“Свобода” тирити землю

Dem Svoboda

Деякі люди вважають, що чоловік, який знає всі куплети українського гімну, не може пиляти бюджет. Насправді трохи не так: пиляє він так само, як і всі. Просто робить це з піснею на вустах. Бо має час і натхнення.

Мила історія із цієї серії сталась в Дрогобичі. Це – недалеко від Стрия, де колись народився Бандера.

Голова місцевої фракції «Свобода» у Дрогобицькій міськраді Олег Хрущ ( точніше його підприємство Троянда») купив у громади землю. Майже 2 га, і майже в центрі міста. Пообіцяв 2.2 млн гривень. Але як то водиться в колишніх єврейських містечках – 400 тисяч одразу, а 1.8 млн – колись потім.

Сталась ця урочиста подія ще в 2008 році. Тобто одразу по тому, як на західних теренах «Свобода» зміцніла в руках.

Через два роки міськрада дотумкала, що «потім» виявилось трохи розтягнутим у часі, і мільйон гривень десь завис. Рік посудилась – і в 2011-ому суд прирік «Троянду» віддати борг.

Але недаремно очільники «Свободи» стверджують, що члени їхньої партії не тільки сильні, але й мудрі.  Олег Хрущ гроші громади поки що так і не віддав. І є глибокі сумніви, що віддасть. Річ у тому, що двогектарна ділянка вже давно і закладена, і продана. Сталось це так.

У тому ж 2008 році, буквально через місяць після «земельного» рішення міськради «Троянда» Хруща укладає договір з ТОВ «ВІК» про обов’язок в майбутньому продати йому цих два гектари. Створили так би мовити опціон. Як у Фірташа з Хорошковським по «Інтеру». Дрогобицький договір теж був складений за давнім галицьким принципом – «свій до свого по своє». Бо майбутній покупець теж виявився дрогобицьким однопартійцем Олега Хруща. Тобто зачався такий собі кооперативний рух. У кращих традиціях Франка і Туган-Барановського.

Логіка цього опціону стала зрозумілою одразу після наступної офензиви лідера «свободівців». Як тільки він підписав «договір про намір», так одразу цю невиплачену ділянку заклав у банк.

Ну, і фінальний акорд: закладене майно одразу продав. Згідно до опціону і логіки кооперативного руху. А щоб скріпити цю акцію навіки – ТОВ «ВІК» подало в суд на «Троянду», і народний суд зобов’язав ділянку віддати.

Отож, в сухому залишку: місто грошей не отримало, банківський заклад перейшов до нового «добросовісного набувача». Так що, кому вдасться вициганити гроші – тому дуже пощастить.

Думаю, Юрій Дрогобич може гордитись своїми нащадками. Кажуть, що він був не тільки відомим астрологом, а й алхіміком…

 Блог від: Олексій Шалайський, “Наші гроші”

 

 1. сільськийсільський04-12-2013

  А той хрущ часом не жид? бо дуже вже мудру оборудку зробив

 2. Vitaly PetrivskijVitaly Petrivskij06-06-2013

  Голова фракції ВО “Свобода” може стати судовим рекордсменом

  Голова Дрогобицького осередку ВО «Свобода», керівник відповідної фракції у Дрогобицькій міськраді, який пройшов по партійному списку, Олег Хрущ готується до сумного рекорду. Він вже фігурує у чотирьох судових справах.

  Не встигло влягтися громадське обурення справою на кілька мільйонів гривень щодо земельних оборудок фірми Олега Хруща «Троянда», як депутат знову «прославився». 4 червня 2013 року Дрогобицький міськрайонний суд відмовився задовільнити позов до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради громадянки Ярошинської І.І. У такий спосіб позивачка намагалась уникнути адміністративної відповідальності за порушення правил торгівлі алкогольними напоями. Суд, розібравшись в усіх хитросплетіннях справи, організованих О.Хрущем, відмовив у задоволенні її позовних вимог.

  Суть справи полягала в наступному: 14 лютого цього року І.Ярошинська здійснила продаж пляшки вина неповнолітньому мешканцю Дрогобича у магазині «Ельдорадо», який належить депутату О.Хрущу. Цим вона порушила правила торгівлі алкогольними напоями (Частина 2 Статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Порушення виявили працівники міліції. Незважаючи на шалений тиск з боку власника об’єкту торгівлі – О.Хруща та його політичних прихильників-інших депутатів міської ради від ВО «Свобода», правоохоронцям вдалося задокументувати зазначене порушення та скерувати матеріали для розгляду адміністративною комісією. За наслідками розгляду цих матеріалів було прийнято рішення визнати порушницю винною у вчиненні правопорушення та накласти штраф у розмірі 850 грн.

  Юристи визначають таке порушення преюдиціальним, тобто таким, що служить приводом для притягнення до відповідальності суб’єкта господарювання – підприємця Олега Хруща за порушення ліцензійних умов торгівлі алкогольними напоями. Зауважимо, що очолювані Хрущем депутати не посоромились відверто жартувати і кепкувати із судді. На запитання в залі суду, що вони робили на місці інциденту, один з депутатів ВО «Свободи», допитаний як свідок відповів: «Пили. Три в одному».

  Бажаючи уникнути цієї відповідальності та надалі, використовуючи ліцензію, заробляти гроші на продажі алкогольних напоїв та споювати неповнолітніх, О.Хрущ обрав тактику вигороджування своєї продавщиці. Під час розгляду справи він намагався переконати суд, що це він здійснював продаж і не алкоголю, а лише цукерок. Однак, матеріали справи, у тому числі надані стороною позивачки, вказують на інше. За підприємця-оборудника на судовому засіданні з’явилась уся фракція ВО «Свобода» Дрогобицької міської ради. Одні – в якості уболівальників, інші – у якості свідків.

  Варто зауважити, що на депутатів може очікувати партійне покарання. Адже, саме з ініціативи фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді було прийнято Комплексну Програму профілактики і запобігання поширенню пияцтва та алкоголізму серед населення Львівської області на 2011-2014 роки, де було чітко зазначено категоричне несприйняття продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. У рамках програми обласні депутати планували залучити до профілактичних заходів також і депутатів різних рівнів і представників політичних сил.

  То ж як пов’язати практичні дії окремих керівників та депутатів від ВО «Свобода» зі Статутними та Програмними деклараціями вищезгаданої партії?

  З повагою,
  Віталій Петрівський,
  Агенція незалежних журналістських розслідувань

Leave a Reply