Конфлікт на «Чагарях» наростає

Chahari1

Наприкінці квітня у світлиці міської ратуші відбулася прес-конференція керівництва міста щодо діяльності ТзОВ «Чагарі».

Через відсутність міського голови Олексія Радзієвського (вирішував важливі питання життєдіяльності міста) прес-конференцію проводив його перший заступник Олександр Коростельов. На його думку деякі місцеві політики збурюють жителів міста щодо незаконного облаштування малих архітектурних форм. З цієї причини міський голова зустрівся з жителями мікрорайону Самбірської, а вислухавши людей прийняв рішення – призупинити будівництво МАФів. Турбує міську владу і те, що керівник ТзОВ «Чагарі» п.Ігор Кушнір хоче призупинити роботу промислового ринку, не допустивши на його територію підприємців, котрі мають там свої торгові точки. Мотивуючи тим, що підприємці не платять податки.

– ТзОВ «Чагарі», – продовжував виступ О.Коростельов, – здійснює діяльність на підставі рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 21.08.2003р. №179 «Про організацію торговельного майданчика та дозволу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 27.08.2003р. №316-с».

Ринок облаштований на земельній ділянці (вул. П.Орлика, 20а), площею 0,4626 га, що належить громаді міста.

28.12.2011р. між Дрогобицькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Чагарі» укладено договір оренди вказаної земельної ділянки.

27.12.2012р. Дрогобицькою міською радою на ХХVІІ сесії шостого скликання прийнято рішення №855 яким продовжено термін оренди ТзОВ «Чагарі» (І.Кушнір).

На сьогодні договір оренди закінчився, а ТзОВ «Чагарі» не вчинило передбачених законом дій щодо його продовження.

Крім того, рішенням Дрогобицької міської ради про продовження договору оренди та сам договір оренди від 28.12.2011р. були оскаржені підприємцем В.В.Котом до Господарського суду Львівської області. На даний час рішення суду у цих справах оскаржені в апеляційному порядку.

На ринку ТзОВ «Чагарі» віддавна триває конфлікт між керівництвом та підприємцями, котрі здійснюють підприємницьку діяльність на договірних засадах та об’єдналися у громадську організацію «Добробут і єдність». Суть спору полягає у намаганні підприємців визнати їхнє право на самочинно збудоване нерухоме майно. З цього питання винесено ряд рішень судів різних інстанцій:

1. Рішенням Господарського суду Львівської області від 02.11.2007р. ТзОВ «Чагарі» відмовлено у задоволенні позову про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно.

2. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 04.03.2008р. це рішення скасовано та визнано право власності ТзОВ «Чагарі» на будівлі ринку промислової групи товарів.

3. Вищий Господарський суд України своєю постановою від 28.05.2009р. скасував постанову Львівського апеляційного господарського суду та скерував справу на новий розгляд до господарського суду Львівської області.

4. Господарський суд Львівської області новим рішенням від 09.04.2010р. знову повністю задоволив позов ТзОВ «Чагарі» та визнав за ним право власності.

5. Постановою від 12.06.2012р. Львівський апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції.

6. 16.08.2012р. Вищий господарський суд України залишив без змін постанову Львівського апеляційного суду від 12.06.2012р.

Натомість, 01.04.2012р. рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області (вступило в законну силу 11.04.2013р.) визнано право власності 40 громадян на частину нежитлових приміщень, розташованих на «Чагарях». Після чого згадані громадяни 26.04.2014р. уклали з УДСО при ГУМВС України у Львівській області договори про охорону об’єктів постами фізичної охорони Державної служби охорони.

Внаслідок наведених вище рішень суддів ТзОВ «Чагарі» сьогодні не має у законному користуванні земельної ділянки на вул. П.Орлика, 20а та не є власником будівель ринку промислової групи товарів та товарів, що були у вжитку, розташованих за цією адресою, а тому не може вчиняти дії щодо його закриття.

Керівник ТзОВ «Чагарі» Ігор Кушнір цю ситуацію трактує по своєму:

– 18.05.2001р. земельну ділянку отримало мале приватне підприємство, а вже згодом створено ТзОВ «Чагарі», яке згідно з рішенням сесії міської ради отримало 2414 кв.м для обслуговування торговельного майданчика. 13.05.2003р. ринок «Чагарі» почали здавати під найм для роздрібної торгівлі.

З 1 травня ми закриваємо ринок у зв’язку з тим, що він ще незданий в експлуатацію, а підприємці не сплачують земельний податок. У теперішньому безладі на ринку я звинувачую п.О.Коростельова.

На прес-конференції також виступила підприємець Анна Дудко.

– Будівництво ринку, – зауважила вона, – почав п.Околович, котрий перетворив колишню стоянку автомашин на ринок вживаних товарів, а відтак вже створили ТзОВ «Чагарі», де 49% мав п.Кушнір, а 51% п.Околович. Ми, всі підприємці, а нас є 180, справно платили і ринковий збір і земельний податок. А ще на сьогодні 40 підприємців, котрі створили громадську організацію «Добробут і єдність» уклали угоду з ДСО на охорону наших приміщень. Нині до п.Кушніра маємо недовіру. Приміщення наші, земля – громади міста, а п.Ігор Кушнір володіє тільки печаткою ТзОВ «Чагарі» та більш нічим.

На прес-конференції з роз’ясненнями виступив заступник начальника міліції підполковник Михайло Паук. Він, зокрема, зауважив: «ДСО, згідно з чинним законодавством, уклало угоду з підприємцями, і якщо п.Кушнір буде паралізувати роботу ринку, міліція вживатиме заходів винятково у правовому полі».

Редакція оприлюднила тільки факти, які озвучили учасники прес-конференції і не дає оцінок тій чи іншій стороні конфлікту. Бо вважаємо, що це судова прерогатива, тим паче за нинішніх обставин.

Та лише непокоїть нас, як і, зрештою, жителів міста, а хто буде погашати більше мільйона гривень боргу земельного податку за користування земельною ділянкою, що належить громаді Дрогобича.

І на майбутнє. Варто би учасникам не лише згаданої прес-конференції, але загалом, не перетворювати подібні заходи в балаган, а проявляти терпимість, толерантність та проявляти взаємоповагу.

Ігор СОБКО

Галицька зоря

Leave a Reply