Григорій ЛУЖЕЦЬКИЙ: «За кожним зверненням стоїть доля конкретної людини»

Hryhorij Luzhetskyj

Упродовж останніх двох місяців понад п’ятдесят мешканців Дрогобицького району звернулися у Громадську приймальню народного депутата України Романа Ілика, яка працює у приміщенні районного Народного дому (вул. 22 Січня). Її керівник – помічник-консультант народного депутата України Григорій Лужецький – переконаний, що часто приймальна стає останньою інстанцією порятунку у безвихідних ситуаціях для багатьох дрогобичан.

– Григорію Федоровичу, незважаючи на те, що громадські приймальні працюють лише два місяці, кількість звернень є досить великою.

– Так, справді. Як тільки двері приймальні відчинилися, тут не буває порожньо. Щодня з різних куточків Дрогобиччини приходять люди з надією вирішити свої проблеми. Дуже добре, що практично усі приймальні народного депутата України Романа Ілика розташовані у зручних місцях, здебільшого у приміщеннях органів місцевого самоврядування. Тому людям легко до нас добиратися і часто їхні проблеми можна вирішити відразу на місці.

А те, що звернень багато, цілком логічно. Наш район має чимало проблем, які не вирішуються роками. Тому люди йдуть до нас.

– А які це проблеми?

– Насамперед, ті, котрі пов’язані з працевлаштуванням, низькими заробітними платами, соціальним захистом, охороною здоров’я, капітальним ремонтом доріг, екологією і т.ін.

Люди розуміють, що ці проблеми настільки глобальні, що їх не вирішити навіть упродовж року-двох. Але треба починати це робити. Якщо є бажання, то буде і результат. Як кажуть, краплі води камінь точать.

До прикладу, ми усі знаємо про проблеми Борислава. Вирішити їх на регіональному рівні просто неможливо. Для цього потрібні чималі державні кошти. А тому народним депутатом України Романом Іликом скеровано звернення до Уряду щодо оголошення території Борислава зоною надзвичайної екологічної ситуації. Ним також зініційовано створення цільової державної бюджетної програми з подолання екологічних та соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту у Бориславі. І це лише початок довготривалої та цілеспрямованої роботи у цьому напрямку. Бо, повірте, якщо не ми самі, ніхто про нас в Києві і не згадає. Треба стукати в усі двері, можливо, якісь та й відчиняться.

Знаю одне: Роман Романович націлений працювати для людей, вирішувати їхні проблеми, тому для нього усі ці десятки звернень – це не просто статистика. Повсяк час він наголошує, що за кожною заявою стоїть доля людини, а тому намагається контролювати їхнє вирішення особисто. Інше питання, що робити це у сьогоднішніх політичних умовах дуже непросто. Адже владна система байдужа до проблем простих людей.

– Але, напевно, чимало дрогобичан йдуть до вас, аби народний депутат вирішив особисті проблеми, надав матеріальну допомогу…

– Багато людей уже знають, що матеріальна допомога – це прерогатива депутатів обласної та районної рад, які мають на ці потреби спеціальний фонд. Завдання народного депутата – насамперед вирішувати проблеми глобальніші. Не рибку роздавати, а допомогти вудочку відшукати.

Ми усі розуміємо, що матеріальна допомога – це підтримка у надзвичайно важкій ситуації. От до прикладу, приходять люди, які не мають роботи і, відповідно, не можуть ані сім’ю прогодувати, ані дітей одягнути чи купити ліки. Таких у нашому районі тисячі. Чи може одноразова матеріальна допомога вирішити їхні проблеми? Може, але лише на якийсь маленький проміжок часу. Проблема ж не буде вирішена, а лише відтермінована на місяць-два. А що далі? І чи зможуть усі потребуючі отримати кошти?

Тому завдання народного депутата – впливати на законодавчому, загальноукраїнському рівні так, аби в район йшли інвестиції, працювали підприємства, виплачувалися зарплати.

– А чи багато є колективних звернень?

– Нашою приймальнею зареєстровано 15 колективних звернень, завдяки яким народний депутат Роман Ілик зробив відповідні запити у Генеральну Прокуратуру, Кабінет Міністрів, обласну раду та інші інстанції. Серед них – відкриття дошкільних навчальних закладів в с.Дорожів, смт.Підбуж, с.Уріж. Треба сказати, що саме у нашому районі проблема з нестачею дитячих садочків є найгострішою. На Дрогобиччині є найменша мережа дошкільних навчальних закладів в області. Тому такі звернення є дуже поширеними.

Інший блок звернень – щодо будівництва шкіл, до прикладу, в селах Ролів та Сторона, завершення будівництва Народного дому в Долішньому Лужку. За всіма цими зверненнями народним депутатом зроблено запити в органи виконавчої влади.

Знаю, що Роман Романович особисто зустрічався з багатьма колективами. І перш ніж робити подання побував у селі Ролів, відвідав школу. Сам обговорив цю проблему з вчителями, учнями та їхніми батьками. Пообіцяв тримати вирішення цього питання на особистому контролі. Дуже часто наші люди дивуються, бо не звикли бачити народного депутата після виборів. Бо ж було так, що тільки у передвиборчий період кандидати заглядали виборцям в очі, а потім їх днем із вогнем не відшукаєш. Роман Ілик і зараз зустрічається з мешканцями так само активно, як і до виборів, а це дуже важливо і похвально.

– Чи усі звернення ви реєструєте?

– Звичайно, практично всі. Але буває й так, що звертаються у громадську приймальну, бо насправді навіть не знають, куди їм іти, аби вирішити свою проблему. Тому ми надаємо заявникам консультативну та правову допомогу. Радимо, як знайти найкоротший шлях до вирішення своєї проблеми. Було би простіше зареєструвати і займатися бюрократичним листуванням. Ми ж намагаємося допомогти відразу, коли це можливо. Залучити фахівців обласної чи районної ради, правоохоронних органів, відповідних міських структур, адже вирішення дуже багатьох звернень якраз у їхній компетенції.

Кор. «ГЗ».
Галицька зоря

  1. отожотож04-03-2013

    одні слова на папері у тих іликів

Leave a Reply