Від «Славетних імен» до «Дерева пам’яті». Молодь Дрогобича готує низку цікавих заходів

Parad Vyshyvanok

Щоби молодь Дрогобича детальніше вивчала історію України й рідного краю, виховувалася у національно-патріотичних традиціях, 20 лютого ц.р. XXX сесія міської ради прийняла рішення про створення Сектору патріотичного виховання молоді у складі відділу сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Третього березня у світлиці ратуші відбулася прес-конференція начальника відділу сім’ї, молоді і туризму Олександри ПАШКО, під час якої вона детально розповіла про молодіжні заходи, заплановані на найближчі місяці 2013 року.

Леся Пашко

На початку прес-конференції секретар міської ради Тарас Метик зазначив, що на новостворений сектор патріотичного виховання молоді покладають великі надії, адже ні для кого не секрет, що саме молоді люди з їхнім нестандартним, позбавленим стереотипів мисленням, завжди виступали рушійною силою змін у суспільстві. Тепер на черзі – реалізація затвердженої «Програми патріотичного виховання молоді на 2013-2014 рр.».

А відтак Олександра Пашко повідомила, що вже стартував організований відділом сім’ї та молоді конкурс із написання науково-дослідних робіт «Славетні імена Дрогобича». Кожен навчальний заклад має обрати собі одну відому постать Дрогобича і збирати матеріали про неї. Акція приурочена до Свята Героїв, яке припадає на 22 травня. Саме цього дня у сесійній залі відбудеться презентація усіх зібраних матеріалів – рефератів, слайдів, фільмів тощо. Окрім того, на основі зібраних інформацій планується випуск збірки «Книга пошани: знані дрогобичани». Акція триватиме з 20 березня до 22 травня.

Окрім того, Дрогобич візьме участь в унікальному всеукраїнському проекті «Парад вишиванок», який відбудеться у День незалежності України 24 серпня. Учасники Конкурсу (територіальні громади міст) мають можливість позмагатися у кількох номінаціях.

У номінації «Диво-птах» кожне місто-учасник отримає фігуру птаха зі склопластика висотою 3,5 м і довжиною 2,7 м для розпису (на фото). Ще до Великодніх свят його встановлять у фойє одного із супермаркетів Дрогобича. Спочатку над ескізами орнаменту для птаха «почаклують» дрогобицькі художники, адже розпис має бути виконаний у бойківському стилі, відтворювати колорит Дрогобича. Згодом скульптуру виставлять на газоні біля ратуші. Залишити свої художні розписи на птахові зможе кожен охочий. У період з 19 до 22 серпня такі фігури з усіх міст повезуть до Києва для участі в «Параді вишиванок». Під час параду у столиці розмальований птах їхатиме на возі – попереду кожної делегації. Журі обиратиме найкращого птаха і нагородить місто-переможець (перша премія – 75 тисяч гривень).

Також у рамках «Параду вишиванок» у Києві відбудеться дитячий конкурс української пісні (виконаної акапельно), конкурс на кращу чоловічу, жіночу та дитячі вишиванки, конкурс «Найчисельніша делегація» (мінімальна кількість учасників, які представлятимуть регіон у карнавальній колоні, – 50 осіб, максимальна кількість – необмежена). Під час конкурсу «Презентація рідного міста» обов’язковими є наявність вишиванок або національних костюмів в учасників параду, організація музичного супроводу (духовий оркестр), наявність символіки держави й міста. За словами Олександри Пашко, планується, що дрогобицька делегація займе щонайменше три вагони потягу до Києва. На делегації переможців усіх цих конкурсів також очікують серйозні грошові премії.

А ще дрогобицька громада братиме участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Писанковий рай-2013». Він проводитиметься 2 травня у сквері біля театру ім. І.Франка в Києві (експозиція триватиме до 5 червня). Кожне місто-учасник має оформити ковану альтанку за допомогою писанок, крашанок та дряпанок (на фото). Дрогобичани уже можуть приносити свої витвори у відділ сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради. Зібрані і підписані символи Великодня повезуть до Києва.

За найкраще оформлену експозицію місто-переможець «Писанкового раю» отримає премію (призовий фонд становить 50 тис грн.), а також 45% всеукраїнської колекції писанок, представленої в сквері, для створення у своєму місті Писанкового саду. Ще 45% колекції писанок організатори передадуть у фонд «Турбота Святого Миколая» та у Національний природний парк «Гуцульщина» (с.Пістинь, Косівський район, Івано-Франківська обл.). Будуть нагороди за найкращі роботи і в індивідуальних номінаціях.

Окрім того, відділ сім’ї, молоді та туризму організовує міський фестиваль-конкурс творчих родин «Родовід», котрий тепер проводитиметься щорічно в рамках святкування Міжнародного дня сім’ї 15 травня у Народному домі ім.І.Франка. До участі у конкурсі запрошуються творчі родини освітніх закладів міста, які бажають виступити в одній або кількох номінаціях: вокальне мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво (виставка-демонстрація виробів), спортивні досягнення, хореографія, музичне виконання, досягнення в окремій галузі (кулінарія, медицина, література та ін.). Усі учасники фестивалю-конкурсу будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками.

Як розповіла Олександра Пашко, незабаром у Дрогобичі пройде фестиваль-конкурс «Ой на горі, на Маківці». Заплановано три етапи:

– перегляд у Дрогобичі вистави «Шаріка» (про Січових Стрільців) Львівського національного академічного українського драматичного театру ім.Марії Заньковецької (режисер-постановник – народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка Федір Стригун);

– конкурс стрілецької пісні (презентація вокально-хореографічної композиції за участю учнівсько-педагогічного колективу в складі до 10 осіб);

– екскурсійно-пізнавальна поїздка переможців конкурсу на гору Маківка до Пантеону Січових Стрільців.

Також, як тільки дозволить погода, молодь нашого міста долучиться до озеленення території біля пам’ятників Т.Шевченка та С.Бандери – висадить квіти та декоративні дерева.

А ще до річниці перепоховання жертв НКВД на території біля меморіалу «Тюрма на Стрийській» заплановано встановити коване «Дерево пам’яті», складене з кованих металевих елементів.

Відділ підготував листи у всі обласні центри України із закликом взяти участь у проекті. Виявити свою солідарність і підтримку Дрогобичу в цьому патріотичному починанні може кожне місто, яке на пошанування своїх колись невинно закатованих уродженців, зголоситься виготовити частинку дерева. На гілках дерева будуть розміщені підсвічники для свічок і лампадок.

Допоможуть Дрогобичу втілити у життя цей проект міста-побратими з-за кордону. Вони подарують невеликі ковані сувеніри у вигляді хрестів, тернових вінків, що будуть вмонтовані у стіну. За прогнозами організаторів, уся робота завершиться до 14 липня – саме в цей день у Дрогобичі поминають невинно закатованих жертв більшовицького терору. Цього ж дня і заплановано освятити «Дерево пам’яті». На урочистий захід очікуюємо гостей із усієї України, щоб спільною молитвою і спільною справою засвідчити світлу пам’ять та шану невинно закатованим землякам.

Словом, відділ сім’ї та молоді запланував цього року зробити дуже багато. Це вдасться зреалізувати за Вашої підтримки, шановні читачі.

Ярослав ГРИЦИК
Галицька зоря

  1. біля кляпсидрибіля кляпсидри04-10-2013

    ГАРНИЙ ПЛАН. Бо дивитися як діти або тиняються без діла або починають курити і пити алкоголь страшно. А ще страшніше. що в місті справді немає де подітися дітям-ні спортивних майданчиків. ні спеціальних закладів для художнього розвитку дитини. Можна говорити багато -чого немає. А є безліч кафе, клубів, де дітей чи молодь споюють, б’ють або й убивають. Скільки це буде тривати у місті, де так багато міліції, особливо ,коли люди збираються протестувати проти влади. А де та міліція, коли дітей убивають?

  2. людмилалюдмила09-16-2013

    Чи потібна реєстрація на цьогорічне свято близнюків?

  3. обслуга радзіківобслуга радзіків09-16-2013

    Пашко вмре на тому посту

Leave a Reply