У Дрогобичі трьох депутатів можуть відкликати з міської ради за прогули

Chesno V Drohobychi

Громадський рух «Чесно в Дрогобичі» провів моніторинг діяльності міського голови і депутатів міської ради протягом 2010-2012 років.
За даними руху, які було оприлюднено на прес-конференції, у 2012 році різко зросла сумарна кількість пропущених пленарних сесійних засідань в порівнянні з попереднім роком. А троє депутатів пропустили більше половини пленарних засідань. Зокрема, Микола Походжай – 86%, Володимир Кулина – 73%, Володимир Білоган – 60%, що дає підстави порушувати питання про їх відкликання з міської ради. Чеснівці аналізували також відвідуваність пленарних засідань депутатами за партійною приналежністю. Найбільше тих, хто пропускає сесії, у фракціях «Пора», «Сильна Україна», «Свобода», «Удар» і «Наша Україна». Пропустив 4 пленарні засідання сесії міський голова.

Рух «Чесно в Дрогобичі» моніторив і звітність депутатів та міського голови перед виборцями. Опитування проводилось у мажоритарних округах. «Абсолютна більшість виборців нічого не чула про звіти депутатів. З цього приводу рух «Чесно в Дрогобичі» скерував листи в прокуратуру, в яких просить реагувати на порушення депутатами законодавства, яке вимагає проведення звітів перед виборцями.

Експерти констатували, що звіт міського голови проведений формально, без належного інформування громадськості та обговорення. Зокрема, йшлося, що звіт не був затверджений міською радою та не був завчасно опублікований в засобах масової інформації для ознайомлення громадян перед зустріччю з міським головою. Проведення іншого заходу в тому ж залі обмежило час зустрічі до двох годин, що не дало змоги усім охочим задати запитання та отримати на них відповіді. Рух «Чесно в Дрогобичі» вважає це порушенням права громадян на отримання інформації та відповідей на запитання до міського голови. Було проігноровано рекомендацію чеснівців щодо встановлення в залі мікрофонів, щоб люди могли задавати запитання в усній формі, чим було порушено права громадян, які з певних причин не могли звертатись до міського голови письмово.

Чеснівці також звернули увагу, що звіт міського голови Олексія Радзієвського пройшов без виступів громадян, що не дало їм змоги висловити пропозиції та зауваження до роботи очільника міста, дати оцінку діяльності мера.

ЗІК

Leave a Reply