Замість довгобуду – торговий центр

Novyj Rynok

Так у липні ц.р. має виглядати торговий центр

5 квітня журналістів місцевих ЗМІ запросили на екскурсію до торгового комплексу, що зводиться турецькими інвесторами на території промисловому ринку на вул.П.Орлика. Перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростельов зауважив: «Оскільки містом ширяться усілякі чутки з приводу цього будівництва, хочемо щоб журналісти на власні очі побачили об’єкт і розповіли про побачене громадськості».

Делегацію представників ЗМІ радо зустріли директор компанії-забудовника «АРТ БУД Л» п.Дурук та менеджер будівництва п.Тайфун. До речі, компанія зареєстрована і сплачує податки в Україні, але має досвід будівництва в Туреччині, Росії й Казахстані.

Попри скептичні настрої багатьох людей, що панували на початку реалізації проекту, будівництво торгового комплексу перебуває на завершальній стадії, готовність об’єкта – майже 90%. Урочисте відкриття заплановане на середину липня. Аж не віриться, що ще недавно на цьому місці упродовж майже 20 років стояла потемніла від дощу і снігу, заросла кущами залізобетонна конструкція, що часто слугувала покупцям за громадський туалет.

І ззовні, і всередині комплексу кипить робота. Будівельники працюють над оздобленням центрального входу та магазинчиків, кладуть плитку, готують шахту для монтування вантажного ліфта. Майже готові вбиральні і технічні приміщення. Завершено монтаж системи вентиляції, протипожежної сигналізації, аварійного освітлення на першому і другому поверхах.

У підвальному поверсі споруди невиконаних робіт залишилося значно більше. Журналісти звернули увагу, що місцями у підвал потрапляє вода. Але директор компанії-забудовника «АРТ БУД Л» п.Дурук запевнив, що це не підземна, а дощова вода, яка у невеликій кількості потрапляє у приміщення тому, що ще не прокладено дренаж із тильної частини споруди. На перешкоді цьому – металічні кіоски ринку, які розташовані дуже близько до комплексу, що не дозволяє задіяти екскаватор. А за проектом там передбачене не лише прокладання дощової каналізації, спорудження підземного резервуару води, а й майданчик для паркування автомобілів на 150 місць. Та не всі підприємці погоджуються на перенесення контейнерів в інше місце, перемовини з ними затяглися, будівельні роботи сповільнилися.

Вартість інвестиційного проекту становить понад 3 млн доларів США (24 мільйони гривень). Загальна площа об’єкта – 5925 кв.м, площа торгових місць – 3100 кв.м.

У комплексі передбачено 447 магазинчиків площею від 5 до 25 кв.м. За словами представників інвестора, площу більшості магазинів свідомо робили невеликою через досить високу вартість. Але якщо 5 кв. метрів підприємцю буде замало, він може викупити два суміжні магазинчики, а перегородку на його замовлення демонтують.

Вартість 1 кв.м торгових площ – від 1100 доларів США у підвальному поверсі до 2400 доларів на першому поверсі біля головного входу. Цікаво, що на момент проведення прес-конференції вже викупили 60 магазинів – переважно найдорожчих (на першому поверсі біля входу).

За словами Олександра Коростельова, після здачі об’єкта в експлуатацію, розподіл майна комплексу відбуватиметься таким чином: інвестор є власником торгових площ, які зможе продавати чи використовувати на свій розсуд, а комунальне підприємство «Дрогобицький ринок» отримає на баланс решту споруди – приміщення адміністрації, коридори, побутові й технічні приміщення, сходи, ліфти тощо.

У ролі екскурсоводів – п.Тайфун, п.Дурук, п.Коростельов

Олександр Коростельов додав: «Покупець повинен мати право вибору. На ринку буде три рівня обслуговування: у торговому комплексі, у малих архітектурних формах вздовж дороги, у комплексі «Новий ринок», який незабаром будуватиметься на протилежній стороні вулиці П.Орлика, та діючий на сьогодні рівень обслуговування з металевих контейнерів.

Зараз існує проблема зі звільненням торгових місць підприємців, котрі торгують на майданчику, де буде паркування автомашин. Разом із тим, ми не маємо права просто викинути людей на вулицю. Є підприємці, котрі мають кілька торгових точок і найманих продавців – з ними легше знайти спільну мову. Але є й такі підприємці, котрі торгують самі і таким чином утримують свою сім’ю. Залишити таких людей без торгового місця і засобів для існування – було би неправильно. Тому влада зараз працює над тим, щоби запропонувати їм альтернативний варіант замість місця на майданчику, на якому облаштують паркування автотранспорту. Незабаром ми зустрінемося з підприємцями, аби донести до них наші пропозиції. Сподіваємося на порозуміння».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 Галицька зоря

 

Leave a Reply