Хто накинув око на приміщення “Навчальної книги” у Дрогобичі, або чи залишиться без роботи мати сімох дітей?

Knyzhkovyj Mahazyn

Восени цього року магазин “Навчальна книга” міг би святкувати десятиліття з часу свого функціонування у Дрогобичі. Любов Шуригайло, яка керує невеличким колективом, вірить, що так воно і буде.
Шуригайло

Проте наприкінці березня з нею, як директором підприємства, не продовжили договір оренди. Натомість усі необхідні документи отримав один підприємець із Трускавця, який поспішив подати заявку на приватизацію приміщення. І хоча члени депутатської комісії з приватизації Дрогобицької міської ради одностайно стали на бік Любові Шуригайло, ми ж розуміємо, що останнє слово все-таки належить не їм. Можливо, вже 23 травня на сесії Дрогобицької міської ради буде розглянуте це питання. Любов Шуригайло вірить у чесність депутатів, а тому сподівається, що “Навчальна книга” продовжить своє існування.

Як нам стало відомо, не так давно в приміщенні “Навчальної книги” побував перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростельов. Магазин знаходиться у підвальному приміщенні готелю “Тустань”. Його загальна площа складає 120 квадратних метрів. Ті, хто бачив візит Олександра Коростельова, стверджують, що у нього загорілись очі, коли він побачив це приміщення. Не сміємо стверджувати достеменно, але через деякий час після цих відвідин у Любові Шуригайло й почалися проблеми. Фактично її, матір сімох дітей, поставили перед фактом: ти повинна залишити це приміщення, воно передано в оренду іншому підприємцеві, який використає його більш ефективно. А те, що перестане існувати єдиний на Дрогобиччині спеціалізований магазин “Навчальна книга”, схоже, не турбує тих, хто затіяв цю оборудку.

Любов Шуригайло каже, що мріяла стати вчителькою української мови та літератури. Але життєві обставини склалися так, що спочатку закінчила поліграфічний технікум за спеціальністю “Товарознавство книг”, а потім – Українську академію друкарства, отримавши фах спеціаліста з книгознавства й організації книжкової торгівлі.

Доля розпорядилася так, що мрія про вчительство фактично реалізувалась, хоча дещо в іншій формі. Організовуючи магазин “Навчальна книга”, Любов Шуригайло мало не щодня має справу з педагогами, адже саме вони замовляють книги для своїх шкіл.

За ці десять років Любові Шуригайло вдалося зробити так, що “Навчальна книга” дійсно стала спеціалізованим магазином, а не просто відділом у книжковому магазині, як це зазвичай буває. Молода й енергійна керівниця налагодила не просто стосунки, а дружні зв’язки з багатьма видавництвами України – “Підручники і посібники”, “Ранок”, “Навчальна книга – Богдан”, “Астон”, “Мандрівець”, “Гімназія” та багатьма іншими. Завдяки цьому саме “Навчальна книга” у Дрогобичі має вичерпний асортимент назв книг і підручників, іншої шкільної літератури, якої не знайдеш у подібних книжкових магазинах. Тому й їдуть сюди люди не лише з Дрогобиччини, а й з інших міст і сіл Львівщини.

Любов Шуригайло згадує, як саме визрів задум створити у Дрогобичі подібний магазин. Щороку вона відвідувала Львівський форум видавців, де збиралися любителі книг, і дивувалася, чому в Дрогобичі такі високі ціни на ті чи інші видання, а асортимент такий убогий. Відтак знайшла однодумців. Насамперед ними виявилися вчителі початкових класів другої дрогобицької школи. Знайшла розуміння в Тараса Гентоша, який тоді керував готелем “Тустань”. І хоча дісталося підвальне приміщення, в якому сирість відчувається і влітку, не те що зимою, дякувала долі, що в тих умовах вдалося в центрі міста знайти потрібну площу для книжкового магазину.

За ці роки чимало знаних дрогобичан підтримували “Навчальну книгу”. Любов Шуригайло називає колишнього міського голову Дрогобича Миколу Гука, колишнього заступника дрогобицького міського голови, а нині депутата Дрогобицької міської ради Богдана Пристая, відомого журналіста і поета Йосипа Фиштика, десятки інших відомих і маловідомих людей. Більшість із них сьогодні й не здогадується, в яке скрутне становище потрапила “Навчальна книга”. А, мабуть, настав найвищий час, аби вони звернулися до міської влади і депутатів не допустити закриття цього магазину, не залишити без роботи матір сімох дітей.

У родині, в своїх дітях Любов Шуригайло знайшла своє щастя. З найменшим синочком, Богданчиком, ходить на роботу. Без неї навіть не уявляє свого життя. Як віруюча людина, каже, що все у руках Божих. Сподівається, що “Навчальна книга” таки залишиться в Дрогобичі.

Хочеться сподіватися, що захланність дрогобицької влади все-таки має межі. Можновладці повинні зрозуміти, що не можна, за прикладом донецьких окупантів, закривати магазин української книги й залишати без роботи матір сімох дітей.

Анатолій Власюк

Тустань

  1. СтепанСтепан05-21-2013

    Жалко,бо я в тій книгарні завжди все купував дітям до школи бо там найдешевше. Було.

  2. читайтечитайте05-23-2013

    мерія повинна закрити усе, що пов’язане з українськістю

Leave a Reply