Володимир Ленін у житті Олександра Коростельова

Korostelov

Двадцять другого квітня першому заступникові дрогобицького міського голови Олександрові Коростельову виповнилося п’ятдесят років. Він народився одного дня з вождем світового пролетаріату Володимиром Леніним.

“Ленін, як і багато інших, – каже Олександр Михайлович, – належить до непересічних людей, які в історії залишили великий слід. Який – це історикам треба говорити, чи ці люди зробили правильно чи неправильно, чи в тому напрямку чи не в тому вони повели за собою інших, але це люди масштабні в історичному плані. Я ніколи не комплексував з того, що народився одного дня з Леніним. У класі мене називали Леніним. Зачіскою я вийшов подібним на нього. Хочу бути подібним і розумом. Але, виходячи з того, що я живу зовсім в інший час, виходячи з того, що я є підприємець, маленький капіталіст (маленький!) або буржуа, як завгодно, з Леніним нас нічого не поєднує, ми стоїмо по абсолютно різні сторони барикад. Таких, як я, Ленін не любив і все робив для того, щоби таких, як я, не було. Тому на сьогоднішній день у нас абсолютно різні погляди на те, якою має бути держава, які цінності. В тому числі й ті, які стосуються приватної власності”.

Про це Олександр Коростельов говорив мені під час передвиборчої кампанії 2010 року, коли він намагався стати депутатом Львівської обласної ради, але не отримав заповітного мандату, і очолював штаб Олексія Радзієвського.

“Поки не буде у владі потужний менеджер – не політик, я стверджую, а менеджер, –  доти не буде порядку. Потрібна людина, яка може об’єднати інших, яка в стані підібрати команду, поставити чіткі завдання і добитися їх виконання. Ця команда повинна бути єдиною, ще раз повторюю: голова міста, депутати міської та обласної рад. Тільки після цього можна сподіватися на позитивні зміни”. Це з того ж інтерв’ю. Менеджером мав стати Олексій Радзієвський, але ним не став, зважаючи на нинішній плачевний стан Дрогобича і Стебника. Мабуть, і сам Олександр Михайлович досі вважає себе сильним менеджером, але одна справа керувати своїми підприємствами, а інша – містом, коли економіка тобі не піддається, що б ти не робив.

У тому що сталося, багато хто звинувачує саме Коростельова, а не Радзієвського. Можливо, це найбільша кадрова помилка міського голови за всі роки його життя, але, з іншого боку, будь-хто, опинившись на місці Коростельова, не дав би собі ради. Просто виникають питання морального змісту. Чому чимало місцевих тендерів виграють підприємства, якими раніше керував маленький буржуа Коростельов? Чому більмом в оці дрогобичан автобусні маршрути до “Пляцу”, який теж пов’язують з іменем людини, якого Ленін би не полюбив? І чому починати асфальтувати Дрогобич треба з вулиці, на якій живеш?

Олександр Михайлович пишається донечками, особливою старшою, яка, за його ж словами, вже знає чотири мови. Сам він, будучи прихильником гірських лиж, любить екстремальні ситуації, які дозволяють долати страх. Ось тільки екстремальну ситуацію в дрогобицькій економіці, коли заглохли всі потужні підприємства,  ніяк йому не вдається опанувати. А ще він затятий футболіст, грибар і рибалка. Втім, мабуть, на все це у нього не вистачає часу, як раніше.

А ось що в тому інтерв’ю трирічної давності Олександр Коростельов розповів про себе: “Народився в Золочеві, але в перший же рік мого життя тато переїхав у Дрогобич. Закінчив четверту дрогобицьку школу і Харківський юридичний інститут (на сьогоднішній день це Харківська юридична академія імені Ярослава Мудрого). Служив в армії. Працював на різних посадах. До армії був свердлильником на заводі. Потім – слідчий прокуратури, інструктор міськвиконкому в Трускавці, інструктор Дрогобицького міського комітету партії. З 1991 року – приватний підприємець”. Про холдинг “Доброта”, яким керував Олександр Михайлович, можна писати детективний роман. “Иных уж нет, а те далече…”, як казав поет. Але це тема окремої розповіді.

Подейкують, що Олександр Коростельов дав слово батькові, нині вже, на жаль, покійному, стати міським головою.

З роси і води вам, Олександре Михайловичу, і міцного здоров’я!

 

Анатолій ВЛАСЮК

Тустань

  1. грімгрім04-23-2013

    а йому чхати на вашу любов він прийшов набити кишені

  2. ужасужас04-24-2013

    Какие страшные и алчные глаза!

  3. так!так!05-01-2013

    Коростельов повинен підтримати ленінців-троцькістів капітельманів, організуючи їхній прихід до влади!

Leave a Reply