрацював оргкомітет із підготовки відзначення 199-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Міський голова прозвітував перед громадою.

Триває робота щодо покращення життя та побуту інвалідів. Від початку року 20 осіб із обмеженими можливостями, які перебувають на обліку в управлінні праці та соцзахисту населення, отримали технічні засоби реабілітації, а 80, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, – матеріальні допомоги. З нагоди 24-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану матеріальну допомогу по 300 грн. отримали 6 сімей загиблих воїнів та по 200 грн. – 10 інвалідів-афганців.

На завершення прес-конференції міський голова відповів на запитання журналістів. Одне із них стосувалося долі стадіону «Галичина».

Олексій Радзієвський повідомив, що Шевченківський суд м.Києва своїм рішенням за позовом Дрогобицької міської ради зобов’язав генпідрядника реконструкції стадіону – столичну фірму ТзОВ «Трест Профтехмонтаж-2» – повернути невикористані кошти замовнику – Дрогобицькому МЦФЗН «Спорт для всіх». Виконавча служба проводить дії для виконання рішення суду: майно фірми арештоване, її керівників оголошено у розшук. Угоду між замовником будівництва та генпідрядником розірвано.

Попри все, у 2013 році планується завершити реконструкцію першої черги стадіону. Для цього Дрогобич отримає пряму субвенцію з держбюджету на соціально-економічний розвиток у сумі 10 млн.грн. Наразі обсяг виконаних робіт складає майже 9 млн.грн.

Перша черга передбачає впорядкування футбольного газону, завершення будівництва західної трибуни та інженерних мереж, встановлення пластикових крісел, пуск котельні, освітлення стадіону. Східна трибуна чекатиме своєї черги до 2014 року. Планується, що дрогобицький стадіон матиме статус ІІ категорії, тобто на ньому зможуть грати команди першої та другої ліг українського футболу. Місто налагодило контакти з керівником футбольної академії, членом НОК України, екс-головою Львівської ОДА Миколою Кмітем. Він зацікавлений у тому, щоб після завершення реконструкції на нашому стадіоні виступала команда майстрів, яку він фінансує.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

Галицька зоря

  1. глумглум03-12-2013

    Звіздьош із великої літери

  2. дрогобичанкадрогобичанка03-15-2013

    Сьогодні вже паркан поновили на місці старого. А чому жодна бабця чи жіночка-підприємець не зайняла місце для торгівлі коли не стало паркана? Чого вони бояться?У нас напевно і дійсно вмер дух борців або ми виродились як нація. бо не можемо відстоювати своє. Цікаво. а чому деякі люди під час голоду в 30-х роках їли своїх дітей, але не вбивали тих, хто їхнє добро забирав?

  3. ВарварВарвар03-16-2013

    Де ж ти подівся під час снігопаду-запив, загуляв чи просто положив?

Leave a Reply