Лише п’ятеро нардепів від Львівщини прозвітували про щомісячні 17 тисяч

Chesno V Drohobychi1

Лише п’ять із 12 народних депутатів-мажоритарників Львівщини надали постатейний опис витрат тих коштів, які вони отримали на виконання своїх депутатських повноважень.
Про це сьогодні під час дискусії «Чесно про 100 днів роботи народних депутатів Львівщини» повідомили представники руху «Чесно».

Зокрема, таку інформацію надали Ігор Васюник, Лідія Котеляк, Василь Пазиняк, Михайло Хміль, та Роман Ілик.

Як відомо, кожен народний депутат щомісяця отримує 17 тис. грн для здійснення своїх депутатських повноважень. При цьому закон не зобов’язує нардепів звітувати, як вони витрачають ці кошти – жодної форми звітності не передбачено. «Багато народних обранців взагалі переконані, що це частина їх зарплати», – зазначив директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран.

За його словами, лише 19 народних депутатів у відповідь на звернення руху «Чесно» надали постатейний опис коштів, які вони використали на роботу з виборцями.

Щодо депутатів-мажоритарників від Львівщини, то п’ятеро з них, які надали інформацію про ці кошти, загалом витратили 298 тис. грн. При цьому на «загальні витрати» депутати витратили майже 125 тис. грн, на утримання приймалень – 92 тис. грн, понад 37 тис. грн направили на благодійну допомогу виборцям. Ще 33 тис. грн депутати витратили за статтями «культура і духовність (церква)».

«Депутати чомусь витрачають бюджетні кошти на благодійну та матеріальну допомогу своїм виборцям. Але ці гроші за законом призначені на фінансування витрат, пов’язаних на виконання ними своїх повноважень», – зазначив керівник аналітичного відділу Центру політичних студій та аналітики Віталій Шарлай.

ЗІК

Leave a Reply