Вчора, 2 квітня, у Дрогобичі відбулася урочиста сесія міської ради з нагоди 23-ої річниці підняття над Ратушею Національного прапора.

Urochysta Sesiya

Сесію відкрив міський голова Олексій Радзієвський і виголосив привітальну промову. Зі словами молитви і благословення виступили отець-канцлер Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Тарас Гарасимчук і настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ протопресвітер Михайло Бачинський.

На сесію запросили депутатів першого демократичного скликання, які ще в час існування Радянського Союзу приймали рішення про демонтаж з вежі Ратуші тодішнього радянського державного символу і підняття синьо-жовтого знамена.

Нагадаємо, що ця подія викликала шалений спротив тодішньої комуністичної влади. Рішення відразу було опротестовано прокурором міста Володимиром Гуком. Адже Дрогобич стало першим містом в Україні, де відбувся демонтаж символу радянської влади. Перший секретар міськкому компартії України Олексій Радзієвський виступив перед депутатами із заявою бюро міськкому партії, в якому було висловлено протест проти рішення сесії підняти на вежі Ратуші синьо-жовтий прапор, незважаючи на опротестування цього рішення прокурором міста.

Врешті-решт, збанкрутіла комуністична влада ніби погодилася з тим, що піднято Національний прапор, але стала вимагати, щоб поруч був червоно-синій прапор Радянської України. Та новообрана рада, незважаючи на погрози прокурора, до цих вимог не прислухалася. Як заявив тоді на першій сесії міської ради голова виконкому Мирослав Глубіш, демонтажем символу окупаційної більшовицької влади і підняттям синьо-жовтого прапора над дрогобицькою Ратушею, які вчинені відповідно до рішення сесії, розпочинається нездоланний процес відновлення незалежності Української держави на усій її території.

Про це сьогодні пригадали на урочистій сесії голова виконавчого комітету Дрогобицької міської ради першого демократичного скликання Мирослав Глубіш, депутат другого демократичного скликання Богдан Гринчишин, секретар міської ради четвертого демократичного скликання Леся Процик та інші. Депутат міської ради першого демократичного скликання Михайло Белей порушив питання спорудження в місті Монументу на честь підняття 2 квітня 1990 року над Ратушею Національного прапора, а також видати про це книгу.

Завершилась урочиста сесія концертом за участю Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» та окремих виконавців.

Дрогобицьке земляцтво

З невідомих причин цього року вперше святкування Свята Прапора у Дрогобичі відбувалося без внесення до сесійної зали синьо-жовтого стягу, який 23 роки тому було піднято над Ратушею.

  1. отожотож04-03-2013

    а знаєте де був Ілик і Кондзьолка коли виборювали незалежність і піднімали прапор?!!

  2. мужчинамужчина04-04-2013

    Красива жінка-незаміжня…

  3. агаага04-07-2013

    Готували вихід з фракції капітельманів, про яких видання Кондзьолки мовчить як води в рот набрали 🙂

  4. Національний прапор підняли – це добре але чому завалився добробут народу разом з усією промисловістю?! Чому це питання не розглянули на сесії?!

Leave a Reply