Не тільки від порозуміння з владою залежить успіх у бізнесі

Dyskusijnyj Klub11

Нещодавно у Дрогобичі відбулося чергове засідання дискусійного клубу, ведучим якого є журналіст та відомий громадський діяч Анатолій Власюк. На засідання клубу було запрошено зачинателя акції протесту проти узурпації з боку влади Миколу Лагодича та його опонента – директора КП „Дрогобицький ринок” Віталія Мойсеєнка, якого підприємці ринку звинувачують у незаконному перенесенні їхніх торгових місць (без належних на це супроводжуючих документів). Звинувачують також у незаконному розбазарюванні майна ринку, що належить громаді міста. П. Віталія з певних причин не було на дискусії, натомість, був його представник, Володимир Олеярчик.дискклуб1

П. Микола розповів присутнім, що мета проведення Акції протесту громадською організацією „Рух опору владі” проти узурпації з боку влади полягає у тому, аби показати дрогобичанам, що народ – це сила, і справжня у влада у місті. І якщо влада, на розсуд п. Миколи, незаконно роздає землі, що належать громаді, і на цьому заробляє десятки мільйонів гривень, то народ має право сказати такій владі „Стоп!”. Навіть у такий спосіб, як це було зроблено на території молочного ринку при поваленні паркану, що належить „новоспеченому” власникові п. Курило. На цьому місці новий власник планує збудувати торговий центр, залишивши людей, які там торгують (а це, в переважній більшості, люди сільських місцевостей) без змоги заробити своїй сім’ї на шмат хліба.
Нехай дарують мені представники дискусійного клубу, але у мене склалося враження, що ніхто з присутніх не перейнявся щиро долею бідолашних людей, для яких торгівля молочними продуктами є єдиним заробітком. Кожен говорив про те, який зиск матиме місто, коли розбудується ринок, і скільки доходів отримує влада від ринку на сьогоднішній день. Щоправда порушувалося питання й про те, що Дрогобич – місто аптек, кафе-барів, торгових центрів та магазинів. За правління нашої влади колись індустріальне і доволі перспективне місто Котермака перетворилося депресивний регіон. То ж звідки мешканцям міста брати на такі витрати гроші, коли промисловість у місті „стоїть” на місці, люди не забезпечені роботою і не мають змоги дозволити собі розкошувати. А на ринку, де стоять такі ж бідаки, як і ті, що купують, і ціни оптимальні, і місту від цього хоча б якась користь.
Завершальним етапом засідання був виступ самого Анатолія Власюка, котрий зауважив, що підприємці на сьогоднішній день є єдиним джерелом доходу працівників ринку. І податки з ринку надходять й до міської казни. Так що п. Мойсеєнку слід би було краще відноситися до підприємців і більше перейматися їхньою долею. Вважаю, що Віталій Мойсеєнко знайде спосіб порозумітися з підприємцями, і дасть змогу заробити і собі, і людям. А п. Микола, який, до речі, зауважив, що жодних амбіцій на посідання мерського крісла немає, дав зрозуміти, що успіх у підприємницькій діяльності залежить не лише від порозуміння з владою, а й від хороших взаємин з громадою міста.
Вікторія ЛИШИК

Leave a Reply