Микола КРУК: «Комунальні підприємства мають право на життя»

Mykola Kruk

Донедавна про туристичний комплекс «Дрогобич» (колишній готель «Тустань») йшла мова лише як про збиткове підприємство, майновий комплекс якого треба якнайшвидше виставляти на продаж, щоб зупинити нарощування боргів. Проте останнім часом ситуація почала змінюватися на краще. Як цього вдалося досягти, ми поцікавилися в директора КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» Миколи КРУКА.

– Миколо Олексійовичу, чим сьогодні живе готельний комплекс?

– Попри непросту економічну ситуацію в державі, наше підприємство поступово відроджується і працює. І що би не говорили, що підприємства комунальної форми власності – це вчорашній день, що вони неефективні, при правильному управлінні вони мають право на життя. І далеко не завжди приватизація є панацеєю від усіх бід. Можна навести багато прикладів, коли після приватизації підприємства занепадали і переставали існувати взагалі.

– Тобто готель не продаватимуть?

– Мені вдалося переконати керівництво міста, щоб не виставляти на приватизацію увесь цілісно-майновий комплекс. Був інвестор, який пропонував за будівлю менше 8 млн. грн. На сьогодні – це смішні гроші за таку споруду у центрі міста. Тому міський голова, виконавчий комітет, депутатський корпус вирішили піти на компромісний варіант. Рішенням сесії міської ради від 2 жовтня 2012 року скасували попереднє рішення ради про приватизацію цілісного майнового комплексу. Тобто, приватизації підлягає лише частина споруди – номери, котрі вже не один рік орендують під офіси місцеві підприємці. А 51 готельний номер залишається у розпорядженні КП «Туристичний комплекс «Дрогобич». Тобто, комунальний готель фактично стане готельно-офісним центром. Цей процес вже розпочався, підприємці-орендарі поступово подають заяви на викуп орендованих ними приміщень. Рішення щодо приватизації у кожному конкретному випадку приймає сесія міської ради згідно з експертною оцінкою вартості приміщення.

Готель також виконуватиме функцію свого роду ОСББ, забезпечуючи викуплені офіси електроенергією, водопостачанням тощо.

– Наскільки зараз заповнений готель?

– Оскільки великі промислові підприємства сьогодні не працюють, у відрядження до Дрогобича вже не приїздить стільки людей, як колись. Попри те, у місті більше немає готелю, де би можна було поселити, наприклад, багаточисельну делегацію. Та й ціни у нас помірні. Наприклад, у минулому і цьому році у ТК «Дрогобич» мешкали 68 гостей міжнародного фестивалю ім. Бруно Шульца, учасники міжнародного міні-футбольного дитячого турніру, всеукраїнських змагань зі східних єдиноборств, гравці команд фестивалю КВН, туристи. Ми почали залучати відпочивальників, які оздоровлюються у Трускавці, а мешкають у Дрогобичі, коли на курорті санаторії й готелі переповнені. Багато номерів замовляють для святкування Нового року.

– А як щодо рівня сервісу?

– Маємо 2 двокімнатні номери класу «Люкс», 9 – двомісних напівлюксів, 3 – однокімнатні напівлюкси, решта – номери класу «Стандарт». Мешканці готелю забезпечені гарячим водопостачанням.

– Чи змінилася чисельність персоналу туркомплексу «Дрогобич»?

– Так. Штатна чисельність колективу у 38 осіб була затверджена ще майже 10 років тому, коли наповненість готелю була дуже високою. А щоб обслуговувати 51 готельний номер нам не потрібно стільки людей. Тому, як це не болісно,  цивілізованими методами ми провели два етапи скорочення. Зараз штатна чисельність становить 18 працівників. Якщо доведеться, будемо коригувати чисельність колективу.

Запросили на роботу молодого фахівця з туристично-готельного бізнесу. За короткий час її роботи показники заселеності готелю значно зросли. Покращили інформаційну політику: створили власний інтернет-сайт (http://kpdrogobycz.com.ua), електронну пошту, без чого зараз не обійтися. Організовуємо екскурсії для туристів.

Щоб набиратися досвіду роботи в сучасних умовах, періодично відвідуємо різноманітні туристичні виставки, семінари. Намагаюся використовувати свої попередні зв’язки для залучення клієнтів. Теперішнє життя дуже динамічне, сидіти на місці і чекати не можна.

– Який сьогодні фінансово-економічний стан підприємства?

– Нам вдалося погасити значні суми заборгованості, яка виникла за минулі роки. Від червня 2012 року, відколи я очолюю колектив КП «Туристичний комплекс «Дрогобич», підприємство сплатило до Пенсійного фонду 156 тис. 856 грн., податковій інспекції – 85 тис. 587 грн., Дрогобицькому РЕМ – 185 тис. 547 грн., виплатили заборгованість із заробітної плати за 4 місяці – 284 тис. 358 грн.

Загалом за 8 місяців ми сплатили 712 тис. 346 грн.! А ще донедавна готель навіть за цілий рік не сплачував такої суми…

Сьогодні борги підприємства наразі складають: перед КП «Дрогобичтеплоенерго» (за попередні роки) – 308 тис. 343 грн., податкова заборгованість –121 тис. грн. Маю надію, що і ці проблеми поступово вдасться розв’язати.

Щоб менше коштів витрачати на опалення приміщення, відмовилися від централізованого теплопостачання, встановивши електричні радіатори німецького виробництва. У майбутньому плануємо обладнати автономне опалення комплексу.

Ярослав ГРИЦИК
Галицька зоря

Leave a Reply