Сто і ще три роки

Yatsenyuk Arsenij

Напередодні можливого об’єднання опозиції влада робить все можливе, щоб цього не допустити, а опозиційні політики – щоб у нового об’єднання що з’явився репрезентативний лідер.

Давайте пропонувати альтернативу Яценюку. Немає альтернативи? Тоді спроби знищити лідера опозиційної фракції – звичайне банальнf співучасть у діях влади, яку можна пояснити або грошима, або дурістю.

Арсеній Яценюк перебуває останнім часом між молотом атак влади і ковадлом роздратування власних соратників. Напередодні можливого об’єднання опозиційних політичних партій влада робить все можливе, щоб цього не допустити, а опозиційні політики – щоб у нового об’єднання не з’явилося, не дай Бог, репрезентативного лідера.

Для цього використовуються всі можливі методи. Влада мече гроші і купує нових “тушок”, демонструючи суспільству: от бачите, всі вони продажні, а винен Яценюк, що складав список. Опозиційні опоненти Яценюка говорять приблизно те ж саме – і ті, хто залишає фракцію, і ті, хто в ній залишається, волаючи до Юлії Тимошенко, що залишається у в’язниці з проханням негайно навести порядок.

Все це, звичайно ж, просто чудово. Я сам можу написати не один текст про претензії до політичного стилю Яценюка. Тільки далі що? Логіка влади мені зрозуміла: обезголовивши опозицію один раз посадкою Тимошенко, вона хоче повторити досягнення компрометацією Яценюка. Звичайно, залишаться Кличко і Тягнибок, яких у відсутність реального лідера в “Батьківщині” не складно зробити непримиренними опонентами. Але ми зараз говоримо про ситуацію саме в об’єднаній опозиції.

Може бути, хтось із тих хто критикують Яценюка запропонує мені альтернативну політичну фігуру? Може бути, він себе такою фігурою вважає? Так нехай висуне свою кандидатуру на об’єднавчому з’їзді і подивиться, хто поділяє його думку. Яценюк, зрештою, не Янукович. Звичайно, багатьом хотілося б, щоб на чолі опозиції був би не він. Щоб була Тимошенко. Ну так давайте доб’ємося її звільнення, а не будемо віддаватися мріям. Не виходить? Тоді давайте пропонувати альтернативу Яценюку. Немає альтернативи? Тоді спроби знищити лідера опозиційної фракції – звичайне банальне співучасть у діях влади, яке можна пояснити або грошима, або дурістю. І те, й інше політику непробачається.

Українська опозиція, втім, нічим не відрізняється від свого виборця. Виборцю теж здається, що Яценюк не підходить на роль лідера, Кличко погано розмовляє українською, Тягнибок занадто радикальний – і виборець залишається вдома. Опозиційному політику хочеться бачити на чолі “Батьківщини” Тимошенко, а ще краще себе, оскільки цього не виходить – він розколює власну політичну силу із завзятістю пасажира човна, який проробляє в днищі дірки і хто радіє, що піде на дно разом з капітаном.

Причому піде під оплески – у нас склалася вже ціла конгрегація журналістів, які претендують на роль національної совісті й поливають помиями опозиціонерів в перервах між протестами проти дій влади. Те, що разом з опозицією потонуть всі – і решта виборців, що залишились вдома, і громадські активісти, які вернуть від політиків чутливі носи, і найчесніші журналісти – нікому навіть і в голову не приходить. З таким підходом до політики українці житимуть при Януковичі сто і ще три роки.

Віталій Портников
http://ipress.ua

 1. за Кличказа Кличка06-12-2013

  Всетаки Кличко-лідер, а мова тут ні до чого!

 2. протипроти06-12-2013

  артист-боксер то маріонетка жидівського капіталу, він навіть на вставай, україно не може дійти або відкладає на осінь 🙂 що вже казати про його москальську ментальність і відсутність ідеології

 3. кролікамкролікам06-12-2013

  Головне що влада не воює з ющенками так як це роблять капітельмани

 4. яникяник06-17-2013

  Кролик не кролик-а ліпшого нема поки що,а що лягати під ПР чи вмирати з розпачу. Треба битися і кроля заставити йти попереду

Leave a Reply