Офіційно: Відбулась сесія Дрогобицької міської ради

Sesiya Militsiya

26 березня під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулося засідання ХХХІ сесії Дрогобицької міської ради. На сесію прибуло 43 народних обранців.Розпочалося засідання із виголошення депутатських запитів і звернень. У своїх виступах депутати Богдан Пристай, Михайло Лужецький, Сергій Гориславський, Михайло Ваврин, Богдан Недбальський, Богдан Іванців, Микола Походжай говорили про: наслідки стихії, недосконале асфальтне покриття на вул.І.Франка, підвищення тарифів на квартплату мешканцям буд.82, що на вул.Самбірській, ремонт та благоустрій вул. Самбірської, відведення місць для паркування машин у центральній частині міста, про діяльності Руху «Чесно», про допомогу у проведенні концерту Лілії Кобільник, прочищення від снігу дороги на вул. Є.Коновальця, аварійну ситуацію, що склалася на межі міста на дорозі, що веде до Старого Села, про обгородження цвинтару, про виплату заробітної плати працівникам КП «Берізка», про купівлю підручників з історії для навчальних закладів міста, про наслідки стихії, про виділення коштів на проведення «Великої Гаївки» тощо.
Окремі депутати Дрогобицької міської ради, зокрема О.Хрущ, висловлювали своє обурення щодо присутності у Ратуші представників силових структур. Окрім того, вимагали впустити до сесійної зали дрогобичан, що знаходились біля входу у міську раду.
Міський голова Олексій Радзієвський зазначив: «Я зобов’язаний забезпечити порядок під час проведення сесії. Для вирішення будь-яких питань є цивілізовані, демократичні методи. Зривати роботу сесії я не дозволю». Що стосується осіб, що зібрались під стінами Ратуші, очільник міста повідомив, що у сесійній залі знаходяться представники КП «Берізка», ЗОШ №8, та КП «Дрогобицький ринок». Однак, щоб переконатись, що усі делеговані представники мають можливість брати участь у сесійному засіданні, міський голова дав доручення секретарю міської ради Тарасу Метику з’ясувати ці обставини.
Майже дві години депутати витратили на формування і затвердження порядку денного сесії.
Депутат Олег Хрущ запропонував першочергово розглянути питання про зміни до регламенту сесії. Однак ця пропозиція не набрала відповідної кількості голосів. Не підтримали народні обранці і пропозицію зняти з порядку денного питання щодо передання на баланс ДДПУ ім.І.Франка стадіону Долотного заводу. Широке обговорення викликало питання про доцільність розгляду Програми «Енерго-екологоефективної схеми теплопостачання м.Дрогобича Львівської області». З цього приводу було заслухано звернення народного депутата Р.Ілика. Попри різні думки депутати вирішили розглянути згадане питання у порядку денному.
Згодом сесія перейшла до розгляду блоків бюджетних, земельних, економічних, приватизаційних питань.
Прийнято низку важливих рішень. Серед них :
Про присвоєння посмертно звання «Почесний громадянин Дрогобича» Єпископу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії владиці Юліану Вороновському;
Про внесення змін до міського бюджету на 2013 рік;
Звіт про роботу КУ «Інститут міста Дрогобича» за 2011-2012 роки;
Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,2 на вул.Симоненка, для обслуговування стадіону, ДДПУ ім. І.Франка;
Про внесення змін та доповнень до Регламенту Дрогобицької міської ради;
Про затвердження «Енерго та екологоефективної схеми теплопостачання м.Дрогобича Львівської області».
До речі, вищезгадане питання набуло широкого обговорення серед народних обранців.
Директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як, що презентував цю концепцію, зазначив, що енерго та екологоефективна схема теплопостачання м.Дрогобича розроблена з метою визначення оптимального варіанту модернізації існуючої схеми теплопостачання міста. Впровадження її заплановано на період до 2022 року.
До основних заходів, що передбачає схема відноситься наступне:
Провести від’єднання від теплових мереж 36-ти житлових будинків (в межах 520 квартир), які мають значний відсоток вимкнених абонентів;
Провести децентралізацію дошкільних установ №27, 28, 30, шляхом влаштування твердопаливних котлів та теплових насосів;
Провести перегрупування споживачів, теплопостачання яких забезпечується від котельні на вул. Стрийській, 3/1 шляхом під’єднання їх до котельні на вул. Б.Лепкого,9;
Окрім цього, з врахуванням залишкових приєднаних потужностей провести реконструкцію теплових мереж та котелень з влаштуванням обладнання для спалювання альтернативних видів палива та виробництва електроенергії на когенераційних установках. Також планується влаштувати в житлових будинках індивідуальні теплові пункти для опалення та гарячого водопостачання, провести термомодернізацію житлових будинків та бюджетних установ міста.
Вимкнення споживачів, які не передбачені Схемами теплопостачання, надалі заборонено.
Затвердження документу по оптимізації теплових мереж міста викликало широке обговорення серед депутатів. Своїми думками поділилися народні обранці: Б.Іванців, А.Янів, Р.Курчик, О.Скірко, О.Хрущ, помічник народного депутата Р.Ілика – В.Кондзьолка. Одні пропонували затвердити згадану схему, інші вважали, що є багато питань, які потрібно доопрацювати, зокрема питання встановлення індивідуального опалення, оскільки, згідно з запропонованою концепцією необхідно відмінити рішення міської ради про надання дозволів на встановлення індивідуального опалення для населення міста.
Підсумовуючи сказане, міський голова О. Радзієвський зазначив, що, з одного боку, влада має рахуватися з інтересами виборців(на нинішній день є понад 900 заяв від мешканців на встановлення індивідуального опалення), а з іншого боку не можна втрачати шанс на отримання кредитних коштів від Європейського інвестиційного банку в межах 5 млн. євро, які КП «Дрогобичтеплоенерго» планує залучити на модернізацію та оптимізацію теплових мереж міста. Тому необхідно йти на компроміс.
У кінцевому результаті депутати підтримали «Енерго та екологоефективну схему теплопостачання м.Дрогобича Львівської області», вилучивши з проекту рішення питання про відміну рішення № 650 від 29.05.2012 ХІХ сесії Дрогобицької міської ради “Про надання дозволів на встановлення індивідуального опалення в житлових будинках м. Дрогобича”.
Надалі питання про поєднання автономного і централізованого опалення планують широко обговорити і прийняти остаточне рішення, оскільки втрачається доцільність реконструкції теплових мереж.
Всього на сесії прийнято 42 рішення.

Дрогобицька міська рада

фото: Вікторія Лишик

  1. провидецьпровидець04-02-2013

    Як тільки бачу “Беркут” у Дрогобичі-знаю, що буде сесія

Leave a Reply