Точка зору секретаря ради з приводу прикрого інциденту, що мав місце у Стебницькій лікарні, або чому Тарас Метик перекручує прізвища журналістів?

Taras Metyk

Виступ секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика під час понеділкової наради в основному базувався на подіях, які спричинили у Дрогобичі неабиякий резонанс. Річ у тім, що у примiщeннi Стeбницькoї мiськoї лiкaрнi нeвiдoмa oсoбa (за даними Руху «Чесно у Дрогобичі» зловмисником виявився родич п. Романа Пукала, Андрій Пукало) пeрeшкoджaлa зaснoвнику, влaснику тa гoлoвнoму рeдaктoру «Трускaвeцькoї Ґaзeти» тa члeну Руху «Чeснo в Дрoгoбичi» Руслaнoвi Сoлoнцю здiйснювaти свiй прoфeсiйний oбoв’язoк. А згодом, спричинилася до тілесних ушкоджень журналіста – перелому пальця на лівій стопі. Представники Руху «Чeснo в Дрoгoбичi» вважають, щo тaкi дiї лiкaря Стeбницькoї лiкaрнi, дeпутaтa Р. Пукaлa є нeдoпустимими i пoвиннi oтримaти нaлeжну oцiнку зi стoрoни прaвooхoрoнних oргaнiв, дeпутaтськoгo кoрпусу Дрoгoбицькoї тa Стeбницькoї мiських рaд. І прoсять Нaрoднoгo дeпутaтa Укрaїни Рoмaнa Іликa взяти дaну рeзoнaнсну пoдiю пiд oсoбистий кoнтрoль.

Тарас Михайлович висловив своє бачення щодо цієї резонансної події. Пропонуємо вашій увазі його розповідь.

30 травня п. Тарас разом з начальником відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Андрієм Шевкеничем, представником юридичного відділу, головним лікарем Стебницької міської лікарні, депутатом Дрогобицької міської ради Романом Пукалом та іншими представниками владних структур прибув на збори трудового колективу Стебницької міської лікарні.

Нагадаємо, що голові земельної комісії, депутатові Дрогобицької міської ради Романові Пукало подружжя лікарів Маликів та лікар Стебницької міської лікарні Р. Руднянин інкримінують нецільове використання бюджетних коштів та махінації щодо розподілу земельних наділів. Як стало відомо, згідно документації Державної фінансової інспекції України та Державної фінансової інспекції України у Львівській області, наведені вище факти частково підтвердилися. Зокрема, ревізією встановлено, що п. 2.4.2 Умов оплати праці від 05.10.2012 року передбачено, що посадові оклади лікарів хірургічного профілю підвищуються згідно оперативних втручань в залежності від обсягу, складності їх характеру до 40-а відсотків. Чого не врахував головний лікар Стебницької міської лікарні Роман Пукало.

– Починаючи з минулого року в листах і скаргах групи лікарів (чоловіка та жінки Малик та лікаря Руднянин) у всі владні інстанції на рівні Києва та Львова посипалися звинувачення Романа Пукала у всіх смертних гріхах. – Почав свою розповідь п. Тарас. — Але, чомусь не пояснив присутнім представникам ЗМІ, з якої причини звинувачує група лікарів Романа Пукала? Як журналіст та представник влади він повинен був чітко та лаконічно повідомити: у чому ж полягають смертні гріхи лікаря та депутата Романа Пукала? Тим більше, що за його підписом від виконавчого комітету Дрогобицької міської ради надходили відписки на скарги громадян Н. Малик та Р. Руднянина. Припис зводиться до одного – за період з 01. 04. 2010 року по 31. 01. 2013 року Державною фінансовою інспекцією України у Львівській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Стебницької міської лікарні (головного лікаря Пукала Р. М.) в тому числі питань, виявлених у зверненні. Факти наведені Вами у листах-зверненнях комісією фінансової інспекції, про що йдеться у приписі, детально перевірені, порушень не виявлено. Дивно, Державна фінансова інспекції України у Львівській області частково виявила порушення, а міська рада повідомляє, що жодних порушень не виявлено… Як кажуть, без коментарів.

Далі йшла мова про те, що у приміщенні лікарні група лікарів, що писали скарги на п. Пукала, привели з собою провокаторів – близько десяти чоловік. За словами п. Метика, вони зчиняли галас, робили спроби вчити трудовий колектив Стебницької міської лікарні, який нараховує 350 осіб, як треба жити? Серед провокаторів п. Тарас зачислив і журналіста Руслана Солонця (якого з незрозумілих мені причин назвав Солоницею). Мабуть, з висоти свого владного польоту для п. Метика увійшло в звичку перекручувати прізвища журналістів. Моє прізвище він у присутності депутатів Дрогобицької міської ради під час минулої сесії міської ради дозволив собі перекрутити на «Лішик». Хоча чудово знав, як воно звучить насправді. Адже пам’ятав мене, коли я працювала у газеті «Вільне Слово», де свого часу Тарас Михайлович обіймав посаду редактора. Я також у боргу не залишилась, «помилково» назвала п. Метика «Шмітиком». І покинула сесійну залу.

– Переконливо видно, що журналіст, який назвав себе Солониця працював на групу осіб, що сиділи в залі. — Підсумував Тарас Метик. – Як стало зрозуміло з розповіді п Метика, Руслан Солонець виконував чиєсь замовлення. Хоча мені відомо, що журналіст просто знімав на відеокамеру події, які відбувалися в цей день у приміщенні Стебницької міської лікарні. Згодом секретар ради додав, що декілька разів особисто розмовляв з журналістом «Солоницею» (цікаво, чому п. Тарас до сих пір не встановив, як правильно звучить прізвище журналіста)? І просив його висвітлювати вищезгадані події в рамках реальних подій, а не стояти на боці лише однієї сторони. Ну й ну! Який цинізм, а сам Тарас Михайлович висвітлює події виконкому такими, якими вони є насправді? Висновки щодо його діяльності нехай робить громада міста, яка чомусь пікетує рішення міської ради Дрогобича під стінами ратуші? І їх також Тарас Михайлович зачисляє до провокаторів та порушників громадського порядку. І відгороджується від проблем громади міліцією. Не чує дрогобичан, або не хоче чути?

Хай йому грець! Тарас Михайлович шлюб з міською радою не брав. Йому також колись треба буде ходити вулицями Дрогобича і дивитися людям у вічі. Тож нехай не ображається вельмишановний Тарас Михайлович, коли дрогобичани, яких він дав вказівку не пускати в ратушу, не будуть вважати за потрібне з ним привітатися.

А травму Русланові Солонцю, як вважає Тарас Михайлович, було спричинено ненавмисно. Руслан, як відзначив п. Тарас, перший комусь наступив на ногу. І йому наступили на ногу в відповідь! Принаймні так Тарасу Михайловичу розповіли очевидці подій… Отакої! Але ж Руслан Солонець нікому не зламав ноги… А потерпів бідака-журналіст через необережність. Як стверджує п. Метик, не треба було лізти в гущу подій! Підтекстом – це звучало так: що заслужив – те й має! Але не завадило б нагадати п. Метику, що усі ми під одним Богом ходимо…

Позиція Тараса Метика є зрозумілою – 10 випадково прибулих людей, в тому числі й троє лікарів, що висували звинувачення проти п. Романа Пукала, не будуть вчити 350 людей трудового колективу Стебницької лікарні, як треба жити? А травму журналістові Руслану Солонцю було нанесено випадково. Остаточний висновок після правової оцінки правоохоронних органів, робитиме читач. Я обіцяю лише одне – висвітлювати події цього прикрого інциденту об’єктивно.

Вікторія ЛИШИК

Lifeinfo.com.ua

  1. АняАня06-12-2013

    Прізвище Пукало для мене,особисто, вже давно звучить як Пугало, бо через одну із пукал я в лікарні мало не вмерла під час пологів. Але це не головне. Головне, що ця родина має в собі щось дуже спільне і протилежне не лікарській а навіть людській етиці. На мою думку-це родина бездушних, зажерливих до грошей людей. Повторюю-це моя думка. Вірно пише автор статті,що цим людям ще жити в Дрогобичі і побачимо як.

  2. питанняпитання06-13-2013

    а який закон дозволяє входити в лікарню і поширювати методи капітельманів??

  3. до анідо ані06-13-2013

    І лікар не лікар і журналіст не журналіст-така іронія життя

Leave a Reply