Роман Ілик прозвітував за діяльність в першому півріччі 2013 р.

Preskonferentsiya Romana Ilyka

Виборці якось не сильно звертають увагу на той факт, що обрані ними депутати не поспішають виконувати норму закону та звітувати перед ними про виконану роботу. А звіт такий народні обранці повинні б здійснювати кожних півроку. У Трускавці раз на рік звітує мер, раз за два роки прозвітував один з трьох обласних депутатів. Депутати ж Трускавецької міської ради звітували цього річ тишком-нишком перед голими стінами Народного дому.
Тому тим більше приємно було послухати звіт депутата Верховної ради України по мажоритарному окрузі № 121 (Дрогобиччина) Романа Ілика. Прес-конференцію, присвячену підсумкам роботи в першому півріччі 2013 року, Роман Ілик провів минулої п’ятниці, 19 липня. Прикметно, що на захід зібралися представники майже всіх видань регіону – за винятком двох підконтрольних мерові Трускавця газет. Це є черговим доказом, що не все гаразд у стосунках між старою, випробуваною лихоліттями та перевіреною часом «Батьківщиною» і так званим «Фронтом змін», який ніби наказав довго жити. Втім, тема рейдерської атаки на «Батьківщину» на прес-конференції не порушувалася, натомість говорилося про інше.
Отже, народний депутат України Роман Ілик протягом роботи у парламенті виступив ініціатором та співініціатором 13 законотворчих ініціатив. У своїй роботі цей депутат перш за все орієнтується на виконання ініціатив, задекларованих у передвиборній програмі та роботі над зверненнями, які надходять до громадських приймалень парламентаря у Дрогобичі, Трускавці, Бориславі, Стебнику, а також Львові. А це – дев’ять депутатських запитів та близько 200 депутатських звернень.
А зараз пряма мова депутата: «Відзначу, що завдяки активності людей, в основному це мешканці нашого краю, вдається вирішувати соціальні питання та навіть інколи попереджати протиправні дії. Звичайно, що всі 100% проблем ми не можемо вирішити, але повинні прагнути цього. Наголошу, що у своїй діяльності не женуся за кількістю законотворчих ініціатив. Вважаю, що вони мають бути передусім якісними та важливими для життя людей, як у нашому краї, так і в Україні. Ще раз хочу подякувати всім мешканцям Дрогобиччини за довіру, яку мені висловили під час виборів до парламенту 28 жовтня 2012 року».
До речі, варто зауважити, що депутат від Дрогобиччини не пропустив жодного (!) пленарного засідання ВРУ, активно працює і в комітетах. А те, що Роман Ілик активно працює на окрузі, бачимо хоча б із частоти публікацій про діяльність депутата, зокрема і на «Трускавецькому віснику».
Серед законопроектів, які ініціював народний депутат України, для Дрогобиччини надзвичайно важливим є проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, яким обумовлено поширення дії закону на шахтарів Стебника та Борислава у частині виплат соціальних гарантій та пільг. Важливим з соціальної точки зору є і проект закону «Про єдині принципи пенсійного забезпечення громадян та стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб», який вводить для всіх прозорі та рівні підходи у нарахуванні пенсій. Нардеп Р. Ілик здійснив і низку ініціатив у медичній сфері – підвищення акцизу на пиво (кошти від підвищення мають спрямовуватися на будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ») та заходи, спрямовані на убезпечення працівників швидкої допомоги. Щоправда, питання підвищення акцизу на пиво неоднозначно сприймається в суспільстві, але, вочевидь, депутат знає, що робить.
Крім того, зазначив парламентар під час прес-конференції, розпочато роботу над впровадженням програми енергоефективного вуличного освітлення. Ведеться системна робота над оголошенням Борислава зоною надзвичайної екологічної ситуації (ПАТ «Укрнафта» у відповіді запевнила, що обов’язково враховуватиме позицію місцевої влади при формуванні участі товариства у соціально-економічному розвитку Львівської області у 2014 році). Також ведеться системна робота над тим, щоб влада таки схаменулася і виділила кошти на заходи із недопущення екологічної катастрофи у Стебнику. Питання «Полімінералу» – окрема тема, є цікаві факти щодо так званої приватизації підприємства, зазначив депутат. Роман Ілик повідомив, що мав нещодавно тривалу розмову з мером Стебника Василем Пецюхом.
Що ж до Трускавця, то Роман Ілик повідомив, що ним скеровано депутатський запит щодо відновлення залізничних рейсів до нашого міста-курорту. Як бачимо, тут результату нема жодного – можливо, в 2014 році «Укрзалізниця» переглядатиме свою політику, але надія мала. Фактично немає й надії на те, що Трускавець отримає статус курорту державного значення. На запитання кореспондента «Трускавецького вісника», чому Роман Ілик лобіює питання надання такого статусу курорту Східниці, а про Трускавець мовчить, Роман Романович дипломатично відповів, що потрібна ініціатива місцевих органів влади. Знаємо, що трускавецька влада якраз проти отримання такого статусу з тої причини, що Руслан Козир, теперішній мер міста, не зможе втілювати в життя свої «енергоощадні» проекти в місті. В той же час Роман Ілик повідомив, що Східниця віднайшла свою нішу як Всеукраїнська дитяча оздоровниця і тепер відновлено роботу над Програмою розвитку Східниці власне як дитячої оздоровниці.
Також ведеться робота щодо заснування Національної премії ім. І. Франка та наданню садибі-музею І. Франка у селі Нагуєвичі статусу національного, повідомив Роман Ілик. Хоча одразу зазначив, що добитися цього буде непросто.
Протягом півтори години часу Роман Ілик встиг не лише прозвітувати про роботу, а й відповісти на багато запитань журналістів. Так, зокрема відповідаючи на запитання, як справи із так званою асоціацією «Франковий край», парламентар зазначив, що цього тижня мали відбутися її установчі збори, але у зв’язку з відпусткою мера Трускавця Руслана Козира їх перенесено на невизначений термін. Депутат дав пояснення щодо його дій у зв’язку з непростими ситуаціями в місцевих осередках «Батьківщини», зокрема з діями депутатів фракції «Батьківщина» Дрогобицької та Стебницької міських рад. Довго обговорювалася тема інциденту в Стебницькій міській лікарні, в результаті якого пошкодження нижньої кінцівки (перелом кістки) отримав представник руху «Чесно», журналіст Руслан Солонець. А серед інших питань – чи будуть покарані винуватці смерті маленької дрогобичанки (Анатолій Власюк), побажання більше уваги приділяти розвитку Дрогобицького району (Любомир Сікора), ситуація із головою ОВК (Ігор Стецівка) та інші. Втім, багато питань стосувалися загальноукраїнських, а не локальних тем – це і проблеми охорони здоров’я, і «здача» Сергія Власенка, і сумнозвісні «векселі», і залучення інвестицій. Роман Ілик одразу ж попередив, що якщо десь на окрузі в депутата залучаються інвестиції, то чекай біди – цей депутат є потенційною «тушкою». Різко негативною була оцінка депутата і планів уряду запровадити векселі, зокрема і банківські, бо це фактично є узаконенням відкатів. На жаль, забулося гасло Помаранчевої революції «Міліція з народом» – тепер після розмови з генералом Рудяком Роман Ілик знає, що правоохоронні органи готові виконувати будь-які накази влади, а від таких слів мороз по шкірі починає ходити. Натяком Роман Ілик дав знати, що пора брати н себе персональну відповідальність тим політикам, які до парламенту провели «тушки». Пояснення ж нардепа, що не було «здачі» Власенка, просто треба було перестати блокувати роботу ВРУ, бо таке блокування не сприймає українське суспільство, не було переконливим.
А на запитання, де ж відпочиватиме, Роман Ілик зазначив, що в Карпатах, причина – «стан воєнних дій». Роблячи натиск на цих словах, Роман Ілик підкреслив свій радикалізм і зазначив, що є багато питань до лідерів. Так, політик вважає, що Юлія Тимошенко сидить у тюрмі через зрадників – саме зрада у власному оточенні не дозволила їй виграти в 2010 році президентські вибори. А із загальної картини прес-конференції стало зрозуміло, що процес очищення «Батьківщини», на жаль, досі не завершився і зрада все-таки десь таїться в глибині парторганізацій на місцях. Та попри все Роман Романович показав, що є ще порох у порохівницях і що він залишається бійцем опозиції, на якого можна покластися, і депутатом, котрий пам’ятає про виборців, які його обирали.

Володимир Ключак, Трускавецький вісник

 1. ВолодимирВолодимир07-26-2013

  До автора: справжній журналіст повинен бути об’єктивним і у жодному випадку не вживати оціночних суджень, таких як “випробуваною лихоліттями та перевіреною часом «Батьківщиною» і так званим «Фронтом змін». Очевидно, що стаття замовна.

 2. ЗорянаЗоряна07-26-2013

  Зрозуміло, що Роман Ілик у своєму окрузі працює. Це сутєєво відрізняє його від інших депутатів, які були до цього часу. Зрозуміло й те, що в умовах перебування в опозиції немає можливості реалізувати усе заплановане. Тож маємо спільно поставити одну чітку мету – зміну влади. Наперший крок – вибори президента у 2015 році. Відтак – зміна системи управління, системи влади в країні загалом, поголовна люстарція А Ілику – респект. Він довів, що наш вибір був правильним. Сил і успіхів, Романе Романовичу!

 3. Звізда ЯснаЗвізда Ясна07-27-2013

  Симуляція буйної діяльності не може вважатися працею депутата. До того ж, Ілика не можна вважати опозицією – такою є правда.

 4. ВеликийВеликий07-27-2013

  На drohobych.com.ua усі статті замовні, так як власник належить до команди капітельманів 🙂

 5. додо07-29-2013

  А нагадайте що робили для людей депутати попередники?

 6. відвід07-30-2013

  то Ілик рівняється на попередників?

 7. шефи Іликашефи Ілика08-01-2013

  лице іликівської батьківщини:

 8. смішносмішно08-04-2013

  :))) жиди керують галіцаями

Leave a Reply