7 травня знову разом заспіваємо гаївку!

Logo Gajivka 2

Чи поб’ємо свій же рекорд?
Минулого року у Дрогобичі з величезним розмахом стартувала «Велика Гаївка». У дійстві, яке відбулось 17 квітня 2012 року – на третій день Великодніх свят, дрогобичанами та гостями міста встановлено рекорд України за кількістю учасників гаївки. Офіційно їх нарахували близько шести тисяч. Та були люди – сотні і тисячі людей, які не зареєструвались. Тож можна стверджувати, що учасників, які, взявшись за руки, співали великодню гаївку, було тисяч 10, а то й більше. Тим не менше, навіть офіційні дані дозволили дійству потрапити до Книги рекордів України.

У цьому році Велика гаївка не лише знову буде. Вона розширює свої кордони. Участь в заході візьмуть не тільки дрогобичани, а творчі колективи із Трускавця, Стебника, Дрогобицького району. Вже сьогодні ведеться підготовка до заходу, працюють десятки волонтерів, Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина» проводить необхідні майстер-класи. Про усе це під час прес-конференції розповіли співорганізатори гаївки Віктор Возняк, Остап Походжай та Андрій Юркевич.
Отож, Велика гаївка-2013 відбудеться 7 травня. Початок дійства – о 15.00. Буде розгорнуто кілька майданчиків, які відтак об’єднаються у одну велику гаївку і потому закрутять безкінечник. З великодньою піснею учасники пройдуть від церкви св.. Юра до церкви Трійці, далі – пам’ятник Юрію Дрогобичу – пам’ятник Степанові Бандері – майдан Т.Шевченка – церква апостолів Петра і Павла – церква Андрія Первозванного – і до Шпихліру, де й відбудеться фінальний акорд – закручення безкінечника. А потому – великий концерт, серед учасників якого «Гич-оркестр» зі Львова, що делікатно грає екстравагантну музику, співає пісні несправедливо призабутих поетів, як-от Тичина та Сосюра, творить композиції на лірику Мар’яна Пирога й активно переосмислює народну творчість, та інші.
Як зазначають організатори, допомогу в підготовці до свята, окрім «Твого радіо», «Алсету», фірми «Коло», надає також міська влада, доєднуються й церковні колективи. Ну і, як уже зазначалось, учасниками дрогобицької Великої гаївки стануть і колективи народної самодіяльності із Дрогобицького району, і колективи трускавецького Народного дому (напр., циркова студія «Каскад»), і таланти із Народного дому, школи мистецтв та музичної школи Стебника.
Отже, 7 травня одягайте вишиванку та виходьте на Велику гаївку – щоб «І котиться гаївочка від храму до храму,відчиняє Дрогобичу Великодню браму….»зазвучало ще гучніше і святочніше!

Марія КУЛЬЧИЦЬКА

Вільне слово

Leave a Reply