Контролюючим органам заборонили штрафувати бізнес без рішення суду

Sotrydnichestvo

Президент України Віктор Янукович 25 червня підписав закон №353-VІІ “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо усунення обмежень у здійсненні господарської діяльності.

Як повідомляє прес-служба глави держави, закон вводить новий підхід до прийняття контролюючими органами заходів реагування до суб’єктів господарювання.

Зокрема, контролюючим органам забороняється без рішення суду призупиняти діяльність підприємства. Крім того, якщо контролюючий орган виносить рішення про вжиття інших заходів реагуванняза результатами перевірок (наприклад, про застосування штрафних санкцій, винесення приписів про усунення недоліків та ін), то він також зобов’язаний звернутися до суду для підтвердження такого рішення (ці випадки будуть встановлені галузевими законами).

Тобто, підприємці звільняються від обтяжливих процедур оскарження в судах прийнятих рішень про накладення санкцій. Такий підхід набере чинності з 1 липня 2013 року.

Таким чином, з прийняттям закону підприємці будуть захищені від застосування до них контролюючими органами неадекватних заходів.

Також законом скасовується введення нового напрямку експертизи проектів будівництва; органи пожежного нагляду позбавляються права брати участь у проведенні експертизи проектів будівництва, оскільки така експертиза здійснюється експертними організаціями; скасовується необхідність подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки на об’єктах будівництва, які введені в експлуатацію, а також за об’єктами, на які раніше органи пожежного нагляду видали відповідний дозвіл.

За матеріалами: ZN.UA

Leave a Reply