Якщо в крані немає води- значить … бориславську владу геть?

V Krani Nemaje Vody

Останнім часом проблемі поліпшення водопостачання в Бориславі було присвячено низку заходів. Однак стан справ не тільки не покращився, а в деякій мірі став навіть гіршим. Принаймні води в кранах бориславців не побільшало.

ПРОБЛЕМА ВОДОПОСТАЧАННЯ – ОДНА З НАЙВАЖЛИВІШИХ

Нещодавно під орудою народного депутата України Романа Ілика відбулася робоча нарада в Бориславі щодо даної проблеми. Зібрання не було відкритим, журналістів на нього не запросили. Це право організаторів, однак громада мала би знати, що влада на різних рівнях намагається зробити, аби поліпшити водопостачання у Бориславі. З окремих джерел інформації вдалося з’ясувати, що подібна зустріч відбудеться через декілька місяців, і вже на ній будуть представлені засоби масової інформації. До цього часу бориславська влада має розробити ряд заходів щодо поліпшення ситуації з водопостачанням, а, головне, використати уповні внутрішні резерви. Що з цього вийде, побачимо.

Відтак відбулося два засідання Дискусійного клубу (один у Дрогобичі, інший у Бориславі), присвячених цій темі. Про це вже розлого писалося в газетах “Тустань” і “Барабський міст”. Тут би хотів нагадати, що нинішня бориславська влада була піддана жорсткій критиці за некомпетентність при розв’язанні проблеми водопостачання. Витрачено купу грошей, а результат фактично нульовий.

Бориславська влада відреагувала на це, м’яко кажучи, своєрідно. На офіційному сайті Бориславської міської ради з’явилося повідомлення, в якому Дискусійний клуб був названий так званим, а його учасників звинуватили в піар-кампанії, підготовці до наступних виборів. Ба більше, нас звинуватили в тому, що на засідання Дискусійного клубу не були запрошені представники влади. Але ми запросили депутатів Львівської обласної ради і Бориславської міської ради, які з різних причин не прийшли. Чи Володимир Фірман вважає, що влада – це лише він, а депутати владою не є? Було згадано і про моє комуністичне минуле, сказано про те, що лише до комуністичної влади я би не був в опозиції. Так і хочеться відповісти: “Марення сивої кобили! Націоналісти в таких випадках застосовують букотерапію по тих місцях, звідкіля ноги ростуть”. По суті ж висловленого не було сказано нічого конкретного, що свідчить про слабкість влади, її боязнь визнати власні помилки, а, головне, намітити конкретні шляхи виходу із кризи.

Це яскраво проявилось на останньому круглому столі, організованому Бориславською міською радою. Він відбувся 6 березня цього року й був присвячений поліпшенню водопостачання в місті. Про це й поговоримо докладніше.

ВОЛОДИМИР ФІРМАН ПОЧУВ ЛИШЕ СЕБЕ

За великим рахунком, те, що відбулося в залі засідань Бориславського міськвиконкому, важко назвати круглим столом. Радше це була виробнича нарада при міському голові. Але навіть у такому форматі учасникам вдалося донести декілька суттєвих моментів щодо розуміння проблеми. Біда лише в тім, чи почув це Володимир Фірман.

Найперше мене вразило, даруйте на слові, школярство Ігоря Дзебаса, який є головою ліквідаційної комісії комунального підприємства “Бориславводоканал”. Здавалось би, людина мала досконало знати проблеми підприємства, орієнтуватися в цифрах. Натомість він, немов школяр, називав певні цифри, говорячи про роботу КП “Бориславводоканал”, але коли міський голова просив його дещо уточнити, плутався, не міг знайти потрібного папірця, паузи немилосердно затягувались, а Володимир Фірман, який мав би виступити ведучим круглого столу, разом з іншими чекав, коли Ігор Дзебас озвучить інформацію. Все це було би весело, якби не було так сумно. Якщо такі люди допущені до розв’язання проблем водопостачання у Бориславі, то навряд чи можливе розв’язання цієї проблеми в принципі. Можливо, дійсно, призначити на цю посаду якогось тямущого бориславського старшокласника, який орієнтується в комп’ютерних технологіях? Він би виконував ці обов’язки краще і за меншу платню.

Друге, що кинулось в очі, – так це позиція Володимира Фірмана. З боку колишнього міського голови Борислава Миколи Тустановського, колишнього керівника КП “Бориславводоканал” Ярослава Лопушанського, колишнього працівника цього підприємства Ярослава Верхоляка, депутата Бориславської міської ради Володимира Хауляка, активістки екологічного руху Ольги Максимович та інших лунали критичні зауваження і щодо водопостачання в місті, і на адресу міського голови, але той, здається, нічого не сприймав. Натомість сипав цифрами, пояснював, чому так сталось. Порівняно з Ігорем Дзебасом це виходило в нього краще, але за два з половиною роки каденції й слона можна навчити танцювати.

Проте в мене склалося враження, що Володимир Фірман нікого, крім себе, не чує. Скажімо, доцентові Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Миронові Цайтлеру довелося тричі (!) повторити свою пропозицію, аби міський голова її оцінив. Боюсь, що інших пропозицій він просто не почув, а тому, залишаючись у полоні власної самозакоханості, йому не вдасться рішуче покращити стан справ із водопостачанням у Бориславі.

З ЧОГО СМІЮТЬСЯ БОРИСЛАВСЬКІ ТА СХІДНИЦЬКІ ГОРОБЦІ?

Особисто для себе я не побачив перспективи поліпшення водопостачання. Говорили про минуле, згадували сьогодення, а майбутнє покрилося туманом. Хотілося почути від Володимира Фірмана, що він і його команда робитимуть ще два з половиною роки до завершення каденції, аби водопостачання у Бориславі стало цілодобовим, як про це у своїй передвиборчій програмі говорив нинішній міський голова. Складається враження, що коли він ішов на вибори, то не розумів усієї серйозності бориславських проблем, у тім числі й з водопостачанням. Але тоді мова повинна йти про відповідальність подібних політиканів. Принаймні треба вміти визнавати свої помилки й чесно сказати: бориславці, цілодобового водопостачання не буде. У цивілізованих країнах цивілізовані таки люди йдуть у відставку, якщо не виконали своїх обіцянок. Чи Володимир Фірман має таємний козир у рукаві, який наразі приховує від мешканців міста?

Про це на круглому столі пролунала лише одна фраза, не підтримана Володимиром Фірманом. У повітрі давно витає ідея здачі бориславської води за великим рахунком у концесію. Називають у кулуарах навіть ім’я головного концесіонера. Це народний депутат України Ярослав Дубневич. Проте кажуть, що якщо бориславська вода опиниться в приватній власності, то так званий концесіонер може підняти ціну настільки, наскільки це йому вигідно, не вкладаючи практично коштів у будівництво нових водогонів і утримання в належному стані існуючих. З іншого боку, влада умиє руки, сказавши: мовляв, ми вже цим не керуємо, запитуйте у власника. Сподіваюся, що до такої підлості нинішні керівники міста все-таки не дійдуть, а якщо спробують це зробити, то громада не дозволить.

А на круглому столі з вуст начальника відділу житлово-комунального господарства міської ради Олега Левицького прозвучала пропозиція про підвищення тарифів на воду. Схоже, це був пробний камінець, аби побачити реакцію громадськості. Однак сказано це було невчасно, бо перед тим говорили про крадіжки води. Реакція присутніх була однозначною: з підвищенням тарифів на воду зростуть крадіжки. З цим змушений був погодитись і Володимир Фірман.

Обговорення проблеми показало, що в Бориславі є небайдужі люди, які здатні висловити свою точку зору. Одні говорили це обережно, намагаючись не образити міського голову, все ще сподіваючись, що “добрий цар” зуміє розв’язати проблему водопостачання в Бориславі. Інші були різкими, бо вже давно поставили хрест на Володимирові Фірману як міському голові, розуміючи, що й за п’ять каденцій ця самовпевнена людина не здатна цієї проблеми розв’язати.

Вразило те, як була подана інформація про круглий стіл на офіційному сайті Бориславської міської ради. Якщо вірити версії можновладців, критики як такої не було, всі крапки над “і” розставив міський голова, а тепер створять робочу групу, яка “дасть змогу разом, аналізуючи помилки попередників і теперішні напрацювання, вирішити наболіле”. Сміх та й годі! Замість того, щоби прислухатися до попередників, влада має нахабство говорити про якісь напрацювання у водопостачанні Борислава.

Як би там не було, ключовою залишається проблема фінансування. Сподіватися на бюджети різних рівнів не доводиться, якими би не були стосунки Володимира Фірмана з регіоналами та їхніми сателітами комуністами. Інвестиції в Борислав теж не підуть, бо хто ж із серйозних підприємців захоче мати справу з нинішніми місцевими можновладцями, над некомпетентністю яких сміються бориславські та східницькі горобці? Можна ще спробувати виграти міжнародні гранти, але й тут, схоже, нема відповідних спеціалістів, аби зацікавити тих, хто має гроші на розв’язання відповідних проблем.

А води у крані бориславців як нема, так найближчим часом і не передбачається. Доки терпітимемо?

Під час круглого столу прозвучало чимало цікавих пропозицій, які озвучимо в наступних публікаціях.

На сайті tustan.io.ua читайте репортаж з круглого столу та переглядайте світлини. Відео-звіт шукайте на Ютубі за посиланням “Анатолій Власюк Борислав круглий стіл” (17 епізодів).

Анатолій ВЛАСЮК, Тустань

  1. БориславчанкаБориславчанка03-14-2013

    Доки наявність води в крані , світла в хаті,суцільного бездоріжжя у місті буде залежати від “обраних нами” неуків,але які з такою пихою і самозакоханістю воссідають у владних кріслах?!

Leave a Reply