Чисте серце – чисте місто

Reciclare

Цього року Борислав став свідком масштабної кампанії з очищення міста від сміття. Особливість цього заходу полягала в тому, що ініціатором передпасхального прибирання була не влада, а релігійні та громадські об’єднання.

Численні структури під різними гаслами зголосилися прибрати рідне місто від непотребу на волонтерських засадах: скаутська католицька спільнота, євангельські церкви, християнська православна асоціація «Ковчег», волонтери ПЛАСТУ, громадські організації «Екокультура» та Союзу Українок, російська община, молодіжний «Фронт змін», територіальні громади мікрорайонів та інші. Звичайно, не осторонь цих процесів була місцева влада та різні господарюючі суб’єкти міста. У кампанії також взяв участь «Регіональний еколого-просвітницький центр», створений при кафедрі екології Дрогобицького університету.

Під цікавим гаслом «Чисте серце – чисте місто» запропонувала поглянути на проблему сміття Бориславська церква євангельських християн баптистів. Мета акції «Чисте серце – чисте місто» – привернути увагу громади до проблем довкілля міста, очистити його вулиці та одночасно очистити наші серця. Адже засмічене місто відображає не стільки проблему фізичного прибирання, а культури та, насамперед, духовності. Порядок і чистота в місті починається з порядку і чистоти в наших серцях. Так, як наше тіло – це храм Духа Святого, який має бути у чистоті та святості, так і земля, яку Бог нам дав у посілість також не повинна бути осквернена сміттям та відходами. Крім духовного очищення та прибирання від сміття акція «Чисте серце – чисте місто» передбачала також зближення християн та спільну молитву за місто і край. Ці слова особливо актуальні у нинішній 2013 рік – рік святкування 1025-річчя Хрищення Русі-України.

Конструктивні ініціативи були запропоновані під час кампанії регіональним еколого-просвітницьким центром:
1. Під час прибирання сортувати сміття на фракції (скло, пластик, бляшанки, відходи деревини, будівельне сміття) та їх вивезення на підприємство вторсировини.
2. Підтримувати у чистоті закріплені території впродовж року.
3. Започаткувати просвітницько-інформаційну роботу серед населення (реклами, буклети, вивіски, семінари екологічного змісту).

«Трофеї», зібрані під час кампанії прибирання у Бориславі, просто вражають як кількістю, так і складом. Слід відзначити, що домінуючу частку у зібраному смітті становлять пляшки від алкоголю та пива, бляшанки від енергетичних напоїв, упаковки від сигарет. Особливою фракцією у смітті є використані шприци. Ці факти є чітким індикатором моральної та духовної проблем нашого суспільства.
Але ми надіємося і віримо, що об’єднаною у Божій любові громадою ми зможемо навести лад і порядок у нашій домівці – мальовничому прикарпатському краї.

Мирон Цайтлер,
керівник регіонального еколого-просвітницького центру, доцент кафедри екології ДДПУ

  1. ЮляЮля05-20-2013

    Принаймні,корисна справа. Нехай би і Догнали долучилися до прибирання дрогобицького “свинюшника”,аніж розбещувати і гіпнотизувати молодь.

Leave a Reply