У Дрогобичі засідання конкурсної комісії з призначення директора школи провели у закритому режимі

Karykatura Habar

У Дрогобичі засідання конкурсної комісії з призначення директора школи провели у закритому режимі – не допустили ні депутата, ні представників громадськості, ні журналістів.

У відділі освіти відбулося засідання конкурсної комісії з призначення директора загальноосвітньої школи №8. Ця подія викликала зацікавлення як в депутатському корпусі, так і серед громадськості, засобів масової інформації, представники яких прийшли у визначений час у відділ освіти, але їх із зали випровадили. Приводом стало те, що один із претендентів на посаду директора Дмитро Солтан був проти того, щоб його персональні дані були озвучені особам, котрі не входять до складу конкурсної комісії. Конкурсна комісія більшістю голосів прийняла рішення, яким не дозволено бути на засіданні ні депутатові міської ради, голові Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил, представникові Товариства «Просвіта» Михайлові Ваврину, ні ініціаторові громадських слухань з питань шкільної освіти Святославі Сурмі – голови ГО «Небайдужі дрогобичани», ні представникам засобів масової інформації.

У кабінеті, де проходило засідання конкурсної комісії, крім її членів, залишились начальник відділу забезпечення діяльності виконкому і головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю цього ж відділу. Начальник відділу освіти повідомив, що вони присутні в якості експертів. Депутат М.Ваврин прокоментував це так: «Дивно, спеціаліста із зв’язків з громадськістю залишили, а громадськість виставили за двері». Представники громадськості, як компромісний варіант, просили, щоб бути присутніми на заслуховуванні решти кандидатів (було 3 претенденти) на директорську посаду, які заявили, що не заперечують проти цього, але голова конкурсної комісії, начальник відділу освіти Петро Сушко на це не погодився, мовляв, рішення прийнято і все.

Врешті-решт, після завершення заслуховування кандидатів представникам громадськості дали слово. Було вислухано виступ голови профспілкого комітету школи, яка від імені педагогічного, учнівського колективів, батьківської громадськості, які чисельно прийшли під адмінбудинок відділу освіти, пропонувала на посаду директора нинішню виконувачку обов’язки директора Наталію Чайковську. Профспілковий очільник розповіла, що з цього приводу в школі відбулися збори трудового колективу, який одноголосно проголосував за те, щоб директором школи була Наталія Чайковська.

Голова ГО «Небайдужі дрогобичани» Святослав Сурма благально просив, щоб представники громадськості змогли бути присутні при обговорені кандидатур, щоб, як він висловився, почути аргументи менеджерів освіти щодо виходу із ситуації, яка склалася у школі. Але і в цьому було відмовлено. Як згодом з’ясувалося, обговорення як такого не проводили. Бо, згідно з положенням, обговорення проводиться в тому випадку, якщо двоє кандидатів, що претендують на посаду директора, наберуть однакову кількість голосів.

Оголошення результатів конкурсу, яке мали змогу почути усі охочі, було дуже скупим: простою більшістю голосів перемогу здобув Д.Солтан. Конкурсна комісія рекомендує начальнику відділу освіти прийняти на посаду директора загальноосвітньої школи 1-2 ступені №8 Солтана Дмитра Степановича терміном на 1 рік.

Як заявили члени колективу школи, це рішення є незаконним. З іх слів, вони консультувались у міністерстві освіти і науки, де їм роз’яснили, що що при призначенні директорів шкіл не вимагається проведення конкурсів. На думку предствників педагогічного колективу, конкурсна комісія мала прислухатись до рішення трудового колективу, батьківської громадськості. Зі слів представників школи, вони у суді відстоюватимуть своє право брати участь у вирішенні питання щодо призначення директора школи.

Дрогобицьке земляцтво
фото: caricatura.ru

  1. теж вчительтеж вчитель04-01-2013

    Колеги,якщо Ви стерпите те,як провладні плебеї принизили Вашу громадянську честь,то як тоді взагалі можна простим людям рівнятися на інтелігенцію!

  2. ЛьоняЛьоня04-01-2013

    ця афера №1 похльоще чим всякий трьоп Лагодича і папи радзіка відкат в 50 Т Є за сирномолочний базар Де віддихає прокуратура?

  3. тоотоо04-02-2013

    за що прокурор міста бере зарплату??

Leave a Reply