Міліція закрила провадження за 171 статтею. Головред “Трускавецької газети” оскаржив таке рішення

Molotok

6 червня Дрогобицький МВ ГУМВСУ у Львівській області закрив кримінальне провадження за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України) головному редактору «Трускавецької газети» Руслану Солонцю у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 171 ч. 1 ККУ. Відповідну постанову підписав старший слідчий СВ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області майор міліції І. Тимчишин. Про це ІМІ повідомив Руслан Солонець.

Нагадаємо, Руслан Солонець повідомив, що 30 травня у Стебнику Львівської області син головного лікаря Стебницької міської лікарні Андрій Пукало наніс йому тілесні ушкодження та зламав стопу. Як розповів журналіст, він знімав збори трудового колективу лікарні, на яких піднімалося питання про фінансові зловживання головного лікаря Романа Пукала. Солонець зауважив, що нападнику не сподобалося, що він знімав все на камеру.

Згідно з постановою слідчого, допитаний Андрій Пукало пояснив, що ні він ні будь-хто інший не створював ніяких перешкод у професійній діяльності Солонця та будь-якого впливу на нього не вчиняли. “Тобто він постійно і безперешкодно протягом 30.05.2013 року проводив відео зйомку у приміщенні Стебницької міської лікарні, що підтверджується показами очевидців цих подій допитаних як свідків наступних осіб: Мацкула Л.С., Боцман Л.М., Петруняк І.П., Ключак Г.І., Писанчин Л.С., Шкабура М.І., Галів Г.М., Ференц М.Й., Ранівський М.М. та Марич Л.В”, – йдеться у постанові.

Також у постанові зазначено, що інцидент між Пукалом та Солонцем був “раптовий короткотривалий та мав причинний зв’язок, оскільки слідством з’ясовано, що спершу Солонець Р.А. при руху у натовпі та одночасному проведенні відео зйомки став на ногу Пукало А.Р., у відповідь на це Пукало А.Р., відреагувавши наступив на ногу Солонцю Р.А. і на цьому вони розійшлись, тобто Солонець Р.А. безперешкодно продовжив проводити відео зйомку”.

При цьому слідчий зауважує, що факт наступання Солонцем на ногу Пукалу підтверджується висновком судово-медичної експертизи.

Крім того, у постанові зазначено, що при огляді відео зйомки, яка проводилася Солонцем лікар чоловічої статі даючи інтерв’ю перед камерою пояснює, що збори трудовий колектив не хоче проводити у присутності сторонніх осіб. Також у постанові йдеться, що при огляді відео в цілому спостерігається, що медичні працівники відповідають на запитання Солонця, що його “ніхто нікуди не виганяє та ніяких перешкод йому у проведенні відео зйомки не створює”.

У свою чергу, Руслан Солонець просить Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області скасувати відповідну постанову та відновити досудове розслідування по даній справі, оскільки вважає постанову незаконною та необґрунтованою. Скаргу на закриття провадження журналіст направив до суду 20 червня.

Зокрема, Солонець зауважує, що слідчий Тимчишин не взяв до уваги при кваліфікації діяння Андрія Пукала, що він був запрошений на збори Стебницької міської лікарні представниками її трудового колективу не як представник «Руху ЧЕСНО», а як діючий журналіст і представник Західно-Українського відділення Київського центру журналістських досліджень держав ГУАМ та прес-секретар (кореспондент) Дрогобицької громадської організації «Спілка безпеки управління «Антикорупція».

Також Солонець зазначає, що Тимчишин “виніс постанову про закриття кримінального провадження передчасно та необґрунтовано, не провівши усіх слідчих дій з метою виявлення ознак злочину та проводивши досудове розслідування, не дотримуючись вимог КПК України”. Зокрема, не викликав та не опитав ряд свідків, а також зазначає,що постанова про закриття кримінального провадження ґрунтується лише на показах свідків сторони правопорушника.

Крім того, Солонець звертає увагу, що на 10 хвилині відео зйомки “чітко зафіксовано факт умисного нанесення мені, Солонцю Р.А., удару в ногу Пукало А.Р.”.

Інститут масової інформації

Leave a Reply