Тема до дискусії: Як можна зберегти восьму школу?

Protest Vchyteliv

Мав вчора зустріч з представниками восьмої школи. Більш ніж дві години ми обговорювали останні події навколо школи. Розмова відбувалась у приймальні народного депутата, участь в ній брали помічники депутата Володимир Ямельницький і Тетяна Кравчук.

В ході розмови випливли цікаві речі: конкурс який проводився управлінням освіти носив рекомендаційний характер. Тобто, якщо конкурс виграє той, хто потрібно, це є вагомий аргумент керівнику освіти призначити претендента на посаду директора школи, не нариваючись на шквал критики від громадськості. Коли б перемогла претендент від школи, рекомендаційний характер не зобов’язує пана Сушка ставити її на посаду, а прийняти рішення, яке він вважає за потрібне, однособово. Тут правда він підпадає під критику, але робить це все у відповідності до закону.
Тому, будь-яке оскарження рекомендаційного рішення в суді не приведе до зміни керівника в школі, бо воно не впливає на прийняття наказу.
Виглядає це на добротну комбінацію влади з розпорошування уваги, яка була прикута до самої школи.
Ситуація, яку ми спостерігаємо, навколо школи сьогодні така: фінансування школи є тільки до закінчення навчального року і змін в бюджеті на користь школи немає. Вчителі воюють з новопризначеним директором, на представлення його перед педколективом прийшли дві особи. Батьки забирають дітей, яких почали водити на підготовку до вступу в школу, бо бачать, що порядку і добра в таких умовах в школі не буде.
І якщо спрогнозувати результат, він буде такий, який очікує міський голова — школа буде закрита.
Щоб цього не сталось, і ми це вчора обговорили, необхідно колективу школи:
1. Провести збори колективу, варто це зробити під орудою профспілки, і заслухати директора, його бачення виходу з кризи, включаючи уникнення закриття школи, формування нового набору, залучення коштів у розвиток школи, і зафіксувати це у вигляді документа.
2. Якщо домовленості досягнуто, тоді відкинувши власні амбіції спільно з директором відстояти школу, організувати набір – довести місту та району, що школа працює, розвиваються, має чітке бачення свого майбутнього. Для цього варто залучити і ЗМІ і батьків, і громадськість.
3. Створити тиск на депутатський корпус, довести їм хибність ліквідації школи, спільною позицією на захист школи вибити у недругів козирі і відстояти фінансування, а отже існування школи.
4. Через рік можна підвести підсумки: хто виконав зобов’язання, а хто ні, і хто на кого працює.
5. Якщо нове керівництво уникне підписання угоди з колективом про заходи виходу кризи, або не виконуватиме домовленостей, колектив через профспілку може висловити недовіру керівнику і вимагати його зміщення. Але все це може бути після того, як школа буде збережена.

Володимир Кондзьолка

 1. вчительвчитель04-05-2013

  Школу віддавати не можна. Цього року дітей-мало, а на наступний буде більше. Таке життя. Приріст населення змінюється,і деколи дітей більше народжується ,хоча і рівень життя падає. А школи хочуть скорочувати. А де потім брати ці школи?. Будувати чи відбирати у приватних структур, які вже будуть господарями цих шкільних приміщень? Отже,вчителі і батьки повинні спільними зусиллями відстоювати цю школу.

 2. вчителювчителю04-05-2013

  якшо радзік обітцяв скотній то мусить здержати слово і дати їй школу і все шо до школи належицця а ви собі можете дальше воювати скільки влізе

 3. вчительвчитель04-05-2013

  Директору явно щось пообіцяли з папиного плеча. тому він буде слухняно тягнути час до кінця фінансування. . А от чи колектив зможе переступити через образи і піти на співпрацю. це питання. Ну і ще багато залежить від особи самого директора-хто він і звідки взявся.де працював раніше і як зумів аж так заслужити довіру самого сушка.

 4. учень школиучень школи04-08-2013

  8 школі капєц

 5. п.Олександрап.Олександра04-10-2013

  Та ні, не залишить ця влада 8-му школу для дітей і вчителів. Спочатку присплять вашу увагу різними обіцянками, а потім віддадуть у більш надійні прихватизаційні руки. Бо там так вирішено давно.

Leave a Reply