Дрогобич відвідав Роман Лубківський

Lubkivskyj

Минулого тижня Дрогобич відвідав поет і перекладач, культуролог, державний і громадський діяч Роман Лубківський. Цей візит, за словами іменитого гостя, відбувся в рамках естафети на захист української культури. Пан Лубківський із захопленням висловлювався про нашу святиню, пам’ятку сакральної архітектури церкву Св.Юра, однак теми, яких він здебільшого торкався, були загальнодержавними.

Людину, яка голосувала за Декларацію про суверенітет, Акт Незалежності України, була ініціатором внесення жовто-синього прапора в зал Верховної Ради, не може не боліти те, що відбувається зараз із нашою державою, культурою, мовою. Роман Мар”янович не звинувачує у всьому лише владу, а каже, що люди своєю байдужістю та очікуванням царя-батюшки, який вирішить всі їхні проблеми, самі доклалися до занепаду духовного та культурного. Дуже багато факторів ерозії закладено в нашому минулому, і одіозні представники п’ятої колони, які комфортно почувають себе в українському політикумі – це лише вершинка чогось набагато сильнішого, страшного і потворного, каже Роман Лубківський. Він закликав українців поважати самих себе, свою культуру, не дивитися телепередачі, які висміюють все українське. Та попри всі негаразди, поет вірить в майбутнє української нації і каже, що кращі часи можуть настати за умови, коли депутати демократичного блоку зуміють переконувати, домовлятися і перемагати. «В 1990-91 роках ми, депутати опозиційного демократичного блоку «Народна рада», також були в меншості, проте успішно протистояли потужній компартійній групі «239» і змушували їх голосувати в інтересах України!», – наголосив Роман Лубківський. Дорікнув поет і журналістам за те, що не приділяють у своїх публікаціях значної уваги явищам культурним, натомість преса переповнена інформацією про те, хто де кого підрізав, убив, зґвалтував і т.д..

У Дрогобичі Роман Лубківський не вперше. Він давно знайомий із міським головою Олексієм Радзієвським і схвально відгукнувся про ініціативи нашого мера в культурній царині: «Я можу бути його опонентом у політиці, але вітаю його ініціативи в культурі. Саме Олексій Радзієвський свого часу посприяв тому, що знайшли ідеальне місце для пам’ятника Юрію Дрогобичу – поруч із ще однією пам’яткою архітектури. Тепер Олексій Радзієвський позитивно висловився за встановлення пам’ятника Лесі Українці». Однак, на переконання Романа Лубківського в місті є ще багато проблем, які потрібно вирішувати6 «Біля церкви Св.Юра є ганебна «причепа», яка псує огляд святині. У цій хатині може жити і чудова людина, щирий патріот, але від цього церква тільки втрачає».

Також пан Роман говорив про шпихлір, який руйнується. Необхідно владі знайти кошти і розпочати процес реставрації, бо можемо втратити цю архітектурну пам’ятку.

Окрім того, Роман Лубківський закликав дрогобичан зробити все, щоб відзначати Франкове свято не лише на районному, а на всеукраїнському рівні.

Керівник підприємства «Львівреставрація» Володимир Пащук, який безпосередньо займається реставрацію церкви Св. Юра, на прес-конференції зазначив, що попри деяку заборгованість за виконані роботи, реставратори прагнуть зняти риштування з храму до Великодніх свят, які цього року збігаються з храмовим празником Святого Юрія. З цього приводу Роман Лубківський висловив ініціативу створити таблицю з підписними місцями, куди б вписувалися прізвища тих, хто внесе пожертву і тим самим залишить своє ім’я в історії храму.

Віра ЧОПИК
Дрогобич Торг

  1. огоого04-23-2013

    Лубківський причетний до крадіжки мальовидел Шульца, які організував алконавт Радзік??

Leave a Reply